سلطان یاقوت

ترخیص آنژیوکت از گمرک

ترخیص آنژیوکت از گمرک

یکی از اقلام مصرفی پرکاربرد در حوزه پزشکی، آنژیوکت نام دارد که عموما جهت تزریق دارو و مایعات داخل وریدی استفاده می‌شود. از کاربردهای دیگر این محصول می‌توان به نمونه‌گیری مکرر خون، تزریق داخل وریدی دارو و مایعات، تزریقات داخل وریدی شیمی درمانی و یا خون یا فرآورده‌های خونی اشاره کرد.

واردات آنژیوکت در کشور ما رواج دارد و بدین ترتیب کمبودهای بازار مصرفی جبران می‌گردد. به همین خاطر قصد داریم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص آنژیوکت از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد.

دسترسی به ورید بیماران به کمک آنژیوکت، به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود. برای استفاده، سوزن آنژیوکت را معمولا در رگ پشت دست و ساعد وارد کرده و بیشترین مدت ماندگاری آن در این حالت، سه روز است.

سوزن آنژیوکت را می‌توان در قطر و اندازه‌های مختلف پیدا کرد. این سوزن از استیل ضد زنگ ساخته شده و قسمت سر آن با یک لایه سیلیکونی جهت کاهش درد هنگام تزریق پوشانده شده است.

همچنین جهت به حداقل رساندن فشار و درد، سر این سوزن به حالت مورب درآمده است. این محصول نسبت به سایر روش‌های تزریقی، از امنیت بالاتری برخوردار بوده و برای تزریقاتی که طولانی مدت هستند، مناسب و به‌صرفه است. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آنژیوکت از گمرک پرداخته ایم.

اجزاء تشکیل‌دهنده آنژیوکت چیست؟

همانطوکه اشاره شد، آنژیوکت از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. سوزن یا نیدل (Needle)
 2. کاتتر یا همان مجرای اصلی (Catheter)
 3. باله‌های آن (Wings)
 4. پورت یا دریچه تزریق (Injection port cap)
 5. نگهدارنده سوزن (Needle Grip)
 6. محفظه برگشت خون (Flashback chamber)

واردات آنژیوکت در ایران

آنژیوکت یکی از لوازم مورد استفاده در صنعت پزشکی است و وسیله‌ای بسیار کاربردی و مهم محسوب می‌شود. بخشی از نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان به انواع سوند ادراری از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از آن‌جاکه صنعت پزشکی با جان و سلامت افراد جهان رابطه مستقیم دارد، تامین نیاز این صنعت به محصولات هر کشور، جزو اولویت واردکنندگان آن به شمار می‌رود. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

واردات آنژیوکت در کشور ما از مبداء کشورهای هند، آلمان، مالزی، سنگاپور، امارات متحده عربی و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات آنژیوکت در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات آنژیوکت در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص آنژیوکت از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص آنژیوکت از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص آنژیوکت

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص آنژیوکت از گمرک برابر است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص سهراهی آنژیوکت از گمرک برابر است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آنژیوکت از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحل پر پیچ و خمی که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. تنها ترخیص کار دارای مهارت و تجربه بالا بر این مراحل و دستورالعمل‌های آن تسلط داشته و می‌تواند بدون ایجاد مشکلات کوچک و بزرگ، مجوز خروج کالا از گمرک را اخذ نماید. به همین دلیل برگزیدن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین امور مربوط به فعالان تجاری است. شما عزیزان پس از درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی با خاطری آسوده به کارشناسان ترخیص کار این شرکت سپرده و از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری نمائید. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص آنژیوکت از گمرک، کافیست با شماره‌های ذکر شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.