سلطان یاقوت

ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک

ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک

نمایشگر ترازو و باسکول که با نام‌های دیگری همچون نشان‌دهنده و یا اندیکاتور نیز شناخته می‌شود، یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های انواع ترازو و باسکول به شمار رفته که وظیفه اصلی تمامی انواع این وسیله، نشان دادن وزن است. این قطعه مدل‌های گوناگون و متفاوتی دارند که هر کدام از یک کاربرد خاص برخوردار می‌باشد. نمایشگر ترازو و باسکول در کشور ما هدف مبادلات تجاری واقع شده و فعالان تجاری در این حوزه مشغول به کسب درآمد هستند. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. کیفیت نمایشگر ترازو و باسکول به کشور سازنده، برند تولید کننده، نوع کاربری مخصوص به آن و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. همچنین این نمایشگر را می‌توان در انواع پرینتردار و یا فاقد پرینتر یافت. در ادامه، به شرح انواع نمایشگر ترازو و باسکول و همچنین چگونگی تجارت و ترخیص نمایشگرهای ترازو و باسکول از گمرک خواهیم پرداخت.

انواع نمایشگرهای ترازو و باسکول کدامند؟

همانطورکه اشاره شد، نشان‌دهنده ترازو و باسکول‌ها را براساس نوع کاربرد خود به چند گروه مختلف دسته‌بندی می‌کنند که شامل موارد زیر می‌باشند:

  • نمایشگرهای ساده ترازو و باسکول

این نوع نمایشگر از کاربرد صنعتی یا تجاری برخوردار است و جنس بدنه آن معمولا از فلز یا پلاستیک است. از نمایشگرهای ساده برای باسکول‌هایی با ظرفیت حداکثر 5 تن استفاده می‌شود و شامل دو گروه یعنی نمایشگرهای ساده یا تک‌نمایشگر (تنها قادر به نمایش وزن بوده و در انواع LED  و LCD موجود است) و نمایشگرهای 3 نمایشگر (قادر به نشان دادن وزن، قیمت واحد و قیمت کل است و در انواع LED  و LCD موجود می‌باشد) می‌شوند.

  • نمایشگرهای پرینتردار

این نوع نمایشگر علاوه بر نمایش اطلاعات مربوط به وزن، قادر به چاپ و پرینت فاکتور نیز می‌باشد که بنابر درخواست مشتری صورت می‌گیرد. نمایشگرهای پرینتردار نیز به دو گروه تقسیم می‌شوند که عبارتند از: اندیکاتور پرینتدار تک نمایشگر (نمایش وزن و ارائه فاکتور حاوی اطلاعات مربوط به وزن) و اندیکاتور پرینتدار سه نمایشگر (نمایش وزن، قیمت واحد و کل و نام کالا، ارائه فاکتور حاوی اطلاعات ذکر شده و گزارشگیری و چاپ بارکد).

  • نمایشگر باسکول‌های جاده‌ای

این نوع نمایشگر از نظر نوع عملکرد مشابه سایر نمایشگرها بوده ولی از نظر نرم‌افزاری تفاوت‌های بسیاری با آن‌ها دارد. از امکانات این نوع نمایشگر می‌توان به چاپ وزن پر و وزن خالی اتومبیل، اتصال به چاپگر لیزری یا سوزنی، امکان گزارشگیری روزانه، هفتگی و ماهیانه براساس شماره ماشین، اتصال به نمایشگرهای ثانویه (راننده) که معمولا بیرون اتاقک توزین نصب می‌گردد، برخورداری از نمایشگر LED و LCD  گرافیکی و اتصال به نرم افزارهای توزین و در انتها برخورداری از گارانتی طولانی مدت‌تر از نمایشگرهای معمولی اشاره کرد.

  • نمایشگرهای توزین خاص

از این نوع نمایشگرها عمدتا در صنایع غذایی و در سیستم‌هایی مثل پرکن آرد، شکر و محصولات مشابه استفاده می‌شود. نمایشگرهای سیستم‌های توزین خاص دارای قابلیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری هستند که امکان قطع و وصل کردن (رله خروجی) در وزن دلخواه را در اختیار اپراتور قرار می‌دهد. این نوع نمایشگر قابلیت اتصال به کامپیوتر و پرینتر جانبی را نیز دارد.

تجارت نمایشگر ترازو و باسکول در ایران

نمایشگر ترازو و باسکول یکی از کالاهای مصرفی و پرکاربرد است که در کشور ما هدف صادرات و واردات واقع می‌شود. تاجران و بازرگانان به تامین نیاز بازار مصرفی از طریق واردات این محصول و صادرات تولیدات داخلی به کشورهای متقاضی مشغول بوده و سود مناسبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند. سالیانه مقادیر بالایی ارز به منظور انجام این تجارت میان کشور ما و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد.

واردات نمایشگر مخصوص ترازو و باسکول در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، آلمان، امارات متحده عربی، ژاپن، سوئیس، هند و … صورت می‌گیرد. صادرات این محصول از ایران نیز به مقصد کشورهای عراق، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، سودان و سایر کشورهای همسایه رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص نمایشگر مخصوص ترازو و باسکول برابر 84239020 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در اداره گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص نمایشگر ترازو و باسکول از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :