سلطان یاقوت

ترخیص جارو شارژی از گمرک

ترخیص جارو شارژی از گمرک

جارو شارژی یکی از انواع جاروهای مکنده است که از مزایای خاصی نسبت به جاروهای برقی معمولی برخوردار بوده و به همین علت نقش کاربردی و مهمی را در نظافت محیط‌های گوناگون اجرا می‌کند. تجارت جارو شارژی در ایران رواج دارد و به همین علت قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص جارو شارژی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. درست است که جارو شارژی نمی‌تواند جایگزین جارو برقی‌های معمولی باشد؛ اما بهترین مکمل برای نظافت محیط‌های گوناگون در کنار آن‌ها به حساب می‌آید. هدف‌ از طراحی جارو شارژی، دسترسی به نقاطی است که جاروبرقی معمولی نمی‌تواند به آن‌ها راه پیدا کند، در نتیجه موتور جارو شارژی از جارو برقی معمولی، قدرت و مکش پایین‌تری دارد. با استفاده از جارو شارژی می‌توان ریزترین ذرات را از باریک‌ترین فضاها پاکسازی نمود. امروزه جاروهای شارژی در 2 مدل دستی و پارویی درون بازار موجود هستند. از جاروی شارژی در شرایطی که امکان دسترسی به پریز برق وجود ندارد مثلا در مسافرت‌ها یا برای نظافت داخل خودروها به وفور استفاده می‌شود. در ادامه مقاله به جنبه بازرگانی و ترخیص جارو شارژی از گمرک، خواهیم پرداخت.

مزایای جارو شارژی چیست؟

 • عدم نیاز به اتصال مستقیم به برق
 • وزن سبک و قابلیت جا به جایی راحت‌تر
 • مصرف برق پایین‌تر و صرفه‌جویی در انرژی
 • سرعت عمل بالا
 • ایجاد سر و صدای بسیار کمتر
 • قابلیت مکش آب و خاک

صادارت و واردات جارو شارژی در ایران

در سال 1397، واردات جارو شارژی که در دسته لوازم خانگی قرار می‌گیرد، به جهت حمایت از تولیدات داخلی و تشویق مشتریان به استفاده از تولیدات ایرانی در این زمینه، ممنوع اعلام شد. تا قبل از آن، واردات جارو شارژی از برندهای پیشرفته و مطرح دنیا به کشور ما رواج داشت و مورد استفاده طرفداران در بازار مصرفی قرار می‌گرفت.

واردات جارو شارژی در ایران، مطابق آمار اداره گمرک در سال‌های گذشته از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، ترکیه، کره جنوبی، آلمان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا و … رواج داشته و سالانه ارز زیادی برای خرید این محصولات از کشورمان خارج می‌شد.

تولید کنندگان لوازم خانگی از جمله جارو شارژی در ایران، با حمایت‌های دریافتی از جانب دولت، هم‌اکنون موفق به طراحی و ساخت محصولاتی باکیفیت و مشابه کالاهای ساخت کشورهای خارجی شده‌اند و همچنین بخشی از این تولیدات را به مقصد کشورهای عراق و افغانستان نیز صادر می‌کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص جارو شارژی از گمرک

اداره گمرک در کشور ما، به منظور ترخیص هر کالای تجاری از گمرکات تخصصی آن، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند. ترخیص کار معتبر مانند کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بر این قوانین تسلط کامل داشته و این مرحله را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه، طی می‌کنند.

ترخیص کاری که قصد دارد برای ترخیص جارو شارژی از گمرک اقدام نماید، موظف به اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه خواهد بود:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • نیاز به شناسه کالا
 • نیاز به نمایندگی برای واردات به سرزمین اصلی

تعرفه گمرکی برای ترخیص جارو شارژی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص جارو شارژی برابر 85081900 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 (ممنوع الواردات) می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص جارو شارژی از گمرک

ترخیص جارو شارژی از گمرک امری تخصصی است که نیازمند دانش و مهارت ترخیص کار مورد اعتماد و باتجربه همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. اگر شما هم قصد ترخیص جارو شارژی از گمرک را دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و از خدمات این شرکت، همچون مشاوره کاملا رایگان، بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 • ترخیص جارو شارژی دسته‌دار از گمرک
 • ترخیص جارو شارژی با محفظه خلأ از گمرک
 • ترخیص جارو شارژی دسته‌دار کوچک از گمرک