سلطان یاقوت

ترخیص شیر خشک از گمرک

ترخیص شیر خشک از گمرک

شیر خشک یکی از کالاهایی است که واردات و صادرات آن در کشور ما انجام می شود. برای تجارت و بازرگانی انواع شیر خشک باید حتما مجوزاتی از وزارت بهداشت و پزشکی دریافت کرد. این نوع از مجوز ها برای مواد خوراکی و آشامیدنی می باشد که مستقیما با سلامت مردم و افراد در ارتباط می باشند.

انواع شیر خشک تجاری در کشور

شیر خشک های تجاری و بازرگانی دارای انواع مختلفی می باشند، مانند شیر خشک های گیاهی، شیر خشک های پروتئینی، شیر خشک های لاکتوزدار، شیر خشک کم چرب، شیر خشک پرچرب، شیر خشک نوزادی، شیر خشک های متابولیکی، شیر خشک های رژیمی، شیر خشک های صنعتی و …..

واردات شیر خشک از چه کشورهایی انجام می شود؟

واردات شیر خشک از اکثر کشور های اروپایی و آمریکایی مانند آلمان، امارات، هلند، هند، نیوزیلند و ….. صورت می گیرد. بیشترین این واردات از کشور های امارات متحده عربی بوده و 9051 تن را در سال به خود اختصاص می دهد. همنطور که می دانید یکی از مهمترین مدارک برای ترخیص شیر خشک از گمرک داشتن مجوز از وزارت بهداشت می باشد و بعد از آن مدارک دیگری مانند بارنامه، بیمه نامه، پروفرما، اینویس و …. می باشد.

در برخی از گمرکات به صورت تخصصی کلاها ترخیص می شوند مثلا در گمرک شهید رجایی بندرعباس برای تسریع در روند ترخیص شیر خشک ضمانت نامه بانکی و حکم تخلیه شبانه روزی را قبول کرده و به ترخیص کالا ها از این گمرک می پردازند.

معمولا چه برند شیرخشکی وارد کشور می شود؟

شیر خشک نستله یکی از انواع شیر خشک هایی است که با سرمایه گذاری خارجی تولدی شده و به کشور های دیگر صادر می شود. شیر خشک دنان 60 درصد کشور فرانسه و 40 درصد کشور ایران در تهیهو تولید آن نقش دارد. شیر خشک بهداشت کار که 60 درصد آن از بلژیک و 40 درصد آن ایران می باشد. شیر خشک پگاه صد در صد ایرانی بوده و به کشور های دیگر نیز صادر می شود. شیر خشک نان نیز یکی از انواع شیر خشک های کارخانه نستله می باشد. شیر خشک pre-nan  نیز از ساخته های شرکت نستله است. شیر خشک al-110 شیر خشک multi محصول شرکت سلیای فرانسه، شیرخشک pro sorbee1، pro sorbee2 و Biomil soy ، شیرخشک Similac، شیرخشک های Lonalac و En famid، شیرخشک Nursoy ، شیر خشک بدون چربی یا اسکیم و ….. می باشد.

تعرفه گمرکی ترخیص شیر خشک

کد تعرفه گمرکی شیر خشک اطفال در بسته بندی های تحت خلا و 1 کیلوگرم کمتر که میزان مواد چرب آن بیشتر از 1.5 درصد وزنی نباشد در ردیف 04021010 قرار دارد با حساب 10 در صد حقوق ورودی می باشد.
قابل ذکر است که شیر خشک دارویی اطفال به تشخیص وزارت بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی با حقوق ورودی  5% تعیین می شود.

کد تعرفه گمرکی شیر خشک اطفال که میزان مواد چرب آن بیشتر از 1.5 درصد وزنی باشد در بسته بندی تحت خلا و یک کیلو کمتر در ردیف 04022110 با حساب 5% حقوق ورودی می باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شیر خشک صنعتی در ردیف 04021030 می باشد، که دارای 40% حقوق ورودی است.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت به عنوان یکی از خوشنامترین شرکت های بازرگانی، شرکت معتمدی برای قبول امور تجاری و بازرگانی  شما عزیزان می باشد. این شرکت خدمات گسترده ای نظیر ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … را در اسرغ وقت و با بهرمندی از نیروهای متخصص خود به شما عزیزان ارائه می دهد تا از بروز هرگونه مشکل و تاخیر زمانی در روند تجارت شما جلوگیری کرده و موجبات موفقیت شما را در این امر فراهم آورد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیر خشک از گمرک اطلاعات لازم را بدست آورید همچنین لازم است بدانید که در سال جاری بخشنامه های از طرف وزارت بهداشت مبنی بر ممنوعیت واردات شیر خشک صادر شده که شما عزیزانی که قصد واردات و صادرات این کالا را دارید می توانید با متخصصان ترخیص کار این مجموعه تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

تلفن های تماس 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :