سلطان یاقوت

ترخیص روتختی از گمرک

ترخیص روتختی از گمرک

استفاده از کالای خواب از گذشته میان مردم برای آرامش خواب رواج داشته است و روز به روز شکل آن مدرن‌تر و جدیدتر شده است. در گذشته هنگام خواب از بالشت، لحاف و پتو استفاده می‌کردند ولی امروزه استفاده از تخت جایگزین آن شده است. روتختی نام کالایی است که استفاده از آن میان مردم در جامعه امروزی رواج پیدا کرده است. به همین دلیل قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص روتختی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. روتختی‌ها انواع گوناگونی دارند که در ابعاد یک‌نفره، دونفره و … در بازار مصرفی وجود دارند. روتختی‌ها شامل 3تکه، 4تکه و … دوخته می‌شوند و قسمت‌های مختلفی از جمله کاور لحاف، ملحفه تشک، ملحفه روانداز، روبالشتی، رو کوسنی و … را در برمی‌گیرند. صادرات و واردات روتختی و انواع دیگر کالاهای خواب در ایران صورت می‌گیرد و تاجران و بازرگانان ایرانی در زمینه خرید و فروش آن مشغول به فعالیت هستند. در صورتی که قصد ترخیص روتختی از گمرک را دارید، برای کسب اطلاعات مفید در این زمینه ادامه مقاله را مطالعه نمائید.

تجارت ایران در زمینه روتختی

کالای خواب حوزه بسیار وسیعی دارد و شامل محصولات مختلف از جمله تشک، بالشت، پتو، روتختی و … می‌شود. در کشور ما این قبیل محصولات هدف صادرات و واردات قرار گرفته و سالیانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورها جا به جا می‌گردد. فعالیت در این زمینه از سود بالا و مناسبی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است؛ بطوریکه امروزه به یکی از منبع‌های درآمد مناسب تبدیل شده است. تولیدات این محصولات در کشور ما رواج دارد و محصولات تولیدی علاوه بر بازار داخلی، به کشورهای متقاضی نیز عرضه شده و سبب ارزآوری به کشور می‌شود. صادرات روتختی و محصولاتی از این قبیل از ایران به مقصد کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، ترکمنستان و … رواج دارد.

علاوه بر صادرات، واردات روتختی در ایران نیز صورت گرفته و کمبودهای موجود در بازار مصرفی بدین ترتیب جبران می‌شود. مطابق آمار اداره گمرک، واردات روتختی از کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه و … صورت گرفته است.

مجوزهای لازم برای ترخیص روتختی از گمرک

ترخیص روتختی از گمرک، از جمله امور بازرگانی است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. فعالان تجاری کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص روتختی از گمرک را دارد، باید برای گرفتن مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز

نیاز به شناسه کالا

 

تعرفه گمرکی برای ترخیص روتختی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص روتختی و رخت‌خواب پوش بطورکلی ذیل ردیف 6304 تعرفه‌های گمرکی جای می‌گیرد و از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 برخوردار است. تعرفه ورودی این کالاها در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع روتختی با رودوزی سنتی برابر 94049010 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص روتختی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه‌ای که طی سال‌ها فعالیت در زمینه تجارت و بازرگانی کسب کرده است آماده خدمت رسانی به تجار عزیز در زمینه‌های ثبت سفارش، اخذ مجوز، تنظیم اظهارنامه، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … می‌باشد. این شرکت قصد دارد با ارائه به موقع و باکیفیت خدمات خود، شما عزیزان را در این امر سخت و زمانبر یاری داده و موجبات تجارتی امن را فراهم آورد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص روتختی از گمرک با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص روتختی از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص روتختی کلاسیک از گمرک
 • ترخیص روتختی ساده و اسپرت از گمرک
 • ترخیص روتختی طرح سنتی از گمرک
 • ترخیص روتختی گلدار از گمرک
 • ترخیص روتختی چاپی و سه‌بعدی از گمرک
 • ترخیص روتختی بهاره از گمرک
 • ترخیص روتختی چهار فصل از گمرک
 • ترخیص سرویس لحاف روتختی از گمرک
 • ترخیص روتختی مخمل از گمرک
 • ترخیص روتختی دخترانه از گمرک
 • ترخیص روتختی پسرانه از گمرک
 • ترخیص روتختی کاوری از گمرک
 • ترخیص روتختی پیکه از گمرک

بیشتر بخوانید :

 

3/5 - (2 امتیاز)