سلطان یاقوت

ترخیص خلال دندان از گمرک

ترخیص خلال دندان از گمرک

بهداشت دهان و دندان از گذشته‌های بسیار دور تا کنون میان جوامع انسانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. خلال دندان، احتمالا قدیمی‌ترین وسیله برای تمیز کردن دندان‌ها بوده است و تاریخچه استفاده از آن به دوران پس از انسان‌های اولیه برمی‌گردد که در آن زمان از تکه‌های ظریفی از چوب درختان برای این هدف بهره می‌بردند. این وسیله امروزه در شکل‌ها و انواع مختلف تولید شده و مورد مبادلات تجاری جهانی واقع می‌شود. از این رو قصد داریم در مقاله پیش روی شما عزیزان، به موضوع ترخیص خلال دندان از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. بی‌شک آزاردهنده‌ترین موضوع پس از غذا خوردن، گیر کردن غذا در میان دندان‌ها است و از طرفی دیگر، ماندن حتی ذره‌ای بسیار کوچک از غذا میان دندان‌ها می تواند باعث خراب شدن آن‌ها گردد. خلال دندان یک قطعه کوچک از چوب، پلاستیک، بامبو، فلز، استخوان و یا مواد دیگر است که از آن جهت از بین بردن مواد غذایی باقی مانده در میان دندان‌ها و تمیز کردن امتداد خط لثه استفاده می‌شود. رایج‌ترین مواد اولیه برای تولید خلال دندان‌ها، چوب و مخصوصا چوب درخت توس است. جالب است بدانید در زبان فارسی، خلال دندان را با اسامی دیگری همچون آپریز و یا دندان کاو نیز می‌شناسند. درست است که برای استفاده از نخ دندان و سایر محصولات بهداشت دهان و دندان، سقف استفاده در طول روز و زمان استفاده مناسب تعریف شده است، ولی هیچ دستورالعمل مشابهی که استفاده از نخ دندان را محدود کند، وجود ندارد و فرد براساس نیاز خود می‌تواند از آن استفاده کند. خلال دندان‌ها را از نظر ظاهری می‌توان به مدل‌های ساده (سنتی) و دسته‌دار تقسیم‌بندی کرد. در ادامه شما را با مزایا و معایب استفاده از خلال دندان و همچنین نحوه تجارت و ترخیص خلال دندان از گمرک ایران آشنا خواهیم کرد.

مزایا و معایب استفاده از خلال دندان

خلال دندان به دلیل ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود، توانسته است طرفداران خود را با گذشت سال‌های بسیار حفظ کند. برخی از مزایای خلال دندان‌ها عبارتند از:

  • استفاده راحت و آسان در هر مکان و هر زمان از شبانه روز و عدم نیاز به آب و یا موارد دیگر
  • قیمت مناسب و ارزان نسبت به تمامی محصولاتی که برای بهداشت دهان و دندان به کار می‌روند
  • کنترل راحت بر روی آن و سهولت خارج کردن مواد غذایی از میان دندان‌ها

تجارت ایران در زمینه خلال دندان

خلال دندان یک کالای مصرفی در کشور ماست و تجارت در این زمینه میان تاجران و بازرگانان ایرانی رواج دارد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد و چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

واردات خلال دندان در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، دانمارک، هند، اندونزی، المان و … صورت می‌گیرد. از طرفی دیگر صادرات این محصول به کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان و سایر کشورهای همسایه صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص خلال دندان از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از طی کردن مراحل قانونی برای خارج کردن کالا یا محصول تجاری از گمرک کشور که این فعالیت از سمت ترخیص کار رسمی اداره گمرک قابل انجام خواهد بود. یکی از مراحل ترخیص کالا، گرفتن مجوز از سازمان‌های داخلی است که مسئولیت صدور آن‌ها را برعهده دارند. این مجوزات بطور خاص برای هر ردیف کالایی در لیست تعرفه‌ها تعریف شده‌اند و ترخیص کار با تشخیص صحیح کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود می‌تواند به لیست این مجوزات دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص خلال دندان از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی جهت تخصیص ارز
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص خلال دندان

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص خلال دندان از گمرک برابر 44219990 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 27 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص خلال دندان از گمرک

شرکت سلطان یاقوت شامل کادر باتجربه و ماهر از نیروهای ترخیص کار رسمی اداره گمرک است که تسلط کامل بر ضوابط گمرکی داشته و می‌توانند در این زمینه خدمات گوناگونی به افراد متقاضی ارائه دهند. انجام فرآیند ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرف کمترین هزینه، از مزایای این شرکت به شمار می‌روند. تاجران و بازرگانانی که قصد ترخیص خلال دندان از گمرک را دارند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و همچنین همکاری با شرکت سلطان یاقوت در این زمینه، با شماره‌های زیر تماس بگیرند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :