سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک

ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک

بدن انسان از اندام و اجزاء زیادی تشکیل شده است که با هماهنگی یکدیگر عمل کرده و ایجاد مشکل در یک بخش ممکن است بر روی سایر اندام‌های بدن و عملکرد آن‌ها نیز تاثیر بگذارد. در علم پزشکی از تجهیزات و دستگاه‌های زیادی برای بررسی عملکرد بخش‌های مختلف بدن و تشخیص مشکل به وجود آمده در آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از این دستگاه‌ها دستگاه آنژیوگرافی قلب نام دارد که واردات آن به دلیل عدم کافی بودن تولیدات داخلی در این زمینه برای تامین نیاز صنعت پزشکی، در کشور ما رواج دارد. به دلیل رواج تجارت این محصول در کشورمان قصد داریم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص دستگاه آنژیوگرافی از گمرک اختصاص دهیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. آنژیوگرافی به تست شناسایی بیماری‌های قلبی گفته می‌شود که در آن به بررسی عروق کرونر و میزان گرفتگی و تنگی این رگ‌ها می‌پردازند. عروق کرونر به رگ‌های منتهی به قلب گفته می‌شود که وظیفه حمل اکسیژه و مواد معدنی به قلب را برعهده دارند. در صورتی‌که در مسیر رگ‌های کرونری، چربی رسوب کرده و سبب تنگ شدن آن‌ها گردد، با کاهش میزان جریان خون به سمت قلب مواجه می‌شویم که سلامتی را تهدید می‌کند. با کمک آنژیوگرافی می‌توان اطلاعات مهم و مفیدی از بیمار در اختیار پزشکان قرار دارد. با تشخیص گرفتگی‌های جزئی رگ‌های قلبی و برطرف کردن این گرفتگی‌ها، دیگر به عمل جراحی باز نیازی نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

دلایل انجام آنژیوگرافی قلب چیست؟

برخی از رایج‌ترین دلایلی که پزشک متخصص قلب پس از مشاهده آن‌ها، روش آنژیوگرافی را برای بیمار تجویز می‌کند عبارتند از:

 • علائم بیماری عروق کرونری مانند درد قفسه سینه
 • درد در قفسه سینه، فک، گردن یا بازو که با آزمایش‌های دیگر قابل توضیح نیست
 • درد جدید یا افزایش درد قفسه سینه
 • نقایص قلبی مادرزادی
 • سایر مشکلات عروق خونی یا آسیب دیدگی در قفسه سینه
 • مشکلات دریچه قلب که نیاز به جراحی دارد
 • و … .

قوانین واردات دستگاه آنژیوگرافی قلب در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه آنژیوگرافی قلب در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.
 • ورود و ترخیص منوط به تایید سازمان انرژی اتمی ایران است.

واردات دستگاه آنژیوگرافی قلب در کشور

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه آنژیوگرافی قلب در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از سازمان انرژی اتمی
 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک برابر 90221450 است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سابقه درخشان در زمینه انجام امور تجاری و بازرگانی گوناگون از جمله ترخیص کالا از گمرک، آماده همکاری با واردکنندگان و صادرکنندگان گرامی می‌باشد. ترخیص کالا فرآیندی پیچیده و تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه بالای ترخیص کار معتبر مانند متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دارد. در صورتی که قصد ترخیص دستگاه آنژیوگرافی قلب از گمرک را دارید، می‌توانید برای درخواست مشاوره رایگان و یا همکاری با این شرکت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن تماس: 09121995406 – 02128111034