سلطان یاقوت

ترخیص مقوا پشت طوسی از گمرک

ترخیص مقوا پشت طوسی از گمرک

مقوای پشت طوسی، به نوع ویژه‌ای از کاغذ اطلاق می‌شود که دارای ویژگی‌های به‌خصوصی بوده و در صنعت چاپ و بسته‌بندی بسیار پرکاربرد است. مقوای پشت طوسی در کشور ما، عمدتا از نوع وارداتی است و تاجران و بازرگانان توجه‌ ویژه‌ای به فعالیت و سودآوری در این زمینه دارند. به همین دلیل، قصد داریم در این مقاله‌ی بازرگانی به موضوع ترخیص مقوای پشت طوسی از گمرک بپردازیم که فرآیندی تخصصی بوده و در حیطه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. این نوع مقوا را از الیاف و تراشه‌های چوبی می‌سازند و به همین دلیل، قابل بازیافت بوده و توجه دوستداران محیط زیست را به خود جلب کرده است. از ویژگی‌های بارز این محصول، می‌توان به ضخامت، شفافیت و مقاومت بالا در برابر ضربه اشاره کرد که جایگاه این نوع کاغذ را از سایر محصولات مشابه برجسته‌تر کرده است. مقوای پشت طوسی، این مزایا را مدیون ساختار خاص خود است؛ بدین صورت که دو لایه کاغذ بوسیله صفحات مخصوصی بطور طبیعی به یکدیگر چسبانده می‌شوند که یکی طوسی رنگ و یکی به رنگ سفید است. این نوع کاغذ برخلاف کاغذ مومی و کاغذ پوستی، در تماس مستقیم با مواد غذایی و بهداشتی موجب انتقال سموم و آسیب به محتوای آن‌ها می‌شود و به همین دلیل در تمام زمینه‌های صنعت بسته‌بندی به جز بسته‌بندی مواد غذایی و بهداشتی کاربرد دارد. در ادامه به موضوع تجارت و ترخیص مقوای پشت طوسی از گمرک، خواهیم پرداخت.

انواع و کاربردهای مقوای پشت طوسی کدامند؟

مقوای پشت طوسی در 2 نوع سخت و نرم و ضخامت‌های مختلف، بسته به کاربرد خود قابل تولید است. تولیدات این محصول نیز بصورت رول و یا شید (ورق) صورت می‌گیرد. همانطورکه اشاره شد، این محصول به دلیل ضخامت و قابلیت چاپ بالای خود، بطور گسترده در صنعت چاپ و بسته‌بندی کاربرد دارد. از نوع درجه یک این محصول که از وضوح و شفافیت بیشتری برخوردار است برای چاپ‌های رنگی و از نوع درجه دو آن برای چاپ‌های تک رنگ یا دورنگ استفاده می‌شود. گرماژ کاغذ در هر شرکت متفاوت است. اما رایج­ترین رول آن در بازار 180 گرم، 230 گرم، 250 گرم، 280 گرم و 350 گرم گرماژ است. براساس نوع بسته­ بندی محصول باید گرماژ موردنظر انتخاب شود.

مهم‌ترین کاربردهای مقوای پشت طوسی، عبارتند از:

 • چاپ لوگو و برند بر روی کارتن یا جعبه محصولات مختلف
 • بسته بندی لوازم بهداشتی، پوشاک و لوازم صنعتی
 • تولید جعبه‌­های کفش، جعبه شیرینی، دستمال کاغذی و جعبه کبریت
 • چاپ گرافیکی در جلد کتاب‌ها پس از تصویرسازیو طراحی جلد آن
 • طراحی پوسترو طراحی کارت ویزیت
 • در هنرهای زیبا برای مجسمه‌سازی

واردات مقوای پشت طوسی در ایران

مقوای پشت طوسی، ساخت کشورهایی همچون چین، هند، کره جنوبی و اندونزی است و واردات این محصول به ایران نیز از مبداء کشورهای نام‌برده صورت می‌گیرد. مصرف این نوع کاغذ در صنعت بسته‌بندی کشور ما بسیار زیاد است به طوری‌که در 4 ماه نخست سال 1401، 850 تن از این مقوا به ارزش 9 میلیون و 500 هزار دلار، از کشورهای تولیدکننده خریداری و به بازار مصرفی در ایران عرضه شده است.

در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان در داخل کشور اقدام به ساخت این محصول کرده‌اند؛ اما بدون شک تولیدات آن‌ها کفاف نیاز صنایع داخلی را نخواهد داد و به همین دلیل تامین‌کنندگان همچنان مشغول واردات عمده مقوای پشت طوسی هستند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص مقوای پشت طوسی از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که مراحل مختلفی دارد. یکی از این مراحل سرنوشت‌ساز و پیچیده، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که باید برای خروج کالا از انبار گمرک، ارائه شوند. به همین دلیل این مرحله تاثیر مستقیم در زمان ترخیص کالا دارد و اگر به درستی و کامل صورت نگیرد، منجر به تاخیر و طولانی شدن ترخیص کالا می‌شود.‌

ترخیص کاری که قصد ترخیص کاغذ پشت طوسی از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار را دریافت نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص مقوای پشت طوسی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص کاغذ پشت خاکستری (طوسی) برابر 48109210 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مقوای پشت طوسی از گمرگ

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص کاغذ پشت طوسی از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 • ترخیص مقوای پشت طوسی از برند اسبی ساخت کره‌ جنوبی
 • ترخیص مقوای پشت طوسی از برند ببری ساخت کره جنوبی
 • ترخیص مقوای پشت طوسی از برند پاندا ساخت کره جنوبی
 • ترخیص مقوای پشت طوسی از برند لینمن ساخت چین
 • ترخیص مقوای پشت طوسی از برند اترک ساخت ایران
 • ترخیص مقوای پشت طوسی درجه یک
 • ترخیص مقوای پشت طوسی درجه دو