سلطان یاقوت

ترخیص گیربکس از گمرک

ترخیص گیربکس از گمرک

ترخیص گیربکس از گمرک

گیربکس از وسایل انتقال قدرت و همچنین افزایش قدرت موتور می باشد. گیربکس از الکترو موتور ها انرژی دریافت کرده و بر اساس میزان سرعت و انرژی که بخواهد انرژی را منتقل می کند. باید این مهم را در نظر داشته باشید که واردات و ترخیص انواع گیربکس از گمرکات کشور نیاز به اخذ مجوز از سازمان ها و نهاد های مختلف داشته که توسط مالک کالاها یا نماینده قانونی آنها باید اقدام به دریافت نمایند. در ادامه به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم با ما همراه باشید.

گیربکس همانطور گفته شد یکی از وسایل مهم و مکانیکی بوده و از اصلی ترین و ضروری ترین قطعات در وسایل نقلیه می باشد. در گیربکس های صنعتی با افزایش سرعت خودرو ها گشتاور آنها کاهش پیدا کرده اما با افزایش سرعت گشتاور در این نوع گیربکس ها سرعت کمتر می شود.

یکی دیگر از ویژگی ها گیربکس های صنعتی تغییر جهت در خصوص دوران آنها می باشد این قطعه با این قابلیت به راننده این اجازه را می دهد که بدون اینکه دور موتور را بالا ببرد آن را در حالتی که نیازش است کنترل کند. در ادامه به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم با ما همراه باشید.

گیر بکس یکی از کالاهای اساسی در صنعت ایران و سایر کشور های صنعتی می باشد. به همین دلیل برای پاسخگویی به نیاز بازرهای داخلی تاجران می توانند با وارد کردن قطعات با کیفیت گیر بکس کمک شایانی به تولید کنندگان و و کارگاه های تولیدی کرده تا وسایل طول عمر بیشتری داشته باشند. به همین دلیل تاجران به واردات قطعات پیشرفته اقدام می کنند. لازم است بدانید که واردات این نوع از کالاهای صنعتی نیاز به اخذ مجوزاتی دارد که در ادامه به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم با ما همراه باشید.

قطعات گیربکس

گیر بکس از قطعات مختلفی تشکیل شده و که هرکدام از انها نیز از کالاهای تجاری به حساب می آید. این قطعات شامل چرخ دنده ها، پوسته گیربکس، شافت ها و …. می شود. چرخ دنده ها از جمله قطعاتی می باشد که در ساختار گیربکس بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این قطعه یکی از مهمترین اجزاء گیربکس می باشد. هر چرخ دنده روی گیربکس یکی از دنده هایی است که در داخل کابین بر روی دسته دنده قرار گرفته نوع و تعداد این چرخ دنده ها متفاوت می باشد.

پوسته گیربکس نیز از آلیاژ چدن ساخته شده و تمامی چرخ دنده های گیربکس و محور های ان در درون آن قرار می گیرد. شافت که یکی از اجزای دیگر گیر بکس می باشد در داخل گی بکس قرار می یگرد. شافت در وسط گیر بکس قرار گرفته که باعث انتقال گشتاور محور محرک به محور متحرک می شود. چرخ دنده ها روی محور واسط یک پارچه ای قرار گرفته اند که این موضوع آنها را با یکدیگر درگیر کرده و سرعت ورودی تولید شده توسط موتور را بدون تغییر به سمت شافت ارسال می کند.

شافت نیز یکی از مهمترین اجزا و محور ای گیربکس بوده که شافت ورودی و محور کلاج می باشد که به عنوان شافت کلاج هم شناخته می شود. محور اصلی گیربکس به وسیله این شافت به محور وسط وصل می شود. و نیروی تبدیل شده از این طریق را به میل گاردن منتقل می کند. چرخ دنده های روی محور با قطر های مختلف بر روی محور اصلی دوران دارند.

چه مجوز هایی برای ترخیص گیربکس از گمرکات مورد نیاز است؟

برای ترخیص انواع گیربکس از گمرک به مجوز هایی نیاز می باشد یکی از مجوزهای مجوز واردات کالا از اداره صنعت، معدن و تجارت می باشد. بعد از اینکه مجوز ورادات گیربکس را از وزارت صمت دریافت کردید باید برای اخذ ثبت سفارش با کارت بازرگانی خود اقدام کنید. بعد از آن به اخذ نظریه آزمایشگاه های داخل گمرک نیاز است و بعد از ان مجوز استاندارد اجباری که از سازمان های بین المللی در ایران صادر می شود. شما عزیزان برای اینکه در تجارت و بازرگانی خود دچار مشکل نشوید می توانید از متخصصان شرکت سلطان یاقوت در این خصوص کمک بگیرید تا شما را به بهترین نحوه راهنمایی کرده تا بتوانید کالای خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه ها از گمرک ترخیص نمایید.

بیشتر بخوانید :