سلطان یاقوت

ترخیص حسگر سطح بنزین خودرو از گمرک

ترخیص حسگر سطح بنزین خودرو از گمرک

به کار بردن حسگرها از زمان گذشته درون ماشین‌ها رواج داشته است؛ اما امروزه تعداد این حسگرها افزایش پیدا کرده است و می‌تواند یکی از فاکتورهای اساسی و تعیین کننده برای خریداران خودرو محسوب شود. یکی از سنسورهای قدیمی و بسیار کاربردی در خودروها، سنسور سطح بنزین خودرو نام دارد که این قطعه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص سنسور سطح بنزین خودرو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سنسورها اطلاعات قسمت‌های مختلف یک خودرو را بطور مداوم بررسی کرده و اطلاعات آن را به ECU یا همان کامپیوتر خودرو ارسال می‌کنند. هرچه تعداد حسگرها در ماشین بیشتر باشد، سطح رفاه، آسایش و امنیت راننده و سرنشینان نیز افزایش می‌یابد. حسگر سطح بنزین، یک پتانسیومتر محسوب می‌شود که وظیفه اندازه‌گیری میزان بنزین یا سوخت موجود در باک خودرو را برعهده دارد. همانطورکه اشاره شد، حسگر سطح سوخت، از قدیمی‌ترین سنسورهای تعبیه شده درون خودروها حتی خودروهای کاربراتوری محسوب می‌شود. این قطعه با نام سنسور شناور بنزین یا حسگر شناور سوخت نیز شناخته شده است. محل قرارگیری این قطعه در شناور سیستم پمپ بنزین است و بدین ترتیب به محاسبه مقدار بنزین یا سوخت درون باک می‌پردازد. اطلاعات حاصل از این قطعه در خودروهای انژکتوری به ECU ارسال می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های سنسور سطح بنزین خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: برخورداری از وزن کمتر از 300 گرم، دقت بسیار بالا در اندازه‌گیری و قابلیت قرارگیری در یک مخزن تخت بیشتر از ۳ سانتی متر. سنسور سطح بنزین خودرو، از 2 ماژول، سر اندازه‌گیری و پروب تشکیل شده است. روی آن از سمت فلنج (واشر) در مخزن سوخت به کمک پیچ‌های خود دریل وصل شده است. اندازه‌گیر سر سنسور دارای یک تنظیم کننده ولتاژ و یک مدار پردازش دیجیتال سیگنال است که اتصال آن به کامپیوتر خودرو به کمک یک کابل صورت می‌گیرد. پروب اندازه گیری نیز که مسئول اندازه گیری سطح است، از چندین الکترود هم محور تشکیل شده است. خراب شدن حسگر سطح بنزین خودرو، می‌تواند عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار داده و اطلاعات نادرست در اختیار راننده قرار دهد. پس صاحب ماشین باید نسبت به علائم خرابی این قطعه آگاهی داشته و در صورت مشاهده این نشانه‌ها، جهت تعویض قطعه معیوب یا قطعه نو اقدام نماید. عدم نمایش میزان واقعی بنزین یا سوخت موجود در باک خودرو، علامت اصلی خراب شدن سنسور سطح سوخت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر سطح سوخت ماشین از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات سنسور سطح بنزین خودرو در ایران

سنسور سطح بنزین یکی از اجزاء خودروهاست که بسیار کاربردی بوده و در تمامی خودروهای قدیمی و مدرن به کار رفته است. صنعت خودروسازی کشور ما نیز از این قطعه در خودروهای تولیدی و مونتاژی خود بهره می‌برد. عمده نیاز صنعت خودروسازی ایران به سنسور سطح سوخت خودرو از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات قطعات و لوازم جانبی خودروها از کشور خارج می گردد. فعالیت در زمینه تامین نیازهای بازار مصرفی داخلی کشورمان به این محصول، از سود بالایی برخوردار است و تاجران و بازرگانان به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند.

واردات سنسور سطح بنزین خودرو در کشور ما بصورت عمده از مبداء کشورهای زیر صورت می‌گیرد:

  • چین
  • امارات متحده عربی
  • کره
  • آلمان
  • ترکیه
  • ایتالیا
  • فرانسه
  • و … .

مجوزات لازم برای ترخیص سنسور سطح سوخت خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور سطح سوخت خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص حسگر سطح بنزین خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص حسگر سطح بنزین خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور سطح سوخت ماشین از گمرک

از گذشته تا به امروز تجارت و بازرگانی به دلیل سودآوری بسیاری که دارد مورد توجه افراد زیادی بوده است؛ اما تنها تعداد کمی از بازرگانان با تجربه و مهارت بالا موفق به کسب اعتبار و تداوم فعالیت در این امر سخت و زمان بر بوده‌اند. در صورتی‌که امروزه وجود شرکت‌های متخصص و ترخیص کار سبب شده است تا تاجران تازه کار نیز بتوانند با موفقیت امور بازرگانی خود را به سرانجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با دو دهه خدمت در امر بازرگانی و ترخیص کالا و بهرمندی از کارشناسان متخصص خود، آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می‌باشد. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک و.‌‌.‌. اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص سنسور سطح سوخت ماشین از گمرک می‌توانید با مشاوران ترخیص کار ما تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)