سلطان یاقوت

ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک

ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک

چای ترش در دسته دمنوش‌ها دسته‌بندی شده و در کشور ما طرفداران زیادی دارد. مقادیری از چای ترش تولیدی در ایران، به صورت فله‌ای بسته بندی شده و به کشورهای متقاضی در همسایگی ایران صادر می‌شود. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات قابل ارائه از سمت متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از فواید مصرف چای ترش می‌توان به کاهش و کنترل وزن، محافظت از کبد، ضد سرطان، رفع التهابات، کاهش دردهای عضلانی، بهبود هاضمه و تقویت گوارش و … اشاره کرد. طعم ترش گیاه رز چینی به دلیل وجود اسید سیتریک و ویتامین C در آن است و همچنین دارای آنتی اکسیدان‌های ضد چربی خون می‌باشد. فعالیت در زمینه صادرات چای ترش برای فعالان تجاری ایرانی از سود بالایی برخوردار است و هر ساله مقادیری ارز از فروش این محصول به کشور ما وارد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص چای ترش از گمرک، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

قوانین واردات و صادرات رز چینی (چای ترش) در ایران

تاجران و بازرگانان که قصد تجارت در زمینه چای ترش را دارند، باید قوانین و مقررات زیر را در نظر داشته باشند و مطابق آن عمل نمایند:

  • ورود و ترخیص موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1346 می‌باشد.

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

  • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 است.

‌ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

  • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 به شرح زیر می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک

در تمام کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک را دارد، باید نسبت به دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر از مراکز و سازمان‌های خاص در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رز چینی (چای ترش)

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص رز چینی (چای ترش) برابر 12129940 است که از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 26 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک

واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز برای انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا، نیاز به یک راهنما و همیار دارند که بر قوانین و دستورالعمل‌های حاکم بر ترخیص کالاهای تجاری تسلط کامل داشته باشد و بتواند به‌خوبی از پس آن‌ها برآید. متخصصان ترخیص کار معتبر و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری می‌باشند. برای کسب مشاوره رایگان و درخواست همکاری با ایشان در زمینه ترخیص رز چینی (چای ترش) از گمرک، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034