سلطان یاقوت

گمرک منطقه آزاد تجاری انزلی (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک منطقه آزاد تجاری انزلی

گمرک منطقه آزاد تجاری انزلی

منطقه آزاد تجاری انزلی یکی از مناطق هفت گانه آزاد در ایران می باشد که برای رسیدن به اهداف اقتصادی کشور حدود بیست سال پیش راه اندازی شده است. لازم است بدانید که خود انزلی نیز دارای منطقه آزاد می باشد که قدمت آن به 300 سال پیش می رسد یعنی از حدود دروان صفویه وجود داشته و امور تجاری و بازرگانی بازرگانان را عهده دار بوده و نطقه ای برای ورود و خروج کالاها برای اروپا به شمار می آمده و تردد کشتی ها به سمت روسیه را مورد بررسی قرار می داده است.

موقعیت جغرافیای منطقه آزاد انزلی

اگر بخواهیم در خصوص محدوده منطقه آزاد انزلی و گمرک منطقه انزلی حرف بزنیم می توان گفت که کل مساحت انزلی را در بر گرفته است اما حدود 106 هکتار از این محدوده برا منطقه آزاد تجاری انزلی می باشد. لازم است بدانید که مرزی که گمرک انزلی و منطقه آزاد آن با کشور های اروپایی دارد به عنوان بزرگترین مرز در بنادر شمالی کشور است که حدود 8 درصد از ترانزیت کالاها را به خود اختصاص داده.

ویژگی های ترخیص کالا از منطقه آزاد تجاری انزلی

همانطور که متوجه شدید گمرک بندر انزلی و منطقه آزاد تجاری آن یکی از گمرکات مهم و پر تردد در کشور می باشد که به همین دلیل تسهیلاتی را به تجار و بازرگانانی که از این گمرک اقدام به تجارت و بازرگانی کالاهای خود می کنند قائل می شود. گمرک بندر انزلی و منطقه آزاد تجاری آن بعد از گمرک بندر امام خمینی از گمرکات بزرگ در خصوص تخلیه و بارگیری می باشد. همچنین این گمرک از معافیت های 20 ساله برخوردار است که این مورد نیز از مزیت های منطقه آزاد است که دارای معافیت های گمرکی و ارزش افزاده ای می باشد. همچنین این بندر در خط کریدوری شمال به جنوب قرار گرفته و به همین دلیل موقعیت استثنایی در حمل و نقل کالا و ترانزیت آنها دارد. با همه این تفاسیر می توان گفت که این گمرک و منطقه آزاد تجاری آن در شمال کشور قرار گرفته و بیشتر حجم تجاری را به روسیه و اروپا دارد.

چه نوع کالاهایی از منطقه آزاد انزلی و گمرک این منطقه ترخیص می شوند؟

گمرک منطقه آزاد انزلی و منطقه آزاد آن واردات و ترخیص انواع کالاها را بر عهده دارند اما بیشتر و به طور تخصصی به ترخیص انواع محصولات نباتی، مواد معدنی و سیمان، انواع پلاسکو جات و مواد پلاستیکی، مواد و محصولات غذایی، آهن آلات، چوب و تخته، انواع محصولات شیمیایی و ماشین آلات صنعتی و ….. می پردازد.
مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از منطقه آزاد تجاری انزلی
مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از منطقه آزاد تجاری انزلی با مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از دیگر گمرکات تفاوت چندانی نداشته به طور کلی برای ترخیص کالا از هر گمرکی نیاز به تنظیم اظهار نامه می باشد. که برای تنظیم اظهار نامه مدارکی از جمله، بیمه نامه، بارنامه، مجوزهای مورد نیاز، فاکتورهای خرید، پروانه ترخیص کالاريال قبض انبار، برگه های تردد و …. که این مدارک و مراحل با تغییرات بخشنامه ها در هر دوره تغییر می کند. شما عزیزا برای دریافت اطلاعات در این خصوص می توانید از مشاوران و ترخیص کاران این مجموعه تجاری و بازرگانی کمک بگیرید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با بیش از یک دهه سابقه در تجارت و بازرگانی و خصوصا ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور همچنین برخورداری از همکاران مشاوران و ترخیص کاران مجرب می تواند راهنما شما در تمامی امور تجاری و بازرگانی باشد. از سری خدمات این شرکت بازرگانی و تجاری می توان به مشاوره و ثبت سفارش، خرید کالا، انجام حوالجات بانکی، انجام کلیه تشریفات اداری گمرک ها و پیگیری اسناد و قوانین و اخذ مجوزات ورودی و خروجی کالا، حمل و نقل ترانزیت و ترانشیپ کالا به صورت زمینی، هوایی، ریلی، دریایی و … اشاره کرد. پیشنهاد کارشناسان و ترخیص کاران این شرکت تجاری و بازرگانی این است که امور تجاری و بازرگانی خود را به متخصصین کاردان و تحصیل کرده ترخیص کالا و بازرگانی بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ برای ترخیص کالا از منطقه آزاد تجاری انزلی به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.
تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :