سلطان یاقوت

گمرک سمنان (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک سمنان

 گمرک سمنان

گمرک سمنان : سمنان یکی از بزرگترین استان های ایران می باشد و جزء شهرها پرجمعیت است. اگر از نظر مساحتی بخواهیم حساب کنیم هفتمین استان بزرگ در کشور است. سمنان از طر ف شمال به گلستان، مازندران، خراسان شمالی و از جنوب به خراسان جنوبی، اصفهان و از طرف شرق به خراسان رضوی و از غرب نیز به تهران و قم می رسد.

معادن استان سمنان

سمنان یکی از شهر های معدنی ایران می باشد و به دلایل زمین شناسی این استان معادنی بالغ برای 328 میلیون تن ذخایر قطعی دارد. که حدود 40ماده معدنی شناخته شده در این استان وجود دارد و به همین دلیل از استانهای معدنی برتر در کشور می باشند. از انواع مواد معدنی شناخته شد در این استان می توان به معادن: طلا، نقره، گچ، آهک، سنگ لاشه، نمک، خاک صنعتی، سنگ نسوز، زغال سنگ، سیلیس، باریت، دولومیت، فیروزه، فلدسپات، میکا، کائولن، سنگ آهن، مس، سرب، روی ، مرمریت، ترواتن، گرانیت، سنگ چینی، مارن، بوکسیت، کرومیت، دولومیت، زئولیت، منیزیت، بنتونیت، انواع سنگ های تزئینی، سنگ های ساختمانی و …. می باشد.

موقعیت اقتصادی استان سمنان و گمرک سمنان چگونه است؟

همانطور که متوجه شدین سمنان یکی از استانهایی است که جایگاه اقتصادی درخور توجهی در کشور دارد. از نظر صعنتی نیز به علت نزدیکی به تهران، خراسان، مازندران، اصفهان و همچنین داشتن ذخائر معدنی مهمی که در این شهر وجود دارد این استان از اهمیت وِیژه ای برخوردار است.

ترخیص کالا از گمرک سمنان چگونه است؟

با توجه به اینکه ترخیص کالا از گمرک یک پروسه تخصصی و دشوار می باشد. و نیازمند فردی آشنا و زبده در این عمل و در واقع ترخیص کار گمرک است، زیرا صاحب کالا به تنهایی قادر به این کار نمی باشد و اگرم بشود زمان و هزینه زیادی را شامل می شود. با استفاده از فرد حق العملکار در امر ترخیص کالا  این پروسه در مدت زمان و هزینه کم به انجام می رسد. به همین دلایل اکثر تجار ترجیح می دهند که فرآیند ترخیص کالا را به فردی متخصص بسپارند زیرا ترخیص کالا پروسه ای طولانی، زمان بر و دشوار می باشد.

همانطور که اشاره شد ترخیص کالا امری دشوار است که بدون اطلاعات و تجربه کافی فرد را با پروسه ای مشکل رو به رو می کند و  موجب صرف هزینه و زمان بسیاری می شود. زیرا ماندن طولانی مدت کالاها در انبار گمرک موجب صرف هزینه بیشتری برای اجاره انبار های گمرک می شود. و فرد را از رقبای خود در بازار عقبتر قرار می دهد. اما با استفاده از ترخیص کار ماهر در امر ترخیص کالا موجب تسریع روند ترخیص از گمرک می شود.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک سمنان

برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات نیاز به دریافت قبض انبار می باشد. قبض انبار هم تا زمان ارسال مدارک مالکیت کالا از فروشنده به خریدار صادر نمی شود. در ضمن تمامی حقوق و تعرفه گمرکی، مالیات کالا ها باید پرداخت شود. لازم به ذکر است تنها صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و یا ترخیص کار دارای کارت حق العمکاری می تواند اقدام به ترخیص کالا نماید. مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا به شرح زیر است:

 • کارت بازرگانی
 • قبض انبار
 • تنظیم اظهار نامه
 • اخذ مجوزات لازم
 • گواهی بازرسی
 • بیمه نامه
 • بارنامه
 • اینویس
 • پرداخت هزینه ها و تعرفه گمرکی کالا
 • گواهی مبدا
 • و …..

شرکت سلطان یاقوت با سالها تلاش و دستاورد بیست ساله تجربه در خصوص ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی در خدمت شماست. ترخیص کاران زبده و ماهر این شرکت بازرگانی آماده عهده گیری تمامی امور صادرات و واردات شما تاجران گرامی می باشند. از سری خدمات ما: مشاوره بازرگانی، حمل  ونقل کالا، ترانشیپ و ترانزیت کالا، اخذ مجوزات، تنظیم اظهار نامه، ثبت سفارش، خرید کالا و …… می باشد. به دلیل مشکلات عدیده ای از جمله تغییرات مداوم بخشنامه پیشنهاد ما این است که برای ترخیص کالا از ترخیص کاران زبده کمک بگیرید. تا دچار معطلی کالا در انبارهای گمرک نشوید. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترخیص کالا از گمرک سمنان می توانید به صورت رایگان با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)