سلطان یاقوت

ترخیص کره بادام زمینی از گمرک

ترخیص کره بادام زمینی از گمرک

کره بادام زمینی نام یکی از جذاب‌ترین و خوش طعم‌ترین کره‌های گیاهی است که با وجود قدمت کم، مورد استقبال مردم سراسر دنیا قرار گرفته است. عمده نیاز بازار مصرفی در ایران به کره بادام زمینی از طریق واردات تامین شده و به همین دلیل قصد داریم مقاله پیش رو را به موضوع ترخیص کره بادام زمینی از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. کشف محصولی به نام کره بادام زمینی نخستین بار در مبداء کشور آمریکا صورت گرفت و از این کشور به سراسر نقاط جهان منتقل شد. امروزه کره بادام زمینی را که از بادام زمینی بوداده گرفته می‌شود، به دلیل خواص بی‌نظیر آن در سلامتی و تامین انرژی بدن انسان به عنوان صبحانه، میان وعده، مکمل غذایی برای ورزشکاران رشته بدنسازی و … مصرف می‌نمایند. از جمله مواد مغذی موجود در ترکیبات کره بادام زمینی می‌توان به کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی از قبیل پتاسیم، منیزیم، آهن، فسفر، چربی‌های مفید و … اشاره کرد. کره بادام زمینی در بسته‌بندی با اندازه‌های مختلف و در دو مدل ساده و یا مخلوط با تکه‌های بادام زمینی خرد شده در بازار موجود هستند. بطورکلی می‌توان گفت تمام مزایای مغز بادام زمینی را می‌توان در محصولی خوش‌خوراک‌تر و لذیذتر به نام کره بادام زمینی یافت. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کره بادام زمینی از گمرک، همراه ما باشید.

بررسی تجارت کره بادام زمینی در ایران

کره بادام زمینی یکی از خوراکی‌های مفید و پرطرفدار است که عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده آن به کشور آمریکا تعلق می‌گیرد. اخیرا برخی شرکت‌ها در داخل کشور ما نیز اقدام به تولید این محصول نموده‌اند ولی مصرف‌کنندگان داخلی همچنان متقاضی خرید برندهای معتبر خارجی و آمریکایی هستند. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان ایرانی اقدام به ثبت سفارش و واردات کره بادام زمینی و ترریق آن به بازار مصرفی می‌نمایند.

به علت تحریم‌های سال‌های اخیر که از سمت کشور آمریکا علیه ایران اعمال شده است، تاجران ایرانی کره بادام زمینی مورد نیاز خود را از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌نمایند. سالانه مقادیری ارز به این فعالیت تجاری اختصاص می‌یابد و زمینه فعالیت پرسودی برای بازرگانان ایرانی فراهم شده است.

قوانین حاکم بر واردات کره بادام زمینی در ایران

ورود کره بادام زمینی موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی و بهداشتی مصوب سال 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و‌ واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاه‌داری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

اخذ چه مجوزاتی برای ترخیص کره بادام زمینی از گمرک الزامی است؟

در اداره گمرک ایران، مقررات و دستورالعمل‌هایی جهت ترخیص کالاهای تجاری گوناگون در نظر گرفته شده‌اند که عمل نکردن به آن‌ها به منزله عدم صدور مجوز خروج کالا از گمرک است. به شخصی که گواهی‌نامه لازم برای فعالیت در زمینه امور مربوط به ترخیص کالا را به عنوان فرد مورد تایید اداره گمرک داشته باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک می‌گویند. وی با داشتن کارت بازرگانی معتبر، مجاز خواهد بود تا به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان، به انجام تشریفات گمرکی بپردازد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌‌اند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کره بادام زمینی از گمرک را دارد موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز‌های زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کره بادام زمینی از گمرک

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص کره بادام زمینی برابر 21069090 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 24 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

ترخیص کره بادام زمینی با شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. فعالان تجاری کاربلد همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص کره بادام زمینی از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034