سلطان یاقوت

ترخیص قیچی از گمرک

ترخیص قیچی از گمرک

ترخیص قیچی از گمرک، در دایره خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و واردات این ابزار پرکاربرد در کشور ما صورت می‌گیرد. در سال‌های دور وسیله فلزی با دسته از جنس آهن یا پلاستیک برای بریدن مواد جامد گوناگون اختراع شد و به مرور زمان ساختار آن پیشرفت کرد و به شکل امروزی در آمد که به آن قیچی می‌گویند. البته قیچی‌ها تا حدود زیادی شکل اولیه خود را حفظ کرده و همچنان شامل دو تیغه معمولا فولادی با لبه داخلی تیز و مستحکم است که از وسط به کمک پرچ یا میخ به یکدیگر متصل شده‌اند. از این ابزار پرکاربرد جهت برش پارچه، کاغذ، مو و سایر اشیاء استفاده می‌شود و غالبا تیغه‌های آن قابلیت تیز شدن دارند. مصارف قیچی بسیار گسترده بوده و بر همین اساس شکل ظاهری آن نیز تا حدودی متنوع است. بطورکلی قیچی‌ها را می‌توان به دو دسته‌ی قیچی خانگی و قیچی کار دسته‌بندی کرد که هر کدام زیر مجموعه‌های خاصی دارند. در ادامه مقاله اسامی انواع قیچی‌های رایج را برای شما عزیزان ذکر کرده و اطلاعات مفیدی در خصوص تجارت و ترخیص قیچی از گمرک در اختیارتان قرار خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

انواع قیچی کدامند؟

همانطورکه در ابتدای مقاله گفته شد، قیچی‌ها براساس کاربرد خود شامل انواع گوناگونی هستند که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. قیچی خیاطی

قیچی ساده خیاطی، قیچی برش کوچک، قیچی مخصوص چیدن تور، قیچی نخ چین دستی، قیچی زیگزاگ، قیچی نوک تیز کوچک، قیچی برقی خانگی، قیچی برقی صنعتی

 1. قیچی باغبانی

قیچی میوه‌ چینی، قیچی چمن زن، قیچی شمشاد زن، قیچی سرشاخه زنی، قیچی شاخه زن،

 1. قیچی آهن بر

قیچی آهن بر نوک اردکی، قیچی آهن بر سر خم، قیچی آهن بر هواپیمایی، قیچی آهن بر لوله

 1. قیچی آرایشگری

قیچی نوک تیز، قیچی تیغه کوتاه، قیچی تیغه بلند، قیچی اسکلاپ، قیچی پیتاژ

 1. قیچی فرش
 2. قیچی آشپزخانه
 3. قیچی پشم‌زنی

واردات قیچی در ایران

واردات انواع قیچی از جمله قیچی خیاطی در کشور ما بسیار رایج بوده و سالانه مقدار زیادی ارز از این طریق از کشور خارج می‌شود. عمده واردات قیچی از مبداء کشور چین صورت می‌گیرد. این کشور در سال‌های اخیر که اکثر کشورهای توسعه یافته در جهان به دلیل تحریم‌ها علیه ایران از تجارت با ما ممانعت کرده‌اند، به دلیل بی‌توجهی به ممنوعیت‌ها، به اولویت واردکنندگان ایرانی تبدیل شده‌اند. از طرفی کشور چین نیز تمرکز بالایی بر روی صادرات محصولات تولیدی کشور خود به سراسر دنیا از جمله ایران داشته و سود بالایی از این طریق به چرخه اقتصاد کشور خود وارد می‌کند. علاوه بر چین، واردات قیچی در ایران از 11 کشور دیگر در جهان از جمله امارات متحده عربی، آلمان، کانادا و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص قیچی از گمرک

ترخیص قیچی از گمرک، از جمله امور تجاری است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. صادر کنندگان و واردکنندگان کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند.

در زیر، لیست مجوزهای لازم جهت ترخیص قیچی از گمرک آورده شده‌اند:

 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی و کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید جهت تخصیص ارز برای قیچی باغبانی
 • نیاز به شناسه کالا

شماره تعرفه جهت ترخیص قیچی از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص قیچی، قیچی خیاطی و قیچی‌های همانند و تیغه‌های آن‌ها برابر 82130000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص مجموعه قیچی و وسایل هرس باغبانی بادی برابر 84671910 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص مجموعه قیچی برقی و وسایل برقی دستی باغبانی برابر 84678910 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص قیچی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه سال‌ها فعالیت مفید در زمینه امور تجاری و بازرگانی، آماده خدمت‌رسانی به صادرکنندگان و واردکنندگان کشورمان می‌باشد. برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار این شرکت در زمینه ترخیص قیچی از گمرک، تنها کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034