سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک

ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک

در گذشته پزشکان برای مشاهده اجزاء درون شکم، برش بزرگ در این ناحیه ایجاد کرده که باعث ایجاد آسیب‌هایی زیادی در بدن بیمار میشد. اما امروزه برای مشاهده این اندام‌ها، از روش دیگری به نام لاپاراسکوپی استفاده می‌شود که به جراحی سوراخ کلید یا جراحی با حداقل تهاجم نیز معروف است. جراحی لاپاراسکوپی به کمک دستگاه مخصوص به نام لاپاراسکوپ صورت می‌گیرد که واردات آن در کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. در روش لاپاراسکوپی، نیاز به ایجاد برش بزرگ که در جراحی های باز صورت میگیرد، نیست و در نتیجه بیمار با مشکلات کمتری پس از عمل جراحی مواجه می‌شود. دستگاه لاپاراسکوپ عبارت است از یک لوله کوچک که از منبع نور و دوربین با وضوح بالا برخوردار بوده و از طریق یک برش کوچک در دیواره شکم، وارد این قسمت شده و تماشای تصاویر مربوط به داخل شکم یا لگن را از طریق مانیتور ممکن می‌سازد. استفاده از روش لاپاراسکوپی مزایای زیادی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به کم شدن مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان بعد از عمل جراحی، نقاهت و بهبودی سریع بیمار، عوارض و مشکلات کمتر از قبیل درد و خونریزی، کم شدن وسعت جای زخم یا اسکار بر روی پوست بیمار و … اشاره کرد. از روش لاپاراسکوپی که روشی کم تهاجمی محسوب می‌شود، برای تشخیص و درمان شمار زیادی از بیمار‌ی‌ها استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که مشاهده مشکلات و بیماری‌های شکمی و لگنی به کمک انواع روش‌های تصویربرداری مثل سونوگرافی، سی تی اسکن و … وجود دارد. اما در برخی موارد، نتایج این آزمایشات کافی نبوده و پزشک نمی‌تواند تشخیص قطعی دهد؛ در چنین مواقعی انجام لاپاراسکوپی ضرورت پیدا می کند. با کمک دستگاه لاپاراسکوپی، علاوه بر معاینه، می‌توان نمونه‌های بیوپسی از بافت مورد نظر را نیز به دست آورد. از این روش برای برداشتن تومورهای خوش خیم و یا سنگ کلیه نیز استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه لاپاراسکوپی در ایران

انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با صنعت پزشکی و صنایع مربوط به آن، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه لاپاراسکوپی در ایران در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، چین، سوئیس، کره، هلند، آمریکا و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه لاپاراسکوپی در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه لاپاراسکوپی در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک برابر 90189093 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک برابر 90189094 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص دستگاه لاپاراسکوپی از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.