سلطان یاقوت

ترخیص گان جراحی ( لباس اتاق عمل) از گمرک

ترخیص گان جراحی ( لباس اتاق عمل) از گمرک

گان جراحی یا لباس اتاق عمل در گروه وسایل و تجهیزات جراحی قرار گرفته و تجارت در زمینه صادرات و واردات آن در کشور ما نیز رواج دارد. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش‌رو، به موضوع ترخیص گان جراحی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. یکی از حساس‌ترین صنایع که مستقیم با جان و سلامت انسان‌ها در ارتباط است، صنعت پزشکی و سایر صنایع مربوط به آن است. فعالیت در اتاق عمل و جراحی نیز جزو مشاغل حساس در جهان به شمار می‌رود و نیاز به آمادگی‌های قبلی دارد. یکی از نکاتی که کادر درمان حتما باید رعایت کنند، استفاده از پوشش مناسب اتاق عمل است که به‌گونه‌ای خاص طراحی و تولید می‌شود. به پوشش رایج پزشکان و دستیاران در بیمارستان‌ها و حین عمل جراحی، گان یا لباس اتاق عمل گفته می‌شود. در تولید این البسه، نکات بهداشتی لحاظ شده‌اند که کمترین خطری جان بیمار را تهدید نکند. برای مثال جنس و کیفیت گان جراحی از انتقال باکتری به بدن بیمار جلوگیری کرده و همچنین مانع آلوده شدن لباس و بدن پزشکان و پرستاران به وسیله آلودگی ناشی از فعالیت‌های جراحی می‌شود. کلیه پزشکان، پرستاران و افراد حاضر در اتاق عمل موظف به پوشیدن گان جراحی هستند. علاوه بر اتاق عمل، پوشیدن گان در محیط‌هایی که امکان انتقال مواد عفونی وجود دارد، مثل دامپزشکی‌ها و آزمایشگاه‌ها، رواج دارد. از ویژگی‌های لباس اتاق عمل می‌توان به مقاومت در برابر خونابه و برخورداری از قابلیت تنفسی اشاره کرد. ویژگی مهم گان جراحی که در وهله اول جلب توجه می‌کند، رنگ پارچه آن است. از لحاظ روانشناسی، لباس اتاق عمل باید به رنگی باشد که به هیچ وجه چشم‌ها را خسته نکرده و همچنین امکان تشخیص خونابه روی آن وجود داشته باشد. در حال حاضر، گان‌های جراحی در سراسر جهان به رنگ‌های سبز، آبی کمرنگ، خاکستری کمرنگ و … می‌باشند. این رنگ‌ها سبب می‌شوند رنگ قرمزی خون، بیشتر مشخص شده و باعث افزایش تمرکز کادر درمان روی رنگ‌های دیگر می‌شوند. گان جراحی معمولا به‌صورت جلوبسته دوخته شده و دارای بندهایی برای محکم کردن لباس از قسمت پشتی آن هستند. قسمت مچ گان نیز به دو صورت ساده یا کش‌دار دوخته می‌شود. بدون شک مدل کش‌دار آن از ورود آلودگی به درون لباس جلوگیری کرده و همچنین باعث تمرکز بیشتر می‌شود. در کل تمام تلاش طراحان گان جراحی در سراسر جهان این بوده است که لباس دارای کمترین میزان درز و راه نفوذ میکروب‌ها و آلودگی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص لباس اتاق عمل از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع گان جراحی کدامند؟

گان‌های جراحی انواع گوناگونی داشته و براساس معیارهای مختلف دسته‌بندی می‌شوند. یکی از این معیارها، دسته‌بندی گان جراحی براساس تعداد دفعات استفاده از آن است که شامل موارد زیر می‌باشند:

  1. گان جراحی یک‌بار مصرف

این نوع گان جراحی، جزو رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین گان‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است. از این نوع گان، تنها می‌توان برای یک‌بار استفاده کرد و پس از اتمام عملیات، باید درون زباله‌های عفونی بیمارستان‌ها انداخته شود. مزیت این نوع گان این است که نیاز به شست‌وشو نداشته و در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی می‌شود. جنس این نوع گان، معمولا از اسپان است.

  1. گان جراحی چندبار مصرف

گان جراحی چندبار مصرف به‌گونه‌ای طراحی و تولید شده است که به کمک شوینده‌های قوی، قابل شست‌وشو و تمیزسازی باشد. جنس پارچه این نوع گان از پنبه، پلی استر و ویسکوز است که امکان استفاده مکرر از آن را فراهم می‌کند. یکی از رایج‌ترین و باکیفیت‌ترین پارچه‌ها برای دوخت گان چندبار مصرف، ترگال نام دارد. گان‌های چندبار مصرف از قابلیت ضدآب ژاول بودن برخوردار هستند. این ویژگی سبب می‌شود تا رنگ گان پس از چند بار شست‌وشو عوض نشده و رنگ خود را در برابر شوینده‌های قوی از دست ندهد. رنگ گان در صنعت پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است و پارچه به کار رفته در فرآیند تولید آن باید قابلیت ثبات رنگ در برابر شست‌وشو داشته باشد.

تجارت گان جراحی در ایران

همانطورکه اشاره شد، گان جراحی در کشور ما هدف صادرات و واردات واقع می‌شود. تاجران و بازرگانان به تامین نیاز صنعت پزشکی از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی می‌پردازند. از طرفی، تولیدکنندگان ایرانی، محصولات خود را به مقصد کشورهای متقاضی در سراسر دنیا ارسال می‌کنند.

واردات گان جراحی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. صادرات این محصول نیز به مقصد کشورهای همسایه رواج دارد.

کد تعرفه گمرکی و مجوزهای لازم برای ترخیص گان جراحی از گمرک

کلیه محصولات تجاری در سیستم اداره گمرک دارای یک کد تعرفه گمرکی مخصوص به خود هستند. این کد تعرفه گمرکی 8 رقمی بوده و تشخیص درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ترخیص کار با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود، اقدام به اخذ مجوزها و سایر مراحل ترخیص کالا می‌نماید. مرحله اخذ مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر، جزو مراحل مهم و سرنوشت ساز در پروسه ترخیص کالا از گمرک است.

شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص کد تعرفه گمرکی گان جراحی یا لباس اتاق عمل و همچنین مجوزهای لازم برای ترخیص لباس اتاق عمل از گمرک، با کارشناسان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گان جراحی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با بهره‌گیری از مهارت و تجربه بالای خود در زمینه انجام امور تجاری مختلف، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار زبده و کاربلد شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لباس اتاق عمل از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034