سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک

ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک

در علم پزشکی از تجهیزات و دستگاه‌های متنوع و گسترده‌ای برای تصویربرداری و اسکن اندام‌ها و اعضای داخلی بدن استفاده می‌شود. یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های تصویربرداری، دستگاه سینتی‌گرافی است که به کمک آن می‌تواند به اسکن و تصویربرداری از استخوان‌ها پرداخت و به همین دلیل این دستگاه را با نام اسکن استخوان نیز می‌شناسند. نیاز صنعت پزشکی کشور ما به این قبیل تجهیزات و اجزاء و قطعات آن‌ها عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای گرفته و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. سینتی‌گرافی جزو زیر شاخه‌های پزشکی هسته‌ای قرار می‌گیرد؛ زیرا در این روش از مقادیر رادیواکتیو برای تشخیص و ارزیابی بیماری‌های بسیار شدید استخوانی مثل شکستگی، عفونت و یا سرطان استفاده می‌کنند. تصاویر حاصل از عکس‌برداری به کمک دستگاه سینتی‌گرافی، سینتی‌گرام نامیده می‌شود. دستگاه سینتی‌گرام از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل می‌شود که هر کدام وظیفه خاص خود را برعهده دارند. بانوان باردار یا کسانی که در دوران شیردهی هستند، باید قبل از عکس‌برداری از استخوان‌ها به روش سینتی‌گرافی، با پزشک خود مشورت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات دستگاه سینتی‌گرافی در ایران

انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با صنعت پزشکی و صنایع مربوط به آن، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه سینتی‌گرافی در ایران در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، چین، فرانسه، کره، آمریکا و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه سینتی‌گرافی در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه سینتی‌گرافی در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی

کلیه محصولات تجاری در سیستم اداره گمرک دارای یک کد تعرفه گمرکی مخصوص به خود هستند. این کد تعرفه گمرکی 8 رقمی بوده و تشخیص درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ترخیص کار با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود، اقدام به اخذ مجوزها و سایر مراحل ترخیص کالا می‌نماید.

بطورکلی کد تعرفه برای ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک ذیل ردیف 901814 جای می‌گیرد.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سینتی‌گراف از گمرک برابر 90181410 است که مشمول حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک برابر 90181490 است که مشمول حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک

ترخیص دستگاه سینتی‌گرافی از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از جمله خدماتی که این شرکت برای امور تجاری و بازرگانی ارائه می کند شامل: ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، مشاوره بازرگانی و … می باشد. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

بیشتر بخوانید :