سلطان یاقوت

ترخیص فرمان خودرو از گمرک

ترخیص فرمان خودرو از گمرک

فرمان خودروهای سواری از اصلی‌ترین بخش‌های یک خودرو محسوب می‌شود که وظیفه هدایت و کنترل آن را برعهده دارد. واردات انواع قطعات و لوازم یدکی خودرو از جمله فرمان در کشور ما صورت می‌گیرد؛ در نتیجه ترخیص فرمان خودرو از گمرک از موضوعاتی است که آگاهی از مراحل آن برای تاجران فعال در این زمینه خالی از لطف نخواهد بود. راننده تمام مدت رانندگی با غربیلک فرمان در تماس بوده و به وسیله این بخش و سایر بخش‌های سیستم فرمان خودرو، به تعیین جهت و مسیر پیمایش خودرو می‌پردازد. سیستم فرمان خودرو که شامل غربیلک فرمان، میل فرمان، جعبه فرمان، بازوی پیتمن و سگ دست یا شغال دست می شود، وظیفه انتقال نیروی چرخش فرمان در جهت‌های مختلف را برعهده دارد. فرمان خودرو به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود: فرمان دستی مانند فرمان خودروی پیکان و فرمان غیردستی از جمله فرمان‌های هیدرولیک، الکتروهیدرولیکی و برقی که هدایت کردن خودرو توسط فرمان‌های غیردستی برای راننده بسیار راحت‌تر است. در ادامه مقاله به شرح نحوه تجارت فرمان خودرو در ایران و همچنین اطلاعات مفید برای ترخیص فرمان خودرو از گمرک، خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید.

واردات فرمان خودرو در ایران

همانطورکه می‌دانید، اکثر خودروهای موجود در جاده‌های کشور ما از نوع وارداتی هستند. دلیل این اتفاق را می‌توان عدم وجود تجهیزات و دانش کافی برای راه اندازی خطوط تولید، تحریم‌های گسترده علیه کشور و کیفیت پایین و کمبود خودروهای ساخت داخل اعلام کرد. هر شرکت خودروسازی خارجی، قطعات به کار رفته در هر ماشین را به طور اختصاصی و هماهنگ با سایر اجزای آن طراحی می‌کند و در نتیجه قطعات با کاربرد یکسان در خودروهای مختلف دارای شکل ظاهری یا ساختار متفاوت هستند. این شرکت­ها در کنار تولید خودرو، با هدف جلوگیری از تولید و عرضه قطعات غیرمجاز و تقلبی، به ساخت قطعات یدکی نیز مشغولند. بنابراین در صورتی که قطعات خودروهای وارداتی در کشور ما با مشکل مواجه شده و نیاز به تعویض داشته باشند، باید از مبداء شرکت تولیدکننده تامین گردند. فرمان خودرو و اجزاء مرتبط با آن نیز از جمله قطعات یدکی در تمام خودروها محسوب می‌شوند که تامین نیاز صنعت خودروسازی کشور به آن، از طریق واردات صورت می‌گیرد.

فعالیت در زمینه واردات قطعات و لوازم یدکی خودروها از جمله فرمان خودرو به دلیل تقاضای بالای داخلی، سود بالایی برای تاجران و بازرگانان کشور ما دارد و به همین دلیل سالانه ارز زیادی جهت خرید این لوازم از کشور خارج می‌شود. واردات فرمان خودرو، بیشتر از کشورهای چین، امارات متحده عربی (دبی)، ترکیه، جمهوری کره، ژاپن، فرانسه، اسپانیا و … انجام می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص فرمان خودرو از گمرک

فرمان خودرو یکی از قطعات ضروری در تمام خودروهاست و به دلیل تقاضای بالا برای خودروهای خارجی در کشور ما، واردات این قبیل لوازم و قطعات نیز به طور گسترده به مقصد ایران صورت می‌گیرد. ترخیص فرمان خودرو از گمرک، یک پروسه پیچیده و حساس تجاری است که تنها با مهارت و تجربه ترخیص کار معتبر همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت امکان پذیر می‌گردد. ترخیص کاری که قصد حضور به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان در زمینه انجام مراحل ترخیص کالا را دارد، موظف به اخذ مدارکی است که اداره گمرک برای هر کالا به طور ویژه مشخص نموده است.

مجوزهایی که جمع آوری آن‌ها توسط کارگزار گمرکی دارای کارت بازرگانی جهت اخذ مجوز ترخیص فرمان خودرو از گمرک ضرورت دارد، عبارتند از:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع خودرو – بدون انتقال ارز با شرط محل تامین ارز

شامل: واردات قطعات یدکی برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل؛

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز؛
 • مجوز فنی کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل؛
 • نیاز به شناسه کالا.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص فرمان خودرو از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص غربیلک‌های فرمان خودرو سواری و وانت برابر 87089411 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص لوله‌های فرمان خودرو سواری و وانت برابر 87089412 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 23 می باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص جعبه فرمان الکتریکی خودرو سواری و وانت برابر 87089413 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فرمان خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیش از دو دهه خدمت‌رسانی در زمینه امور تجاری و بازرگانی و ارائه خدماتی نظیر ثبت سفارش، اخذ مجوز، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و … توانسته است موفقیت‌های چشم گیری کسب کرده و به یکی از معتبر و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌ها در این عرصه بدل شود. نیروهای توانا و متخصص شرکت سلطان یاقوت به طور مستمر در گمرکات کشور مستقر شده‌اند تا امور شما تاجران محترم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه به انجام برسانند و همچنین از بروز هرگونه مشکل و زیان در امور شما پیشگیری نمایند. با شماره‌گیری تلفن‌های درج شده در انتهای مقاله، می‌توانید برای مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فرمان خودرو از گمرک، درخواست نمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فرمان خودرو از گمرک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترخیص غربیلک فرمان از گمرک
 • ترخیص جعبه فرمان از گمرک
 • ترخیص لوله فرمان از گمرک
 • ترخیص فرمان دستی از گمرک
 • ترخیص فرمان غیردستی از گمرک
 • ترخیص فرمان هیدرولیک از گمرک
 • ترخیص فرمان برقی از گمرک
 • ترخیص فرمان الکتروهیدرولیک از گمرک
 • ترخیص میل فرمان از گمرک