سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب از گمرک

ترخیص دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب از گمرک

سونیکید یا SONICAID نام یک دستگاه صنعت پزشکی است که از آن برای آشکارسازی ضربان قلب و صداهای جنینی استفاده می‌شود. جهت بررسی سلامت جنین در زنان باردار، استفاده از این دستگاه در هفته 14 الی 20 بارداری ضرورت دارد؛ زیرا اگر صدایی توسط این دستگاه از قلب جنین شنیده نشود، احتمال مرگ و یا تشکیل نشدن قلب وجود دارد. دستگاه سونیکید در ایران معمولا از طریق واردات از شرکت‌های معتبر خارجی تامین گشته و از این رو می‌خواهیم به موضوع ترخیص دستگاه سونیکید از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. با کمک میکروفون حساس و قوی دستگاه سونوکید که در مطب‌های پزشک زنان و زایمان، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و حتی در منازل وجود دارد، می‌توان تعداد ضربان قلب و صداهای قلبی در جنین را مورد بررسی قرار داد. این دستگاه بر مبنای تئوری داپلر و با استفاده از سیستم فراصوت عمل کرده که وظیفه‌ی پروب تبدیل کننده در آن، منعکس کردن صدای قلب جنین از طریق بلندگو یا گوشی است. صداهای منعکس شده به کمک بلندگو و یا به صورت دیجیتال (در دستگاه‌های پیشرفته) قابل تقویت و نویزگیری هستند. اندازه دستگاه جنین‌یاب کوچک، سبک و قابل حمل بوده و انرژی مورد نیاز خود را از طریق اتصال به برق شهری و یا استفاده از باطری و یا شارژر تامین می‌کند. امواج الکتریکی و الکترومغناطیسی و سایر امواج این دستگاه هیچ‌گونه خطری را مواجه جنین و مادر نمی‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص دستگاه جنین‌یاب از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اجزاء دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب

هر دستگاه سونیکید از بخش‌های مشخصی تشکیل شده است که در صورت خراب یا معیوب شدن می‌توان آن‌ها را با قطعات جدید تعویض نمود. این قطعات عمدتا وارداتی بوده و شامل موارد زیر می‌باشند:

 • پروب که نقش ارسال‌کننده موج اولتراسوند به داخل رحم مادر و جذب موج‌های انعکاس‌ شده را ایفا می‌کند.
 • نمایشگر جهت نشان دارد تعداد ضربان قلب جنین و سایر اطلاعات مربوطه.
 • سیم اتصال برق و باتری برای تامین انرژی مورد نیاز دستگاه.
 • کلید اصلی یا سوویچ جهت روشن و خاموش نمودن دستگاه.
 • ضبط‌‌کننده صداهای جنینی برای ثبت و نگه‌داری اطلاعات.
 • نمایشگر میزان شارژ باتری.
 • محل اتصال پروب.
 • محل اتصال گوشی و هدفون.

واردات دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب در ایران

دستگاه سونیکید جزو دستگاه‌های مورد نیاز در صنعت پزشکی به شمار می‌رود و به همین دلیل تامین نیاز مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشورمان به این دستگاه، جزو اولویت‌های تامین‌کنندگان به شمار می‌رود.

متاسفانه به دلیل تحریم‌های اخیر که مبادلات تجاری کشورمان را با اغلب کشورهای پیشرفته جهان محدود کرده است، برای تولید دستگاه‌هایی از قبیل دستگاه سونیکید، با مشکل کمبود مواد اولیه و تجهیزات مواجه هستیم. از آن‌جا که تولیدات داخلی در این زمینه پاسخگوی نیاز صنعت پزشکی نیست، در نتیجه واردکنندگان اقدام به خرید این دستگاه‌ها از کشورهای خارجی نموده‌اند.

واردات دستگاه سونیکید در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی (شهر دبی)، چین، کره، هلند، فرانسه، ژاپن، ایتالیا و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز بدین منظور از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب از گمرک

تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه سونیکید از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید.

 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه آشکارساز ضربان قلب جنین برابر 90181210 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 21 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه سونیکید یا جنین‌یاب از گمرک

ترخیص دستگاه آشکارساز ضربان قلب جنین از گمرک همانند تمام کالاهای دیگر نیازمند دانش و مهارت کافی ترخیص‌کاران ماهر است. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در زمینه ترخیص کالاهایتان از گمرک باید در انتخاب ترخیص‌کار و حق‌العمل‌کار دقت کرده و از قابل اطمینان و کاربلد بودن آن اطمینان حاصل کنید. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت مسمتر و مفید خود در عرصه بازرگانی توانسه است اعتماد و رضایت بازرگانان زیادی را به خود جلب نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه سونیکید از گمرک می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034