سلطان یاقوت

ترخیص لاک ناخن از گمرک

ترخیص لاک ناخن از گمرک

یکی از کالاهای پرمصرف و پرطرفدار در سراسر دنیا، لاک های ناخن و سایر فرآورده‌های آرایشی ناخن دست و پا هستند که سهم بالایی ارز تجارت جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. کشور ما نیز در زمینه صادرات و واردات انواع لاک‌های ناخن مشغول به فعالیت بوده و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابه‌جا می‌گردد. به همین خاطر قصد داریم مقاله امروز را به موضوع ترخیص لاک ناخن از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. لاکی که برای آرایش ناخن‌ها به کار می‌رود، نوعی ماده شیمیایی است. لاک‌ها معمولا با دو هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در وهله اول لاک‌ها جنبه زیبایی و آراستگی داشته و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف قابل تولید می‌باشند. دومین هدف از استفاده از لاک ناخن، برای محافظت از آن‌هاست. همانطورکه اشاره شد، لاک‌های ناخن از تنوع بالایی برخوردار هستند و افراد با سلیقه‌های گوناکون از این تنوع بهره می‌برند. برخی از لاک‌ها، لاک پایه نام دارند که حالت مایع نیمه چسبناک بوده و قادر به پر کردن شیارها و ناهمراری‌های سطح ناخن هستند تا لاک اصلی که روی آن قرار می‌گیرد مقاوم‌تر و دارای سطحی صاف باشد. نوع دیگر ناخن‌ها، برق ناخن‌ها هستند که بعد از لاک اصلی و به منظور حفاظت از آن قرار می‌گیرند. این لاک که فاقد رنگ است، درخشندگی و زیبایی دوچندانی به انگشتان شما می‌بخشد. گروه بعدی، لاک‌های معمولی هستند که در طیف گسترده و نامحدودی از رنگ‌ها قابل تولید می‌باشند. در حال حاضر شرکت‌های بزرگی در جهان به تولید فرآورده‌های آرایشی از قبیل لاک‌ها مشغول می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص لاک از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

صادرات و واردات لاک ناخن در ایران

صادرات و واردات فرآورده‌های آرایش ناخن دست و پا جزو امور تجاری رایج در کشور ماست و افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند.

در دو دهه گذشته بیشترین میزان واردات این محصولات به کشورمان از مبداء کشورهای زیر صورت گرفته است:

 • امارات متحده عربی
 • ترکیه
 • آلمان
 • فرانسه
 • آمریکا
 • ایتالیا
 • جمهوری کره
 • سوئیس
 • چین
 • و … .

صادرات لاک ناخن از ایران نیز رواج دارد ولی مقدار آن بسیار کمتر از واردات این محصول به کشور است و عمدتا به کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، ارمنستان، ترکیه و … انجام شده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص لاک ناخن از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه‌های تجاری همچون واردات، صادرات و ترخیص کالا، حتما از سختی‌ها و پیچیدگی‌های عملیات ترخیص کالا از گمرک اطلاع دارند. اداره گمرک ترخیص هر کالایی را ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله اخذ مجوزهای خاص می‌داند. ترخیص کار معتبر، می‌تواند با به‌کارگیری مهارت و تجربه خود، پیچیدگی‌های فرآیند ترخیص کالا را پشت سرگذاشته و موفق به اخذ مجوز نهایی خروج کالا از گمرک شود. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی است که در نهایت منتهی به اخذ مجوز ترخیص کالا می‌شود. یکی از این مراحل مهم، ارائه مجوزهایی است که با توجه به تعرفه کالای مورد نظر باید از سازمان‌های مربوطه اخذ گردند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص لاک ناخن از گمرک را دارد موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص لاک ناخن

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص لاک ناخن ذیل ردیف 330430 با شرح تعرفه «فرآورده‌ها برای آرایش ناخن دست و پا» قرار گرفته است که در ادامه به شرح جزئیات این ردیف تعرفه می‌پردازیم:

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص فرآورده‌ها برای آرایش ناخن دست و پا در بسته بندی آماده برای خرده فروشی برابر 33043010 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر فرآورده‌ها برای آرایش ناخن دست و پا برابر 33043090 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لاک ناخن از گمرک

ترخیص لاک ناخن از گمرک، دارای پیچیدگی‌های فراوانی بوده و نیازمند تیم تخصصی و حرفه‌ای از ترخیص کاران رسمی گمرک می‌باشد. شرکت سلطان یاقوت در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، چندین سال سابقه درخشان داشته و قادر به ارائه خدمات ویژه‌ای در این زمینه به تاجران و بازرگانان گرامی می‌باشد. از جمله مزایای همکاری با شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ارائه مشاوره رایگان، سوآوری بالا برای تاجران و ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان و با صرف کم‌ترین هزینه ممکن می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص لاک از گمرک می‌توانید با کارشناسان ترخیص کار ماهر و کاربلد این شرکت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :