سلطان یاقوت

ترخیص لباس ورزشی از گمرک

ترخیص لباس ورزشی از گمرک

لباس ورشی به البسه از جنس پلی استر، اسپندکس، میکروفایبر، پنبه و غیره اطلاق می شود که شامل انواع مختلفی همچون گرمکن، شلوار، سوئی‌شرت،تاپ، تی‌شرت، رکابی، کلاه کاپ‌دار، جوراب مخصوص و … هستند. ترخیص لباس ورزشی از گمرک، فرآیندی تجاری است که در دایره فعالیت‌های شرکت سلطان یاقوت قرار میگیرد. امروزه، مردم جامعه به آگاهی بالایی در زمینه اهمیت تناسب اندام و ورزش رسیده‌اند و اکثرا در سالن‌های ورزشی یا منازل خود مشغول به ورزش‌های گوناگون همچون بدنسازی، پیلاتس، یوگا و … هستند. استفاده از پوشش مناسب و سازگار با متابولیسم بدن هنگام ورزش، اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل تقاضا برای انواع لباس مجلسی افزایش یافته است. واردات و صادرات لباس ورزشی در کشور ما معمول است و سود بالایی برای افراد فعال در این زمینه به همراه دارد. درست است که ترخیص لباس ورزشی از گمرک توسط ترخیص کار متخصص در این زمینه صورت می گیرد؛ اما دانستن اطلاعات و نکات مفید در رابطه با آن برای تاجران و بازرگانانی که مشغول به واردات و صادرات این محصولات هستند، خالی از لطف نیست. در ادامه مقاله به موضوع تجارت لباس ورزشی در ایران و همچنین ترخیص لباس ورزشی از گمرک پرداخته‌ایم.

واردات و صادرات لباس ورزشی

کشورهای خاصی همچون ترکیه و چین در زمینه تولید پوشاک و لوازم ورزشی بسیار گسترش یافته‌اند و به دلیل ظرفیت تولیدات بالا و باکیفیت، سالانه حجم زیادی از انواع گوناگون لباس‌های ورزشی را به تمامی کشورها صادر می‌کنند. در کشور ما دانش تولید لباس ورزشی به طور پیشرفه وجود ندارد و به همین دلیل تقاضا برای اجناس خارجی و برند، روز به روز در حال افزایش است. به دلیل سودآوری بالای تجارت در این زمینه، بازرگانان زیادی در کشور ما به این کار مشغول هستند. واردات لباس ورزشی در ایران عمدتا از مبداءهای چین، ترکیه و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

در سال‌های اخیر، مسئولین کشور برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، صدور مجوز واردات لباس ورزشی را محدود کرده‌اند و بسیاری از واردکنندگان به قاچاق این قبیل محصولات روی آورده‌اند. بخشی از تولیدات داخلی کشور ما در این زمینه به کشورهای همسایه همچون عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ازبکستان و … صادر شده و سود خوبی از این طریق به کشور وارد می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص لباس ورزشی از گمرک

افرادی که با دنیای تجارت آشنایی دارند، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک وظیفه دارد برای ترخیص لباس ورزشی از گمرک، مجوزهایی که در ادامه ذکر می‌شوند تهیه نموده و هنگام ترخیص محموله خود به مسئولین مربوطه ارائه دهد.

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز در زمینه ترخیص لباس ورزشی از گمرک
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز در زمینه ترخیص کفش ورزشی از گمرک

تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع لباس ورزشی زنانه و مردانه از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص گرمکن و سوئی‌شرت ورزشی مردانه از گمرک برابر 61019000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص گرمکن و سوئی‌شرت ورزشی زنانه از گمرک برابر 61029000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص کفش ورزشی از گمرک برابر 95069990 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص رکابی و تی‌شرت ورزشی از گمرک برابر 61099000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص شلوار ورزشی از گمرک برابر 61034900 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص کلاه کاپ‌دار ورزشی از گمرک برابر 65069900 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لباس ورزشی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با بهره‌گیری از مهارت و تجربه بالای خود در زمینه انجام امور تجاری مختلف، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار زبده و کاربلد شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لباس ورزشی از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)