سلطان یاقوت

ترخیص برانکارد از گمرک

ترخیص برانکار از گمرک

یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین تجهیزات پزشکی برانکارد نامیده می‌شود که بدون وجود آن کار تیم پزشکی بسیار سخت خواهد شد. همانطورکه می‌دانید در طی تصادفات یا اتفاقات ناگوار ممکن است بیمار از توان حرکت بازمانده و برای انتقال او به مراکز درمانی نیاز به کمک تیم آمبولانس و پزشکی باشد. در چنین شرایطی برای جابه‌جایی موقف بیماران از وسیله‌ای به نام برانکارد استفاده می‌شود. این ابزار کمک حرکتی از بروز اتفاقات جدی و خطرناک جلوگیری نموده و در بیمارستان‌ها، ماشین‌های آمبولانس، ارتش و امدادگران عملیات امداد و نجات یافت می‌شود. برانکارد ها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار رفته و از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص براکارد از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. برخی برانکارد ها ساده بوده و هیچ پایه‌ای ندارند و برای حمل بیمار توسط آن، نیاز به دو یا چند نفر است. برخی دیگر از یک پایه تنظیم کننده ارتفاع شامل چرخ‌ها، ریل‌ها، غلتک‌گاه‌ها و … برخوردار هستند که عملیات انتقال بیمار با آن‌ها ساده تر و امن‌تر صورت می‌گیرد. در ادامه این مقاله سعی داشته‌ایم تا شما علاقمندان را با نکاتی مفید در زمینه تجارت و ترخیص برانکارد از گمرک آشنا کنیم.

تجارت برانکارد در ایران

تجهیزات پزشکی جزو کالاهای مصرفی ضروری در هر کشوری هستند و نیاز و کمبودهای موجود در این صنعت جزو اولویت‌های تامین کنندگان است. کمبودهای موجود در بازار مصرفی ایران در زمینه برانکاردها از طریق ثبت سفارش و واردات از کشورهای خارجی تامین شده که در حال حاضر دو کشور آمریکا و چین جزو بزرگ‌ترین تولید و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی به سراسر جهان به شمار می‌روند. سالانه مقادیر بالایی ارز به واردات تجهیزات پزشکی از جمله برانکارد در کشور ما اختصاص یافته است و تاجران و بازرگانان با فعالیت در این زمینه مشغول سودآوری هستند.

به دلیل تحریم‌هایی که در دهه اخیر علیه کشور ما اعمال شده است، مبادلات تجاری بازرگانان در سطح بین‌المللی با موانع شدیدی مواجه شده و کشورهای آمریکایی و اروپایی از فروش کالا به ایران امتناع می‌ورزند. در نتیجه واردکنندگان ایرانی به خرید محصولات مورد نیاز خود از دو کشور چین و امارات متحده عربی (شهر دبی) روی آورده‌اند. شهر دبی نیز در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری در صنعت پزشکی داشته و به علت نزدیکی به ایران، گزینه مناسبی برای مبدلات تجاری محسوب می‌شود.

مطابق آماری که از اداره گمرک منتشر شده است، در دهه اخیر تولیدکنندگان ایرانی در زمینه برانکارد، موفق به عرضه محصولات خود به بازار مصرفی کشورهای همسایه از قبیل امارات، جمهوری چک، عراق، اندونزی، مالزی، ترکمنستان و … بوده‌اند.

مجوزات لازم برای ترخیص برانکارد از گمرک

اداره گمرک ایران مسئول صدور مجوز خروج کالاهای تجاری از انبار گمرک است. این اداره قوانین و دستورالعمل‌های بخصوصی را در زمینه ترخیص کالاهای گوناگون تعریف کرده است که فعالیت در چهارچوب آن‌ها از مسئولیت‌های ترخیص کار است. ترخیص کالا امری تخصصی بوده که به تجربه و دانش کافی نیاز دارد و اگر این پروسه بدون تسلط بر قوانین حاکم بر آن صورت بگیرد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد افزایش می‌یابد. بنابراین اداره گمرک برای پیشگیری از بروز این مشکلات، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها از سوی افراد مورد تایید خود یا همان ترخیص کار رسمی گمرک، مجاز می‌داند. قبول شدگان در آزمون حق العمل کاری، مدرکی تحت عنوان کارت بازرگانی را دریافت نموده و با در دست داشتن آن، می‌توانند به نمایندگی از تاجران و بازرگانان اقدام به انجام امور گمرکی نمایند.

سرنوشت‌سازترین مرحله ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزها از سازمان‌های مربوطه است. نوع این مجوزات برای ترخیص هر کالای تجاری با توجه به کد تعرفه گمرکی آن کالا تعیین شده و در صورت تشخیص درست کد تعرفه گمرکی، می‌توان به لیست این مجوزها دست پیدا کرد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص برانکارد از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف حیوانی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص برانکارد

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص برانکارد برابر 94029020 است که از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 23 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص برانکارد از گمرک

کادر نیروهای ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با دقت و حساسیت بالا انتخاب شده‌اند و آماده ارائه خدمات گوناگون تجاری از جمله ترخیص کالا از گمرک، به فعالان تجاری محترم کشورمان می‌باشند. اگر شما نیز قصد ترخیص برانکارد از گمرک را دارید، می‌توانید با آسودگی خاطر از این خدمات بهره‌مند شوید. برای ارتباط با ترخیص کاران باتجربه و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، کافیست تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مزایایی همچون مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص برانکارد از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص برانکارد استاندارد
 • ترخیص برانکارد قابل حمل
 • ترخیص برانکارد شکسته‌بندی
 • ترخیص برانکارد حمل بیمار چرخ‌دار
 • ترخیص برانکارد بسکت
 • ترخیص برانکارد اسکوپ
 • ترخیص برانکارد اسپرایت بورد
 • ترخیص برانکارد پدی بورد
 • ترخیص برانکارد ریکاوری
 • ترخیص برانکارد اورژانس
 • ترخیص برانکارد مخصوص بخش
 • ترخیص برانکارد صندلی‌شو
 • ترخیص برانکارد تاشو
 • ترخیص برانکارد تشییع جنازه