سلطان یاقوت

ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک

ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک

بیل وسیله‌ای با قدمت طولانی است که هنوز هم در میان جوامع گوناگون کاربرد دارد. عمده بیل‌ها شامل دو بخش دسته چوبی و پاروی فلزی هستند که جهت جابه‌جایی خاک، گندم، برف و مواد همانند استفاده می‌شوند. دسته بیل چوبی در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار گرفته و فعالان تجاری در این زمینه مشغول به فعالیت می‌باشند. با توجه به همین موضوع قصد داریم ادامه مقاله امروز را به شرح فرآیند ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. تجهیزات دسته بیل زن به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که برای تولید دسته بیل چوبی به کار رفته و بخشی از ماشین‌آلات صنایع چوب و دستگاه‌های خراطی به شمار می روند. چوب درختان زیادی را می‌توان برای تولید دسته بیل به کار برد ولی چوب های راش و بریوزا سازگارترین چوب‌ها برای این هدف می‌باشند. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک خواهیم پرداخت.

نقاط قوت و ضعف دسته بیل چوبی

قسمت دسته بیل‌ها از جنس مواد اولیه مختلف از جمله چوب، فلز، فایبرگلاس و … قابل تولید است و در این میان دسته‌ بیل چوبی به دلیل برخورداری از مزایای بی‌شمار بیشترین میزان تولید و استفاده را از آن خود کرده است. در ادامه به برخی از مزایای دسته بیل چوبی اشاره خواهیم کرد:

  • وزن کم و انعطاف پذیری بالا
  • قابل تعویض آسان پس از پوسیدگی و آسیب‌دیدگی
  • قابل تعمیر آسیب‌های جزئی به کمک سنباده و چسب
  • طول عمر و ماندگاری بسیار بالا در صورت مراقبت
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

دسته بیل چوبی معایب چشم‌گیری ندارد ولی برای نگه‌داری آن نیاز به رعایت نکات ویژه‌ای است. برای مثال دسته بیل چوبی را نباید در معرض تغییرات دمایی و همچنین آب و رطوبت بالا قرار داد؛ زیرا سرعت پوسیدگی و فرسوده شدن را در بافت چوب تسریع می‌کند.

تجارت دسته بیل چوبی در ایران

صادرات و واردات دسته بیل چوبی در کشور ما رواج دارد و زمینه فعالیت مناسب و سودآوری را برای فعالان تجاری ایجاد کرده است. در نواحی شمالی کشور ما می‌توان درختان زیادی با چوب‌های مختلف یافت که سال‌هاست نیاز بازار مصرفی و صنایع کشور ما به چوب درختان گوناگون از همین طریق تامین می‌گردد. اما پس از بروز خشکسالی در سال‌های اخیر، قطع درختان برای مصارف صنعتی ممنوع اعلام شد و به همین دلیل تولیدکنندگان لوازم چوبی در تامین مواد اولیه خود به مشکل خوردند. تاجران و بازرگانان ایرانی در حال حاضر مشغول به ثبت سفارش و واردات لوازم چوبی گوناگون از جمله دسته بیل چوبی از کشورهای چین، آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، ایتالیا و جمهوری کره می‌باشند و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد. برخی تولیدکنندگان دسته بیل چوبی در ایران نیز مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک، موفق به عرضه محصولات خود به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و تاجیکستان بوده‌اند.

قوانین حاکم بر صادرات و واردات دسته بیل چوبی در ایران

  • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

  • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 به شرح زیر می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دسته بیل چوبی را دارد موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار اقدام نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دسته بیل چوبی

کد تعرفه جهت ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک برابر 44170000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد Kg محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه آن بدین صورت است: ابزار، بدنه و دسته افزار، بدنه و دسته جارو یا بروس، از چوب؛ قالب چکمه و کفش، از چوب.

ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک با شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه مفید و درخشان در زمینه انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا از تمامی گمرکات، توانسته است با جلب نظر و اعتماد فعالان تجاری، به یکی از معتبرترین و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌های تجاری-بازرگانی مبدل شود. شما علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات این شرکت همچون مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با متخصصان ترخیص کار ماهر و کاربلد در زمینه ترخیص دسته بیل چوبی از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)