سلطان یاقوت

نرم افزار محاسبه گر اسنابر چیست؟

نرم افزار محاسبه گر اسنابر

نرم افزار محاسبه گر اسنابر چیست؟

اسنا بر نوعی مدار محاسبه رد است که از چند خازن و اهم تشکیل شده از این مدار برای حفاظت در مقابل مدارهای الکترونیکی استفاده می کنند. از این نرم افزار برای تغییرات ولتاژ نسبت به زمان استفاده می کنند.در هنگام قطع و وصل جریان سلف انرژی دخیره شده به صورت جریان لحظه ای سلف محاسبه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. با قطع جریان سلف انرژی نیز قطع شده و به صورت لحظه ای به صفر می رسد.

همانطور که گفته شد جریان انرژی به صورت لحظه ای به صفر می رسد و که در این مدار از تغییرات مشتق گرفته می شود و جریان سلف بر اساس زمان از دو طرف سلف به دست می آید. این ولتاژ در بین افرادی که با منبع سوئیچینگ سر و کار دارند به ولتاژ سوزنی معروف است. این ولتاژ سوزنی دارای پهنای زمانی کم و کوچیک و شیب تغییرات زیاد می باشد که بر همین اساس با هر اتصال یک جریان خازنی شدید و یونیزه هوا و قوس الکتریکی را ایجاد می کند.

لازم ات بدانید که این مدار دارای ماهیت خازنی بوده و به همین دلیل می تواند تغییرات ولتاژ برای مشتق گیری نمایان کند. جریان خازنی جریانی شدید و لحظه ای است که به صورت توان در مقاومت سری با خازن تلف شده و همان انرژی لحظه ای مربوط به سلف یا موتور به صورت سیم پیچ می باشد.

به صورت کلی مدارهای اسنابر به دوسته تقسیم می شوند. در این دستگاه نمونه قطع شده  و دیگری روشنی هایی که به وسیله سوئچینگ اتفاق می افتد. در هر نمونه عنصری ذخیره ساز برای انرژی های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. تقسیم بندی های دیگری برای انواع مدرهای اسنابر وجود دارد به صورتی که برخی فعال و برخی دیگر غیر فعال هستند. اگر انرژی که توسط مدار اسنابر در یک مقاومت از بین رود. به این نوع اسنابر، اسنابر اتلاف یا غیر فعال نامیده می شود.

اگر انرژی جذب شده توسط اسنابر به ورودی یا خروجی مدار منتقل شود به آن اسنابر، اسنابر بدون اتلاف گفته می شود. در مدارهای اسنابر بدون اتلاف اگر از چند سوئیچینگ استفاده شود به آن اسنابرفعال گفته می شود. اگر در زمان وصل انرژی فقط یک لبه اسنابر سوئیچ شود به ان اسنابر قطبی گفته می شود و ولی اگر دو لبه اسنابر وصل شود به ان اسنابر غیر قطبی گفته می شود.

انواع اسنابر با اتلاف

  1. snubber ولتاژ RC ثابت
  2. snubber ولتاژ RDC

انواع اسنابر بدون اتلاف

  1. snubber های ولتاژ دو پایانه ای
  2. snubber ولتاژ سه پایانه ای
  3. snubber ولتاژ سه پایانه ای با ولتاژ میانی
  4. snubber ولتاژ ترانسی
  5. snubber ولتاژ با ترانزیستور سوئیچینگ

لازم است بدانید که با باز شدن سئویچ های اسنابر جریان به ان انتقال یافته و هنگامی که جریان تغییر می کند ولتاژ سوئیچ هم کند شده و در نهایت میزان جریان از زمانی که ولتاژ آن افزایش پیدا می کند کمتر خواهد شد افزایش ولتاژ سوئیچ می تواند میزان اتلاف انرژی را کاهش دهد. با استفاده از اسنابر و سوئیچ به خوبی می توان در سیستم سوئیچینگ فرکانس های بالا تلفات کمتری داشت.

شرکت سلطان یاقوت

یکی از اصلی ترین دلایل شکست و یا زیان در تجارت، عدم صلاحیت و توانایی کافی ترخیص کار برای ترخیص کالای مورد ترخیص شما تجار عزیز می باشد. زیرا زمانی که ترخیص کار فردی با تجربه نباشد امور ترخیص شما با تاخیر رو برو می شود که همین امر نیز باعث موندگاری بیشتر کالا در انبار و در نتیجه افزایش بهای تمام شده کالا برای شما عزیزان می شود.

شرکت سلطان یاقوت با سال ها تجربه عملی و مفید خود در زمینه بازرگانی و ترخیص کالا آماده همکاری به شما  واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز می باشد. این شرکت با ارائه خدماتی نظیر ثبت سفارش، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، اخذ مجوز، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه و… می کوشد تا تجارتی امن و بدون مشکل را برای شما عزیزان فراهم کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت  در زمینه ترخیص انواع کالاها با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 091219954036 – 02128111034

بیشتر بخوانید :