سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی از گمرک

ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی از گمرک

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در اکثر عمل‌های جراحی که در آن بیمار تحت فرآیند بیهوشی قرار می‌گیرد، دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی نام دارد. نیاز صنعت پزشکی ایران به این قبیل تجهیزات عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و مقادیر ارز بالایی برای خرید این دستگاه‌ها از شرکت‌های تولیدکننده خارجی اختصاص می‌یابد. با توجه به همین موضوع، قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه مانیتورینگ بیهوشی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی، جزو سیستم‌های نوروفیزیولوژیک مدرن محسوب می‌شود که در طول مدت بیهوشی بیمار، منحنی الکتروانسفالوگرام او را آنالیز و بررسی نموده و سطح هوشیاری و آگاهی را نشان می‌دهد. این دستگاه به کمک تعیین پارامترهای مورد نظر، میزان هوشیاری بیمار را در بازه وضعیتی کاملا آرام تا کاملا هوشیار تشخیص داده و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار پزشکان قرار می‌دهد. استفاده از این دستگاه در بخش مراقبت‌های ویژه، این امکان را برای پزشکان ایجاد کرده است که با تعیین و در نظر گرفتن الگوی مشخص بیهوشی برای افراد عادی و بازه‌های سنی مشابه، میزان دوز استانداردی از ماده بیهوشی را برای بیمار تجویز نموده و بر سطح هوشیاری یا بیهوشی او کنترل داشته باشند. از این دستگاه برای جابجایی بیماران با وضعیت اورژانسی بوسیله آمبولانس یا هلی‌کوپتر نیز استفاده می‌شود. هر دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی از اجزاء و قطعات خاصی ایجاد شده است که در صورت خراب یا معیوب شدن، قابل تعویض با قطعات نو که در کشور ما عمدتا وارداتی هستند، می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه مانیتورینگ بیهوشی و اجزاء و قطعات آن از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی در ایران

دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی جزو دستگاه‌های مورد استفاده و پرکاربرد در صنعت پزشکی به شمار می‌رود و به همین دلیل تامین نیاز مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشورمان به این دستگاه، جزو اولویت‌های تامین‌کنندگان به شمار می‌رود.

متاسفانه به دلیل تحریم‌های اخیر که مبادلات تجاری کشورمان را با اغلب کشورهای پیشرفته جهان محدود کرده است، برای تولید دستگاه‌هایی از قبیل دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی، با مشکل کمبود مواد اولیه و تجهیزات مواجه هستیم. از آن‌جا که تولیدات داخلی در این زمینه پاسخگوی نیاز صنعت پزشکی نیست، در نتیجه واردکنندگان اقدام به خرید این دستگاه‌ها از کشورهای خارجی نموده‌اند.

واردات دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی در ایران از کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هلند، ژاپن، امریکا، ایتالیا، چین، بلژیک و … صورت می‌گیرد. سالیانه مقادیر بالایی ارز برای تهیه این قبیل دستگاه‌های صنعت پزشکی و اجزاء و قطعات آن‌ها از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی از گمرک

گمرکات سراسر کشور، جهت ترخیص هر کالای تجاری، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی برابر 90181922 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه مانیتورینگ بیهوشی برابر 90181923 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی و اجزاء و قطعات آن از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034