سلطان یاقوت

ترخیص سنسور ایربگ خودرو از گمرک

ترخیص سنسور ایربگ خودرو از گمرک

یکی از قطعات مهم خودروها که در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود، حسگر کیسه هوا یا سنسور ایربگ نام دارد. از این رو قصد داریم در مقاله پیش روی شما عزیزان به موضوع ترخیص سنسور ایربگ از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. با افزایش جمعیت شهرها و همچنین پیدایش خودروهای مختلف، خطر تصادفات جاده‌ای افزایش پیدا کرد و طراحان خودرو سعی در افزایش ایمنی سرنشینان دارند. یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین روش‌هایی که برای افزایش ایمنی افراد در حین رانندگی طراحی و عرضه شده است، استفاده از سیستم ایربگ یا کیسه هوا در خودروها است. این وسیله، در حقیقت یک کیسه جمع شده است که معمولا در قسمت جلویی خودروها تعبیه شده و در صورت بروز حادثه تصادف، در مدت زمان بسیار کوتاهی پر از باد شده و نقش یک محافظ را میان سرنشینان و قسمت جلویی خودرو ایفا می‌کند. این قطعه را می‌توان پس از کمربندهای ایمنی، دومین بخش مهم خودروها دانست که هدف آن ارتقای ایمنی سرنشینان می‌باشد. استفاده از سیستم کیسه هوا امروزه در تمامی خودروها الزامی بوده و طبق آمار، تاکنون میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات را تا 63% کاهش داده است. اکنون می‌خواهیم به نحوه عملکرد سنسور ایربگ در خودروها بپردازیم. در هر خودرو، تعداد زیادی سنسور تعبیه شده‌اند که وظیفه آن‌ها، بررسی عملکرد یک بخش معین از خودرو و ارسال گزارش به کامپیوتر خودرو می‌باشد. سنسور ایربگ نیز به صورت مداوم، شرایط خودرو را بررسی کرده و اطلاعات مربوط به آن را به کامپیوتر یا سیستم مرکزی خودرو انتقال می‌دهد. در صورتی‌که سنسور ایربگ، گزارشاتی مبنی از عملکرد غیرعادی بخش مربوطه به کامپیوتر خودرو ارسال کند، واحد کنترل مرکزی خطر تصادف را تشخیص داده و با ارسال دستور به سیستم ایربگ، سبب خروج و باد شدن کیسه‌های هوا می‌گردد. سنسورهای ایربگ، در بخش‌های مختلف خودرو از جمله در دو طرف اکسل جلو و نزدیک چرخ‌ها تعبیه شده‌اند و انواع مختلفی نیز دارند. برخی از این سنسورها وظیفه اندازه‌گیری شدت ضربه ناشی از تصادف و برخی دیگر سرعت ضربه را برعهده دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر کیسه هوا خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات سنسور ایربگ خودرو در ایران

سنسور ایربگ یکی از بخش‌های مهم و اساسی در خودروها است که نقش کلیدی ایفا می‌کند. صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور است و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به حسگر کیسه هوا یا سنسور ایربگ خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات حسگر ایربگ یا سنسور کیسه هوا خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

درست است که برترین تولیدکنندگان این محصولات در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. از این رو در حال حاضر عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور ایربگ خودرو از گمرک

مراحل ترخیص کالا مانند یک نردبام هستند که ترخیص کار رسمی اداره گمرک، باید پله‌های این فرآیند را به نوبت و یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازمه از سازمان‌های مربوطه است که نقش مهم و اساسی در تعیین زمان خروج کالا از انبار گمرک دارد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور ناک از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سنسور ایربگ خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور ایربگ یا حسگر کیسه هوا خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور ایربگ خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص سنسور ایربگ از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034