سلطان یاقوت

ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک

ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک

هر سیستم صوتی خودرو از یک سری اجزای مختلف تشکیل شده است که عبارتند از ضبط، باند، بلندگو، ساب ووفر، آمپلی فایر و … . بلندگو یا اسپیکر در ماشین‌ها، یکی از اصلی‌ترین قطعات آن است که واردات آن در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد. به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. وظیفه اسپیکر، پخش صدا در ماشین است و نام دیگر آن باند یا بلندگو است. درون تمامی خودروها، تعدادی باند به صورت فابریک تعبیه شده است؛ اما شما می‌توانید بنابر سلیقه خود نوع آن را ارتقاء داده و یا تعداد اسپیکرها را افزایش دهید تا خروجی صدای باکیفیت و مطلوب‌تری را داشته باشید. اسپیکرهای خودرو از نظر ظاهری به دو دسته گرد (دایره‌ای) و یا بیضی (خربزه‌ای) تقسیم می‌شوند. در دسته‌بندی دیگر بلندگوهای خودرو، اسپیکرهای کواکسیال و کامپوننت را داریم که در حال حاضر، رایج‌ترین و مهم‌ترین نوع بلندگوهای ماشین به شمار می‌روند. در سیستم کواکسیال، تمام اجزاء سیستم به صورت ساده و کنار یکدیگر قرار داده شده‌اند. در صورتی‌که در یک سیستم کامپوننت، اجزاء بلندگو به صورت جداگانه تعریف شده‌اند. به عبارتی دیگر، در اسپیکرهای کواکسیال، یک بلندگو توانایی خروج انواع صداها را دارد ولی در بلندگوهای کامپوننت، هر بلندگو برای خروج یک نوع صدای خاص طراحی شده است. بدون شک کیفیت صدا در بلندگوهای کامپوننت بسیار بالاتر بوده و از قیمت بیشتری برخوردار است. بطورکلی اکثر خودروهای موجود در بازار از سیستم کواکسیال بهره می‌برند و اسپیکرهای کامپوننت به سیستم‌های حرفه‌ای و تخصصی معروف هستند. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اسپیکر خودرو از گمرک پرداخته‌ایم.

واردات بلندگوی خودرو در ایران

هر خودرو از قطعات و لوازم جانبی کوچک و بزرگ ساخته شده است که هر کدام از این قطعات وظیفه انجام یک عمل خاص را برعهده دارند. بلندگوی خودرو نیز یکی از قطعات خودروهاست که در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب می‌شود. در حال حاضر سالانه مقادیر بالایی ارز صرف واردات بلندگوی خودروها می‌گردد. آمارها حاکی از آنند که در 6 ماهه اول سال 1400، 855 تن بلندگوی خودرو به کشورمان وارد شده است. فعالیت در این زمینه از سود خوبی برای فعالان تجاری برخوردار است و نیاز صنعت خودرو سازی کشورمان به این محصول نیز بدین طریق تامین می‌گردد.

عمده واردات بلندگوی خودرو در 10 سال اخیر، عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، چین، امارات متحده عربی، تایلند، دانمارک، ترکیه و … صورت گرفته است. لازم است بدانید پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، عمده واردات محصولات گوناگون از جمله بلندگوی خودرو از کشورهای چین و امارات انجام می‌شود.

مجوزات لازم جهت ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک

فعالان تجاری کشور ما که قصد واردات بلندگوی خودرو را دارند، باید جهت قانونی تلقی شدن فعالیت خود، محموله حاوی کالای مورد نظر را از زیر ذره بین اداره گمرک رد نمایند. این اداره از زیر مجموعه‌هایی در استان‌های مختلف کشور تشکیل شده و وظیفه دارد کالاهای ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی نماید. به همین منظور، فعالان تجاری به کمک و همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا راهنمای ایشان در مراحل ترخیص کالا باشد. از وظایف ترخیص کار می‌توان به اخذ مجوزهایی اشاره کرد که برای هر کالا بطور خاص مشخص شده‌اند.

ترخیص کار رسمی گمرک که به نمایندگی از فعالان تجاری، قصد ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزات زیر اقدام نماید. برخی سازمان‌ها و مراکز داخلی مسئولیت صدور این مجوزات را برعهده دارند.

  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم (اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و یا هر نوع دیگر)
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بلندگوی خودرو

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک اختصاص یافته است، برابر 85182910 است. این ردیف تعرفه از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 23 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه امور گمرکی از جمله ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و به ویژه ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور، آماده ارائه خدمات و همکاری با فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. از مزایای همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و کاربلد این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد. این شرکت متعهد می‌شود تا از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا، راهنما و همراه شما عزیزان باشد. در صورتی که قصد ترخیص بلندگوی خودرو از گمرک را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034