سلطان یاقوت

ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه از گمرک

ترخیص-پانل-جلوی-جعیه-رایانه-از-گمرک

پانل جلوی کیس (جعبه) رایانه، یکی از قطعاتی است که در تمامی کامپیوترها وجود داشته و انواع مختلفی دارد. این قطعه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌رود و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. کیس نام قسمت جعبه مانند کامپیوترهاست که قطعات اصلی آن از جمله مادربرد و بخش‌های مرتبط با آن در درون خود جای داده است. کیس در کامپیوتر همچون یک کمد است که از قطعات حساس درون خود در برابر حوادث، گرد و خاک، تشعشعات الکترومغناطیس و … محافظت و نگهداری می‌کند. کیس یا جعبه کامپیوتر از سه بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از پوشش کیس، شاسی کیس و پانل جلوی کیس. قسمت پوشش کیس از دو در تشکیل شده که در برخی مدل‌ها نیز به صورت یک‌پارچه هستند. شاسی کیس عبارت است از اسکلت اصلی تشکیل‌دهنده کیس که بخش‌های مختلف همچون مادربرد، هارد، درایوهای نوری و … درون آن جای می‌گیرند. قسمت آخر، یعنی پانل جلوی کیس نیز دارای طرح‌ها و امکانات مختلفی است که در این مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت. در تمامی پانل‌های کیس، بخش‌هایی وجود دارند که از میان آن‌ها می‌توان به دو دیود نوری، دو دکمه یکی جهت راه‌اندازی مجدد سیستم و دیگری برای روشن و خاموش کردن آن، درگاه‌های USB و ورودی و خروجی صدا و … اشاره کرد. شکل ظاهری این دکمه‌ها و محل قرارگیری آن‌ها در کیس‌های مختلف متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پنل جلوی کیس کامپیوتر از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات پانل جلوی جعبه رایانه در ایران

انواع قطعات اصلی و جانبی کامپیوترها در کشور ما جزو اقلام وارداتی به شمار می‌روند که سالانه مقادیر بالایی ارز صرف واردات این تجهیزات به کشور می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این تجهیزات از سود بالا و مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل قصد داریم تا ادامه مقاله را به موضوع ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود.

واردات پانل جلوی جعبه رایانه در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، تایوان، امارات متحده عربی، سنگاپور و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه از گمرک

در کشور ما سازمانی به نام گمرگ جهت بررسی و کنترل کالاهای صادراتی و وارداتی تشکیل شده است. این اداره برای هر کالای تجاری یک کد تعرفه و مجوزاتی مشخص کرده است که اخذ آن‌ها جهت صدور مجوز ترخیص کالا ضروریت دارد. از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل ترخیص کالا، می توان به دریافت مجوزها از سازمان‌های خاص اشاره کرد که جز با بهره‌گیری از دانش و مهارت بالای ترخیص کار رسمی و معتبر اداره گمرک، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پانل جلوی رایانه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم (اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و یا هر نوع دیگر)
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه

هر کالا و محصول تجاری، در سیستم طبقه‌بندی اداره گمرک، شامل یک کد 8 رقمی تحت عنوان کد تعرفه گمرکی یا Hs Code می‌شود. ترخیص کار رسمی اداره گمرک به نمایندگی از تاجران و بازرگانان اقدام به تشخیص صحیح کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر نموده و سپس از روی این کد، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص آن کالا دست پیدا می‌کند.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه برابر 84733050 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 24 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص پانل جلوی جعبه رایانه از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :