سلطان یاقوت

ترخیص اره زنجیری از گمرک

ترخیص اره زنجیری از گمرک

اره زنجیری که در اصلاح به اره برقی و اره موتوری نیز معروف است، یکی از ابزارهای مهم جهت برش اشیاء گوناگون به شمار رفته و کاربردهای زیادی دارد. اره زنجیری در ایران، جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌رود که بسیاری از تاجران و بازرگانان در کشور ما به فعالیت در این حوزه مشغول هستند. به همین منظور، قصد داریم در این مقاله به موضوع ترخیص اره زنجیری از گمرک بپردازیم که این فرآیند باارزش تجاری، در حوزه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. این ابزار، از دو قسمت اصلی بدنه و واحد برش تشکیل شده است. بدنه اره زنجیری شامل موتور، اهرم‌ها و تجهیزات کنترل‌کننده ایمنی است و واحد برش آن نیز از دو قسمت زنجیر و تیغه راهنما تشکیل می‌شود. زنجیر در این ابزار دارای تیغه‌های کوچک و تیزی است که حول یک ورق فلزی به نام ساطور چرخیده و عملیات برش را به انجام می‌رساند. اره‌های زنجیری دارای موتور دو زمانه هستند که به وسیله‌ی آن نیروی گشتاور موتور توسط کاربر قابل کنترل می‌باشد. این ابزار، برخلاف سایر ابزارآلات برش همچون فرز، پروفیل‌بر و …، فاقد محافظ بوده و به همین دلیل بسیار خطرناک است و کار با آن باید با رعایت ایمنی بالایی صورت بگیرد. در ادامه به شرح توضیحات بیشتر در خصوص اره زنجیری و نحوه تجارت و ترخیص اره زنجیری از گمرک خواهیم پرداخت.

کاربرد اره زنجیری چیست؟

کاربرد اره زنجیری بسیار وسیع است؛ ولی از مهم‌ترین آن‌ها می توان به صنعت نجاری، باغبانی، هرس درختان، زدن سرشاخه‌ها، بریدن تنه درختان، اتش نشانی و مجسمه‌سازی اشاره کرد. بطورکلی از این ابزار بیشتر جهت کار با چوب استفاده می‌شود و به دلیل مزایایی همچون قابل حمل و مکانیکی بودن، بسیار پرمصرف است.

تفاوت موتور احتراقی و موتور برقی در اره زنجیری

منبع تامین توان این ابزار، در قسمت موتور قرار می گیرد و به دو صورت موتور احتراقی (بنزینی) یا موتور برقی موجود است:

 • قدرت اره زنجیری بنزینی، از طریق سوخت بنزین تامین می‌گردد ولی موتور در اره زنجیری برقی با استفاده از یک کابل و یا سیم، به برق متصل می‌شود؛ بنابراین در هنگام استفاده از این دستگاه‌ها، نیامند به کارگیری سوخت و منبع سوخت نیستیم.
 • اره زنجیری بنزینی بیشتر مورد استفاده افراد حرفه‌ای قرار می‌گیرد و کار با آن سخت‌تر است؛ اما اره زنجیری برقی توسط افراد تازه کار برای استفاده در محیط‌هایی همچون خانه، محل کار و … نیز مناسب است و کار با آن ساده است.
 • اره زنجیری بنزینی، بسیار پرسرعت‌تر و دارای وزن سنگین‌ است؛ اما اره زنجیری برقی کوچک تر و سبک‌تر است.
 • هنگام کار با اره زنجیری بنزینی، سر و صدا و لرزش زیادی ایجاد شده و مناسب محیط‌های با مساحت بالا و یا فضاهایی مانند جنگل هستند؛ اما اره زنجیری برقی دود و سروصدای کمتری ایجاد کرده و به راحتی در هر مکانی قابل استفاده هستند.
 • اره زنجیری بنزینی باید با روغن‌های مختلف روغن‌کاری شود و به موقع، نسبت به تعویض سوخت و فیلتر هوای آن‌ها اقدام شود؛ از طرف دیگر اره زنجیری برقی به دلیل کاربرد سیم در تولید آن‌ها، قدرت حرکتی بسیار پایینی دارند.

 

واردات اره زنجیری در ایران

اره موتوری نیز همانند خیلی از محصولات دیگر تولید کنندگان گوناگونی دارد. کیفیت اره موتوری، به شرکت سازنده آن نیز بستگی دارد. در کشور ما، تولیدات اره موتوری پاسخگوی نیاز بازار مصرفی نبوده و به همین دلیل سالانه شاهد واردات مقادیر بالای این محصول به کشور و خروج ارز از این طریق هستیم.

واردات اره برقی در ایران، عمدتا از کشورهای آلمان، چین، امارات متحده عربی، ترکیه و … صورت گرفته و سود بالایی از این طریق نصیب تاجران و بازرگانان می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص اره زنجیری از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص اره زنجیری از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید را دریافت نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم، با شرط عدم تولید در داخل کشور و یا عدم کفایت تولیدات داخلی برای تامین نیاز صنایع مصرفی، با شرط اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت امکان‌پذیر خواهد بود.

تعرفه گمرکی مناسب برای ترخیص اره زنجیری از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص اره زنجیری از گمرک، برابر 84678100 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اره زنجیری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با سال‌ها فعالیت در حوزه امور تجاری و بازرگانی، اکنون به یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌های فعال در این زمینه مبدل شده و از کادر نیروهای ترخیص کار باتجربه و مسلط به امور گمرکی، بهره می‌جوید. در صورتی‌که قصد کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص اره زنجیری از گمرک را دارید، جهت انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با این شرکت، کافیست با شماره‌های درج شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات این شرکت در زمینه ترخیص اره زنجیری از گمرک، شامل موارد زیر می گردد:

 • ترخیص اره بنزینی از گمرک
 • ترخیص اره برقی از گمرک
 • ترخیص اره شارژی از گمرک
 • ترخیص اره سرشاخه‌زن از گمرک
 • ترخیص اره دستی از گمرک
 • ترخیص اره موتوری از گمرک
5/5 - (1 امتیاز)