سلطان یاقوت

وکیل امور گمرکی بر چه اموری باید آگاه باشد؟

حقوق گمرکی

وکیل امور گمرکی بر چه اموری باید آگاه باشد؟

وکیل امور گمرکی همانطور که از اسم آن پیداست  باید بر تمامی امور گمرکی و اداری آن، تشریفات ترخیص کالا و انواع مدارک و مراحل ترخیص کالا از تمامی گمرکات آگاهی داشته باشد تا بتواند مشکلاتی که در حین ترخیص کالا از گمرک پیش می آید را به درستی مدیریت و پیگیری کند. تجار و بازرگانان عزیز با بهره گیری از وکلای امور گمرکی می‌توانید زمان ترخیص کالا را به حداقل برسانید.

 

قوانین گمرکی

 

منظور از داشتن وکالت نامه در امور گمرکی چیست؟

 

وکالت نامه گمرکی نوعی سند است که به موجب آن، فردی که وکالت نامه به اسم آن است می‌تواند کلیه امور حقوقی و ترخیص کالای محول شده به وی را بدون حضور موکل یعنی همان صاحب کالا یا تاجر و بازرگان به اجرا برساند. با داشتن وکالت نامه از طرف تاجر و بازرگان در عملیات ترخیص کالا دیگر نیازی به حضور صاحب کالا نبوده و به راحتی می‌توان تمامی امور تشریفات گمرکی را بدون هیچ گونه مشکلی به پایان رساند.

 

مجموعه قوانین و مقررات گمرکی

 

وظیفه وکیل امور گمرکی چیست؟

 

با توجه به مواردی که گفته شد وظیفۀ وکیل امور گمرکی در ترخیص و تحویل کالا و انجام تشریفات گمرکی خلاصه نمی‌شود و وظایفی همچون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، امضای اوراق و اسناد در دفاتر وتکمیل اظهار نامه‌ها، تهیه و تنظیم لیست‌های مربوطه برای ترخیص کالا و ارائۀ آن‌ها، اخذ رسید کالاها، دفاع از حق و حقوق موکل یعنی همان صاحب کالا ( تاجر، بازرگان) در خصوص تمامی اختلافات گمرکی و شرکت در کمسیون‌های حل اختلافات گمرکی از وظایف وکیل است. همانطور که گفته شد و با توجه به وظایف وکلای امور گمرکی و با کمک گرفتن از این افراد سرعت انجام امور تشریفات گمرکی بالاتر رفته و در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌شود، زیرا با دادن وکالت گمرکی به وکیل خود به راحتی می توانید تمامی تشریفات گمرکی را به وی بسپارید. اما این را هم در نظر داشته باشید که وکیل گمرکی شما باید بر تمامی امور ترخیص کالا آگاهی داشته باشد.

با داشتن وکیل گمرکی حاذق خاطری آسوده خواهید داشت که پیگیری مشکلات احتمالی حقوقی بعد از ترخیص کالا به راحتی قابل حل است. حتی با داشتن وکیل گمرکی مشاوره‌های حقوقی لازم در تمامی حوزه‌های گمرکی برای شما انجام می‌گیرد و مشکلی در ترخیص کالا نخواهید داشت.

 

کتاب قانون و مقررات گمرکی

 

دعاوی گمرکی در چه مواردی صورت می گیرد؟

 

گمرک یک سازمان دولتی است و قوانینی برای ورود و خروج کالا و عوارض و مالیات کالاهای تجاری و ترانزیت و ترانسشیپ کالاها دارد که عدم رعایت قوانین و مقررات آن موجب بروز مشکل خواهد شد. به همین منظور برای رسیدگی به مشکلات  شما کمسیونی در جهت رسیدگی به امور و دعاوی گمرکی تعبیه شده که به مشکلاتی از جمله تشخیص تعرفه‌ها، رسیدگی به اختلافات گمرکی، قاچاق کالاها، قاچاق ارزها، جریمه‌ها، رژیم‌های گمرکی، تقلب‌ها، نگهداری بار در انبار‌های گمرکی، حقوق گمرک و معاهدات بین المللی و … است. شایان ذکر است که رای صادرشده در خصوص اختلافات گمرکی از طرف کمیته لازم الاجرا است. به همین دلیل بهتر است برای انجام امور گمرکی از کسی که در این خصوص مهارت دارد کمک بگیرید.

 

خرید کتاب قانون امور گمرکی

 

شرکت سلطان یاقوت

تجارت از دیرباز یکی از سودآور ترین و البته سخت ترین کارها به شمار می‌رود. البته امروزه با وضع و تغییر مداوم قوانین در این زمینه، این امر بیش از پیش سخت و تخصصی شده است و نیازمند همکاری با فردی با تجربه است. در غیر این صورت با توجه به تغییراتی که بر اساس قوانین سیاسی و اقتصادی کشورها پیش می‌آید برای ترخیص کالا دچار مشکلاتی خواهید شد.

شرکت سلطان یاقوت با سال ها تجربه در ارائه خدمات تخصصی بازرگانی آماده همکاری با شما تجار و بازرگانان محترم است. از خدمات اصلی این شرکت تجاری و بازرگانی می‌توان به حواله ارز، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانسشیپ، ترخیص کالا از کلیه گمرکات و … اشاره کرد. اگربرای انجام امور تشریفات گمرکی و ترخیص انواع کالا ها از ترخیصکاران و مختصصان مجرب در این زمینه کمک بگیرید، ترخیص کالای شما در سریع‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین هزینه از گمرک ترخیص خواهد شد. در نتیجه هزینۀ کمتری نیز پرداخت خواهید کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش‌تر و یا همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص انواع کالاها از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس جهت مشاوره رایگان:  ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶ – 02128111034

بیشتر بخوانید :

3/5 - (4 امتیاز)