سلطان یاقوت

ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری از گمرک

ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری از گمرک

نقاشی یک فعالیت هنری است که با کمک ابزارهایی همچون قلم مو و رنگ‌ها صورت می‌گیرد. یکی از اهداف نقاشی، خلق آثار هنری است که هنرمندان برای انجام آن از رنگ‌های بخصوصی استفاده می‌کنند. صادرات و واردات رنگ‌ها برای نقاشی‌های هنری در کشور ما رواج دارد و افراد زیادی به فعالیت در این حوزه و سودآوری از این طریق مشغول می‌باشند. از این رو قصد داریم به شرح فرآیند ترخیص رنگ‌های نقاشی برای اهداف هنری بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. رنگ‌ها عمدتا از رنگدانه، رزین، حلال، پرکننده و مواد افزودنی تشکیل شده و براساس نوع این اجزاء، به انواع مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی رنگ‌ها از جمله آبرنگ، گواش (رنگ پلاکات)، آب مرکب، اکریلیک، اکولین و … بر پایه آب هستند و برخی نیز مانند رنگ روغن بر پایه روغن. این رنگ‌ها را می‌توان بصورت مجموعه‌های چندتایی یا تکی از فروشگاه‌های مربوط به فروش اینگونه محصولات خریداری نمود. برای تهیه رنگ روغن از روغن‌های مختلفی مانند روغن بذر کتان، روغن بزرک، روغن دانهٔ خشخاش، روغن گردو و روغن گلرنگ استفاده می‌شود و اینگونه رنگ‌ها برخلاف رنگ‌های بر پایه آب همچون اکریلیک بسیار دیرتر خشک می‌شوند. استفاده از رنگ‌هایی همچون رنگ روغن و آکریلیک برای نقاشان حرفه‌ای و استفاده از رنگ‌های گواش و آبرنگ برای نقاشان مبتدی، رایج‌تر است. در ادامه به شرح روند تجارت و ترخیص رنگ‌های نقاشی از گمرک خواهیم پرداخت.

تجارت در زمینه انواع رنگ برای نقاشی‌های هنری در ایران

ظرفیت تولیدی انواع رنگ‌های نقاشی که برای اهداف هنری به کار می‌روند در کشور ما بسیار بالا بوده و واحدهای متعددی به فعالیت در این زمینه مشغول می‌باشند. محصولات تولیدی این بخش‌ها علاوه بر توزیع در بازار مصرفی داخلی، موفق شده است نظر مشتریان خارجی را نیز کسب کرده و بدین طریق سبب ارزآوری به کشور شوند. صادرات رنگ‌های نقاشی هنری از ایران عمدتا به مقصد کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان صورت می‌گیرد.

فعالان تجاری ایرانی، علاوه بر صادرات این محصولات، به تامین کمبودهای موجود در صنعت نقاشی کشور به رنگ‌های نقاشی نیز از طریق واردات مشغول هستند. واردات این محصولات از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، فرانسه و … بصورت سالانه رواج دارد.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری از گمرک

برای ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری از گمرک، باید مراحل تشریفات گمرکی مربوطه طی شود. اداره گمرک تنها افراد دارای کارت بازرگانی معتبر را مجاز به انجام این فعالیت‌ها دانسته و به همین دلیل، صادرکنندگان و واردکنندگان باید از خدمات ترخیص کار استفاده نمایند. کارگزار گمرکی پس از گرفتن وکالت از فعالان تجاری، به عنوان نماینده قانونی ایشان موظف است مراحل ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه را به انجام برساند. مرحله جمع آوری مجوزها، از مراحل مهم ترخیص کالا بوده و نقش کلیدی در زمان خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص رنگ‌های نقاشی هنری از گمرک را دارد، موظف است برای تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری اقدام نماید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری

بطورکلی شماره تعرفه برای ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری، برای آموزش، برای تابلو، برای تغییر شدت رنگ، برای سرگرمی و رنگ‌های مشابه، به شکل قرص، در لوله، در‌کوزه، در بطری، در پیاله، یا به اشکال یا بسته‌بندی‌های مشابه از گمرک ذیل ردیف 3213 قرار می‌گیرد که تعرفه گمرکی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شماره تعرفه گمرکی برای ترخیص رنگ‌ها بصورت مجموعه بر پایه آب (رنگ آکریلیک، رنگ آبرنگ، رنگ گواش، رنگ اکولین) برابر 32131010 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

شماره تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر رنگ‌ها (رنگ روغن) بصورت مجموعه برابر 32131090 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

شماره تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر رنگ‌ها برای نقاشی هنری برابر 32139000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری از گمرک

ترخیص رنگ برای نقاشی‌های هنری از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از جمله خدماتی که این شرکت برای امور تجاری و بازرگانی ارائه می کند شامل: ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، مشاوره بازرگانی و … می باشد. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رنگ‌های نقاشی از گمرک شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ترخیص رنگ روغن از گمرک
  • ترخیص رنگ آکریلیک از گمرک
  • ترخیص رنگ آبرنگ از گمرک
  • ترخیص رنگ گواش از گمرک
  • ترخیص جوهر نقاشی از گمرک
  • ترخیص رنگ اکولین از گمرک
  • ترخیص رنگ پلاکات از گمرک
  • ترخیص آب مرکب از گمرک