سلطان یاقوت

ترخیص کاغذ دیواری از گمرک (راهنمای کامل)

ترخیص کاغذ دیواری از گمرک

ترخیص کاغذ دیواری از گمرک

کاغذ دیواری یکی از کالاهای لوکسی است که امروزه واردات آن بسیار مورد توجه قرار گرفته از انواع کاغذ های دیواری که وارد می شود می توان به انواع پارکت ها، لمینیت ها و دیگر تجهیزات تزئینی ساختمانی  برای دکوراسیون های داخلی ساختمان ها اشاره کرد. با واردات این کالاها می توان نیازهای جامعه را تامین کرد و همچنین تجارت و بازرگانی این کالا برای تجار تازه وارد در این عرصه مناسب است.

با توجه به مواردی که گفته شد تجار و بازرگانان با توجه به نیازهای داخلی کشور سعی در واردات و ترخیص انواع کاغذ دیواری از گمرک دارند و از این طریق هم نیاز های جامعه را تامین می کنند و هم تجارت پرسودی را برای خود به راه می اندازند. لازم است بدانید که واردات و ترخیص انواع کاغذ دیواری، لمینیت و پارکت همچون دیگر واردات کالا مراحل خاص خود را دارد که در ادامه این مقاله به توضیحات در خصوص آن می پردازیم با ما همراه باشید.

انواع کاغذ دیواری های وارداتی از گمرک

همانطور که گفته شد واردات کاغذ دیواری و پارکت ها و لمینیت ها به کشور از چین می باشد. کاغذ دیواری های سه بعدی و کاغذ دیواری هایی که قابلیت شستشو دارند کاغذ دیواری هایی هستند که جنس رویی آن از وینیل هست و کاغذ دیواری وینیل و با مواد شوینده خانگی قابل شستشو هست. برخی دیگر از کاغذ دیواری ها هستند که روکش PVC داشته و به راحتی با دستمال مرطوب تمیز می شوند.

برخی دیگر از کاغذ دیواری های وارداتی به کشور کاغذ دیواری های بدون الیاف و بدون رنگ می باشند کاغذ دیواری های ساده و گلدار، کاغذ دیواری های طرح سنگ و مدرن، انواع کاغذ دیواری های کارتونی، انواع کاغذ دیواری های پوستری و …. که هرکدام مشتری ها خاص خود را دارند تمامی انواع این کاغذ دیواری ها از مرزهای مختلف کشور وارد می شوند و در دسترس متقاضیان قرار می گیرند.

تعرفه واردات کاغذ دیواری

همانطور که گفته شد بیشتر واردات کاغذ دیواری از چین  و ترکیه می باشد تمامی کالاهای وارداتی به خصوص واردات کاغذ دیواری دارای تعرفه گمرکی می باشند و تعرفه گمرکی هر کالایی بنا بر نوع کالا، قیمت، جنس و ماندگاری کالا مشخص می شود.

واردات کاغذ از چین از تمامی گمرکات صورت می گیرد اما تعرفه گمرکی کاغذ دیواری ترکیه و چین بر اساس نوع کالا و مقدار و حجم آن متغییر است. به عنوان مثال کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ دیواری در ردیف 48142000 قرار دارد. کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ دیواری های جنس پلاستیکی در ردیف 3918 می باشد. تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ دیواری پست کاغذی در ردیف 4814 می باشد.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کاغذ دیواری از گمرک

برای بازرگانی کاغذ دیواری از گمرک نیازمند مدارکی خواهیم بود که در ادامه این مقاله به توضیحات در این خصوص می پردازیم به عنوان مثال بارنامه یکی از مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا می باشد که در آن اطلاعات در خصوص نوع کالا و قیمت آن قرار می گیرد، بیمه نامه کالا از مدارک مورد نیاز دیگر برای ترخیص کالا می باشند قبض انبار یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ترخیص انواع کاغذ دیواری می باشد. دیگر مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا فاکتور یا سند خرید کالا، گواهی اعتبار بانکی، ترخیصیه، پروفروما کالاها، گواهی مبدا، گواهی بازرسی، پکینگ لیست،  و …. از مدارکی هستند که برای ترخیص کالا مورد نیاز است.

ترخیص کار مناسب برای ترخیص کاغذ دیواری از گمرک کیست؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد این را باید بدانید که ترخیص کالا کاری دشوار و زمان بر می باشد و در صورتی که شما تجار عزیز از بخشنامه ها و مدارک مورد نیاز برای ترخیص این کالا اطلاعات کاملی نداشته باشید در زمان ترخیص کالا دچار مشکلاتی خواهید شد. لازم به ذکر است که مشکلاتی که برای شما در زمان ترخیص کالا به وجود خواهد آمد و بعضا برای شما ضرر و زیان مالی زیادی به همراه خواهد داشت. شما عزیزان با کمک گرفتن از ترخیص کاران زبده و ماهر شرکت سلطان یاقوت می توانید کالای خود را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره های 09121995406 – 02128111034 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :