سلطان یاقوت

ترخیص پلیت باتری از گمرک

ترخیص پلیت باتری از گمرک

یکی از مهم‌ترین قطعات و تجهیزات در صنعت الکترونیک، پلیت باتری است که کاربرد فراوانی داشته و به میزان بالا مورد مصرف واقع می‌شود. بازار خرید و فروش این محصول در کشور ما بسیار پررونق بوده و کیفیت و قیمت آن از اهمیت بالایی برای خریداران برخوردار است. بخش عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشور ما به این محصول از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد و به همین علت قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پلیت باتری از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. اگر به جعبه باتری دقت کنید، از چندین خانه تشکیل شده است که کف هر کدام از آن‌ها یک حوضچه برای ته‌نشین شدن ذرات جدا شده از صفحات باتری قرار گرفته که در عین حال از اتصال صفحات باتری به یک‌دیگر نیز جلوگیری می‌کنند. در صورتی‌که میزان این رسوبات افزایش پیدا کند، صفحات باتری دچار اتصال کوتاه شده و قدرت نهایی باتری کاهش می‌یابد. در هر کدام از این خانه‌ها، سه صفحه تعبیه شده است که شامل صفحه مثبت، صفحه منفی و صفحه عایق می‌باشند. به هر کدام از صفحات مثبت و یا منفی که درون باتری قرار گرفته‌اند، یک پلیت گفته می شود. در هر باتری، تعداد صفحات منفی از میزان صفحات مثبت، یک عدد بیشتر است؛ بنابراین اگر خانه باتری خودرو شامل 19 پلیت باشد، 9 تای آن مثبت و 11 تای آن منفی خواهند بود. صفحات مثبت از جنس پراكسید سرب PbO2 هستند و از اکسید فعال پر شده‌اند. در صورتی‌که ماده فعال در صفحات منفی، سرب اسفنجی است. همچنین در ساختار باتری‌ها، برای جلوگیری از اتصال صفحات مثبت و منفی، میان آن‌‌ها یک صفحه عایق قرار داده می‌شود که از جنس پلاستیک، میکا یا فیبر است. در این بخش از مقاله، به شرح اطلاعاتی مختصر در خصوص پلیت و ساختار آن در باتری پرداخته شد. شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پلیت باتری از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات پلیت باتری در ایران

پلیت باتری جزو کالاهای پرکاربرد و مهم در کشور ما است و نیاز بازار داخلی و صنایع کشورمان به این قبیل محصولات از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. سالانه مقادیر بالایی ارز برای انجام این هدف از کشور خارج می‌شود. فعالان تجاری ایرانی در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و سود مناسبی از این طریق نصیب ایشان می‌گردد.

واردات پلیت باتری در ایران عمدتا از مبداء کشورهای ترکیه، چین، امارات متحده عربی، جمهوری کره، هنگ کنگ، آلمان و … صورت می‌گیرد و بدین طریق کمبودهای موجود در بازار مصرفی جبران می‌شوند.

مجوزهای لازم برای ترخیص پلیت باتری از گمرک

محموله‌های تجاری حاوی کالاهای مختلف که بنابر نیاز داخلی توسط تاجران و بازرگانان به کشور ما وارد می‌شوند، باید برای عبور از مرز و رسیدن به بازار مصرفی ابتدا تحت قوانین برابر و یکسانی کنترل و بررسی شوند. وظیفه نظارت بر امور تجاری و بازرگانی در ایران برعهده سازمانی به نام اداره گمرک است که قوانین و مقررات خاصی برای ترخیص کالا وضع کرده است. ترخیص کار رسمی گمرک شخصی است که از طرف اداره گمرک، کارت بازرگانی دریافت نموده و مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از فعالان تجاری کشورمان است. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه داخلی، یکی از مراحل مهم و کلیدی در ترخیص کالاست که لیست این مجوزها برای هر کالا بصورت خاص معین شده و ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌تواند به این لیست دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پلیت باتری از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پلیت باتری

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که جهت ترخیص پلیت باتری از گمرک اختصاص یافته است برابر 85079010 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 23 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پلیت باتری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت از آغاز فعالیت خود به عنوان شرکت بازرگانی تا به امروز، با ارائه خدمات بی‌نظیر به فعالان تجاری توانسته است به عنوان یکی از معتبرترین و کارآمدترین شرکت‌ها در این زمینه بدرخشد. این شرکت خدمات متنوعی از جمله ثبت سفارشات، خرید کالا، اخذ مجوز های قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا از کلیه گمرکات و غیره را در جهت بهبود روند تجارت شما وارد کنندگان و صادر کنندگان عزیز ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به کسب مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پلیت باتری از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :