سلطان یاقوت

ترخیص سوند ادراری از گمرک

ترخیص سوند ادراری از گمرک

در صنعت پزشکی، از وسایل مختلفی به منظور رسیدگی و درمان بیماران استفاده می‌شود. واردات انواع لوازم مورد نیاز صنعت پزشکی در کشور ما رواج دارد. سوند ادراری که به کاتتر ادراری نیز معروف است یکی از این لوازم است.

از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص سوند ادراری از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. سوند ادراری عبارت است از یک لوله باریک و توخالی که انعطاف‌پذیری مناسبی داشته و به منظور جمع‌اوری ادرار درون مثانه افراد قرار داده می‌شود. در علم پزشکی، به فرآیند جایگذاری سوند ادراری درون مثانه بیمار، کاتتراسیون یا سونداژ گفته می‌شود.

هر زمان که بیمار به دلایل مختلف نتواند تخلیه ادرار را به صورت مناسب انجام دهد، از سوند اداری استفاده می‌شود. مصرف این محصول ممکن است کوتاه مدت و یا دراز مدت باشد که به تشخیص پزشک مربوطه بستگی دارد. بیمارانی که برای مدت کوتاهی پس از جراحی قادر به رفتن به توالت نیستند، از سوند کوتاه مدت استفاده می‌کنند.

همچنین بیماران یکه به دلیل بیماری یا جراحت خاص قادر به تخلیه ادرار خود برای مدت طولانی نیستند، از سوند دراز مدت استفاده می‌کنند. دلیل اصلی استفاده از سوندها، در بخش قبیل ذکر شد؛ اما از سوند برای اهداف دیگر نیز در صنعت پزشکی استفاده می‌شود.

برخی از رایج‌ترین دلایل استفاده از سوند ادراری برای بیماران عبارتند از: تهیه نمونه ادرار استریل جهت کشت ادرار و بررسی میزان آلودگی ادرار به میکروب‌ها به‌خصوص برای خانم‌ها در زمان قائدگی، اندازه‌گیری میزان باقی‌مانده ادرار در مثانه بعد از عمل دفع، برای افرادی که بی اختیاری ادرار دارند، قبل و بعد از عمل جراحی، تخلیه مثانه قبل از انجام آزمایشی خاص، اندازه‌گیری دقیق حجم ادرار، خارج کردن خون و لخته ها از مثانه در بیمارانی که خونریزی از مثانه دارند، خارج کردن ترشحات چرکی و ادرار عفونی در بیمارانی که دچار ادرار عفونی شده‌اند و … . سوند ادراری انواع مختلفی دارد که ممکن است از جنس لاستیک، پلاستیک (PVC) و یا سیلیکون باشند.

تا به اینجا با کاربردهای مهم سوند ادراری در صنعت پزشکی آشنا شدیم؛ اما لازم به ذکر است که اگر استفاده از این محصول با رعایت دقیق نکات بهداشتی صورت نگیرد، می تواند منجر به بروز عوارضی از قبیل عفونت ادراری گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کاتتر ادراری از گمرک، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

واردات سوند ادراری در ایران

سوند ادراری یکی از لوازم مورد استفاده در صنعت پزشکی است و وسیله‌ای بسیار کاربردی و مهم محسوب می‌شود. بخشی از نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان به انواع سوند ادراری از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد.

از آن‌جاکه صنعت پزشکی با جان و سلامت افراد جهان رابطه مستقیم دارد، تامین نیاز این صنعت به محصولات هر کشور، جزو اولویت واردکنندگان آن به شمار می‌رود. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

واردات انواع سوند ادراری در کشور ما از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، آلمان، هلند، سوئیس، هند و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین واردات سوند ادراری در ایران

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص سوند ادراری از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سوند ادراری از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سوند ادراری

 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوند فولی دوراهه برابر 90183910 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوند نلاتون برابر 90183911 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی  22 می‌گردد.
 • کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوند فولی سه‌راهه، سوند پزر و سایر انواع سوند ادراری برابر 90183990 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سوند ادراری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه مفید و درخشان در زمینه انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا از تمامی گمرکات، توانسته است با جلب نظر و اعتماد فعالان تجاری، به یکی از معتبرترین و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌های تجاری-بازرگانی مبدل شود. شما علاقمندان برای بهره‌مندی از خدمات این شرکت همچون مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با متخصصان ترخیص کار ماهر و کاربلد در زمینه ترخیص سوند ادراری از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع سوند ادراری از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص سوندهای ساده یا نلاتون یا یکبار مصرف
 • ترخیص سوند فولی (دوشاخه یا سه شاخه)
 • ترخیص سوند پترز
 • ترخیص سوندهای فلزی
 • ترخیص سوند حالب
 • ترخیص سوند بنیکه

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)