سلطان یاقوت

ترخیص مداد نوکی (اتود) از گمرک

ترخیص مداد نوکی (اتود) از گمرک

یکی از ابزارهای مکانیکی مدرن که در دسته لوازم تحریر جای گرفته و مهندسین، طراحان، دانش آموزان و دانشجویان از آن به عنوان ابزاری برای نوشتن استفاده می‌کنند، مداد نوکی یا اتود نام دارد. استفاده از مداد نوکی به عنوان جایگزینی برای مدادهای سنتی و چوبی، در سراسر جهان رایج بوده و از آن با اسامی همچون مداد مکانیکی، مداد فشاری، مداد اتوماتیک و … یاد می‌شود. هر ساله شاهد واردات چندین تن از محموله‌های شامل مداد نوکی و اتود به کشور هستیم و این خود بهانه‌ای شد تا در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص مداد نوکی از گمرک بپردازیم. این فرآیند جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت دسته‌بندی شده و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. ظاهر و ساختار این ابزار مانند خودکار است ولی در مغزی آن به جای جوهر، از گرافیت با سایزهای مختلف از جمله  ۰٫۳ و ۰٫۵ و ۰٫۷ و ۰٫۹ استفاده می‌شود که قابل تعویض است. با فشار دادن دکمه انتهایی این ابزار، مغزی آن به تدریج بیرون آمده و کار با آن بسیار راحت و روان است. جنس بدنه نیز در مداد نوکی از مواد متغیر همچون فلز، پلاستیک و یا ترکیب چند متریال تشکیل می‌شود. ظرافت نوک مداد نوکی سبب می‌شود که طرح‌های ظریف بر روی کاغذ ایجاد شوند و به همین دلیل مورد استقبال ویژه قرار گرفته‌اند. امروزه شاهد انواع طرح‌ها و رنگ‌های مداد نوکی در بازارهای مصرفی کشورمان هستیم که عمده آن‌ها جزو اقلام وارداتی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اتود از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مزایای مداد نوکی (اتود) چیست؟

  1. نیاز به تراش برای تیز کردن ندارد.
  2. طول عمر و دوام بسیار بالایی دارد.
  3. در تمام مدت استفاده، نوشته‌هایی با ضخامت نوشتاری یکسان ایجاد می‌کند.
  4. به علت ساختار متناسب با ارگونومی دست انسان، از خستگی دست جلوگیری می کند.

واردات مداد نوکی (اتود) در ایران

استفاده از انواع لوازم تحریر از جمله اتودها در کشور ما رواج دارد و هر ساله تعداد بالایی از این محصولات در بازار مصرفی عرضه و به فروش می‌رسند. با وجود تولیدات داخلی در این زمینه، مشتریان همواره به دنبال اتودهای باکیفیت و خارجی هستند. از طرفی دیگر، تولیدات داخلی در این زمینه کمتر از میزان تقاضا بوده و به همین دلیل تامین‌کنندگان مشغول به واردات انواع اتود از کشورهای خارجی بوده و فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

سالیانه مقادیر بالایی ارز برای واردات انواع اتود و مداد نوکی از کشورهای چین، امارات متحده عربی، ژاپن، کره، آلمان، هند و ترکیه از کشور خارج می‌شود.

پس از اعمال تحریم‌ها برعلیه ایران و محدود شدن مبادلات جهانی ما با سایر کشورها، چین به قطب واردات در کشور ما مبدل شد و در اولویت تاجران و بازرگانان ایرانی برای تامین نیاز بازار مصرفی قرار گرفت. در حال حاضر 2 کشور چین و امارات متحده به دلیل نادیده گرفتن این تحریم‌ها، بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران محسوب می‌شوند.

مجوزهای لازم برای ترخیص مداد نوکی (اتود) از گمرک

کل کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص مداد نوکی (اتود) از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص مداد نوکی (اتود)

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص مدادهای خودکار یا نوکی برابر 96084000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مداد نوکی (اتود) از گمرک

ترخیص مداد نوکی (اتود) از گمرک، شامل چالش‌ها و سختی‌های زیادی است که در صورت عدم داشتن تجربه و مهارت کافی ممکن است با شکست و از دست رفتن سرمایه برای تاجران و بازرگانان مواجه شود. برای جلوگیری از این مشکلات، استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر مانند شرکت سلطان یاقوت برای راهنمایی و همراهی در تمام مراحل ترخیص کالا توصیه می‌شود. این شرکت با تعهد کامل از ابتدای مسیر ترخیص مداد نوکی از گمرک تا رسیدن کالا در مقصد مورد نظر شما، همراه و راهنمای شما عزیزان خواهد بود. برای کسب مشاوره رایگان و همچنین همکاری با متخصصان ترخیص کار زبده و کاربلد این شرکت،می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :