سلطان یاقوت

ترخیص سنسور فشار روغن خودرو از گمرک

ترخیص سنسور فشار روغن خودرو از گمرک

در خودروهای امروزی و مدرن و حتی خودروهای قدیمی، قطعاتی به نام حسگر یا سنسور قرار داده می‌شوند. وظیفه این قطعه آن است که پارامترهای خاصی را اندازه‌گیری کرده و چنان‌چه شرایط از حالت نرمال و عادی خارج شد، به راننده خودرو اطلاع دهند. سنسور فشار روغن نیز یکی از حسگرهای مهم و رایج در خودروها است که وظایف خاصی برعهده داشته و در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری به کار می‌رود. نیاز صنعت خودروسازی کشور ما به این قطعه عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص سنسور فشار روغن خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. اگر فشار روغن درون خودروها کاهش پیدا کند، موجب آسیب جدی به موتور خودرو می‌گردد. به همین دلیل یک سنسور درون کارتل روغن و یا در مسیر کانال اصلی روغن، نردیک به فیلتر آن و روی بلوک سیلندر تعبیه می‌شود تا فشار روغن را در هر لحظه اندازه‌گیری کند. در خودروهای کاربراتوری، در صورت کاهش فشار، چراغ هشدار پشت آمپر که مربوط به روغن موتور است، با ایجاد جریان الکتریکی روشن می‌گردد. ولی در خودروهای انژکتوری، وظیفه دریافت و پردازش اطلاعات سنسورها، برعهده کامپیوتر ماشین یا ECU است. سنسور فشار روغن از یک فنر و یک ساچمه تشکیل شده است. در زمان افت فشار روغن فنر باز شده و ساچمه به بدنه موتور وصل می‌شود. این اتصال سبب به وجود آمدن یک مدار الکتریکی می‌شود که به چراغ روغن در پشت آمپر متصل است. جریان الکتریکی حاصله منجر به روشن شدن چراغ روغن در پشت آمپر خواهد شد و بدین ترتیب راننده از کاهش فشار روغن در خودرو مطلع می‌گردد. اگر این قطعه خراب شود، ممکن است چراغ روغن در زمانی که فشار روغن مناسب است، بی‌دلیل روشن گردد و یا اینکه در زمینه کاهش فشار روغن، چراغ روغن روشن نمی‌شود و همه این‌ها در نهایت باعث آسیب به موتور خودرو می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر فشار روغن ماشین از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات سنسور فشار روغن خودرو در ایران

سنسور فشار روغن یکی از قطعات مهم در خودروها است که نقش اساسی ایفا می‌کند. صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور است و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به سنسور فشار روغن خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات سنسور فشار روغن خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور فشار روغن خودرو از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه‌های تجاری همچون واردات، صادرات و ترخیص کالا، حتما از سختی‌ها و پیچیدگی‌های عملیات ترخیص کالا از گمرک اطلاع دارند. اداره گمرک ترخیص هر کالایی را ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله اخذ مجوزهای خاص می‌داند. ترخیص کار معتبر، می‌تواند با به‌کارگیری مهارت و تجربه خود، پیچیدگی‌های فرآیند ترخیص کالا را پشت سرگذاشته و موفق به اخذ مجوز نهایی خروج کالا از گمرک شود. یکی از مهم‌ترین وظایف این شخص، اخذ و جمع‌آوری مجوزهایی است که به طور خاص برای هر کالای تجاری تعریف شده‌اند و سازمان‌های خاصی در داخل کشور مسئولیت صدور آن‌ها را برعهده دارند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور ناک از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص حسگر فشار روغن خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص حسگر فشار روغن خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور فشار روغن خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با داشتن سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص سنسور فشار روغن خودرو از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :