سلطان یاقوت

ترخیص قالپاق چرخ از گمرک

ترخیص قالپاق چرخ از گمرک

چرخ یا رینگ یکی از اصلی ترین بخش‌های هر خودرو هستند که از اجزا و قطعات مختلفی ایجاد شده‌اند. قالپاق نام صفحه گردی است که به عنوان پوشش‌دهنده و قطعه تزئینی در وسط رینگ خودرو قرار می‌گیرد. تجارت در زمینه واردات و صادرات قالپاق رینگ خودرو در کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص قالپاق چرخ خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. کلمه قالپاق از زبان ترکی آذربایجانی گرفته شده است که به معنای در قابلمه است و دلیل این نام‌گذاری، به علت شباهت قالپاق به در قابلمه می‌باشد. همانطورکه اشاره شد، یکی از اهداف نصب قالپاق، پوشش اتصالات و بخش های داخلی رینگ و لاستیک خودرو و افزودن جلوه‌ای زیبا به لاستیک است. یکی دیگر از وظایف قالپاق، محافظت از چرخ خودرو در برابر گرد و خاک و آلودگی‌های محیطی است. همانطورکه می‌دانید، چرخ‌های خودرو نزدیک‌ترین بخش آن است که در معرض گرد و خاک انتقالی از سطح جاده قرار می‌گیرند. این آلودگی‌ها با گذشت زمان ممکن است به بخش‌های مختلف همچون دیسک ترمز، بلبرینگ چرخ و اتصالات آن‌ها آسیب وارد کنند. در چنین شرایطی قالپاق به عنوان محافظ عمل کرده و طول عمر این قطعات را بالا می‌برد. جنس قالپاق از زمان گذشته تاکنون تغییراتی داشته است و روز به روز به سمت قالپاق‌های سبک‌تر و مقاوم‌تر پیش رفته‌ایم. قالپاق‌های امروزی عمدتا از جنس پلاستیک و پلیمر می‌باشند. قالپاق‌ها انواع گوناگونی دارند که دو نوع اصلی آن عبارتند از: قالپاق اسپرت و قالپاق فابریک. قالپاق‌های اسپرت از تنوع طرح و رنگ بالاتری برخوردار بوده و صاحب خودرو می‌تواند مطابق سلیقه خود دست به انتخاب بزند. خودروهایی که از رینگ فولادی برخوردار هستند دارای قالپاق‌های بزرگ و آنهایی که دارای رینگ‌های آلیاژی هستند دارای قالپاق‌های نسبتا کوچکتر هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص قالپاق خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات و صادرات قالپاق چرخ در ایران

صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک کشور است که تامین نیاز این صنعت به لوازم و قطعات یدکی انواع خودرو جزو اولویت واردکنندگان می‌باشد. از این رو سالانه مقادیر بالایی ارز صرف واردات قطعات خودروها از جمله قالپاق چرخ می‌گردد. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات قالپاق چرخ در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، تایلند، ایتالیا، آلمان و … صورت می‌گیرد. بدون شک برترین تولیدکنندگان قطعات خودرو از جمله قالپاق در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مطابق آمار ثبت شده در اداره گمرک، صادرات قالپاق خودرو از کشور ما به کشورهای همسایه از قبیل عراق، تاجیکستان و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص قالپاق چرخ از گمرک

تاجران و بازرگانان در کشور ما به امور صادرات و واردات کالا مشغول هستند. هر کالای تجاری، پیش از اینکه به کشور وارد یا از آن خارج شود، ابتدا لازم است از زیر ذره بین اداره گمرک رد شود که به این فرآیند ترخیص کالا می‌گویند. به شخصی که با گرفتن وکالت از تاجران، تشریفات گمرکی جهت ترخیص کالا از گمرک را انجام می‌دهد، ترخیص کار رسمی گمرک گفته می‌شود. این شخص از کارت بازرگانی بهره‌مند بوده و بر قوانین و مقررات مربوط به پروسه ترخیص کالاهای تجاری مختلف، تسلط دارد. مهم‌ترین مرحله این پروسه، اخذ مجوزهایی است که اداره گمرک برای صدور مجوز ترخیص کالا، نیاز دارد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص قالپاق از گمرک را دارد باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص قالپاق چرخ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص قالپاق چرخ از گمرک برابر 39263000 است که شامل حقوق ورودی 7% و اولویت کالایی 25 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: یراق آلات برای مبل، برای بدنه وسایل نقلیه یا همانند.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص قالپاق چرخ از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها ارائه خدمت به واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان توانسته است اعتبار زیادی در این زمینه به دست آورد و به عنوان یکی از معتمدترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه بدرخشد این شرکت قصد دارد با ارائه خدمات خود به نحو احسن قدمی در جهت سهولت و سرعت در تجارت تجار عزیز بر دارد. از خدمات این شرکت می توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا از گمرک، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی و … اشاره کرد. با اعتماد به متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید تجاری ایمن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کم‌ترین هزینه تجربه کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا هرگونه همکاری در زمینه ترخیص قالپاق از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :