سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه آنالیز خواب از گمرک

ترخیص دستگاه آنالیز خواب از گمرک

داشتن خواب کافی و بدون مشکل، برای عملکرد صحیح مغز و بدن انسان در طول ساعات شبانه‌روز، بسیار مهم و حیاتی است. به همین دلیل انسان‌ها در هنگام مواجه شدن با اختلالات خواب، باید به پزشک مراجعه کرده و علت آن را پیدا کنند. یکی از دستگاه‌های مهم در این زمینه، دستگاه آنالیز یا تست خواب نام دارد که در علم پزشکی به آن، پلی سومنوگرافی (Polysomnography) گفته می‌شود. دستگاه آنالیز خواب در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب می‌شود و بخشی از نیاز صنعت پزشکی به این محصول از طریق خرید آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. به سبب رواج تجارت این محصول در کشورمان، می‌خواهیم مقاله امروز را به شرح فرآیند ترخیص دستگاه آنالیز خواب از گمرک اختصاص دهیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. استفاده از دستگاه تست خواب برای افرادی که دچار اختلال شبانه و خواب آلودگی در طول روز هستند، توصیه می‌شود. برخی از علائم داشتن اختلال در خواب عبارتند از: خروپف بلند هنگام خواب، بیدار شدن ناگهانی از خواب و نفس نفس زدن، مشکل خواب ماندن، احساس خستگی و خواب آلودگی در طول روز، حس بدن درد و خستگی بعد از بیدار شدن و … . آنالیز خواب را می‌توان یک روش غیرتهاجمی برای زیر نظر گرفتن عملکرد مغز و بدن در طول خواب است که معمولا در طی شب انجام می‌شود. کلینیک‌ها، امکان انجام تست خواب را برای بیماران فراهم می‌کنند تا اختلالات احتمالی در الگوی خواب آن‌ها را شناسایی نمایند. در طی تست خواب، تکنسین مواردی از قیبل حرکات چشم، امواج مغزی، ضربان قلب، الگوی تنفس، سطح اکسیژن خون، وضعیت بدن، حرکت سینه و شکم، حرکت اندام، خر و پف یا صداهای ایجاد شده توسط بیمار و … را بررسی و اندازه‌گیری می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه تست خواب از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه آنالیز خواب در ایران

انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با صنعت پزشکی و صنایع مربوط به آن، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه آنالیز خواب در ایران در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه آنالیز خواب در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه آنالیز خواب در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای واردات دستگاه آنالیز خواب از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، قصد ترخیص دستگاه آنالیز خواب از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت واردات دستگاه آنالیز خواب

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه آنالیز خواب از گمرک برابر 90181962 است و شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزا و قطعات دستگاه آنالیز خواب از گمرک برابر 90181963 است و شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه آنالیز خواب از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص دستگاه آنالیز خواب و اجزاء و قطعات آن از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)