سلطان یاقوت

ترخیص شیشه آمپول از گمرک

ترخیص شیشه آمپول از گمرک

در علم پزشکی انواع گوناگونی‌ از ظروف شیشه‌ای جهت حفظ و نگهداری از محتویات آمپول‌ها ساخته شده‌اند. ترخیص شیشه آمپول از گمرک، از امور تجاری رایج در ایران و جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. این محصولات، جزو مواد اولیه داروئی محسوب می‌شوند که واردات آن‌ها برای رفع نیاز صنعت داروسازی کشورمان بسیارحائز اهمیت می‌باشد. اگر این مواد اولیه به موقع تامین نشوند، چرخه تولید دارو در کشور به مشکل جدی برمیخورد. از آن‌جا که از این محصولات با جان انسان‌ها سروکار دارند، تامین نکردن نیاز بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها به آن‌ها، ممکن است خطر جانی نیز داشته باشد و از همین نظر جزو مهم‌ترین اقلام وارداتی محسوب می شوند. محفظه‌های نگه‌داری داروها شامل انواع پوکه‌ها، ویال‌ها و کارتریج‌ها هستند که هر کدام مزایای خاص خود را داشته و اغلب از جنس شیشه ساخته می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به شرح توضیحات بیشتر پیرامون این ظروف شیشه‌ای و همچنین ترخیص شیشه آمپول از گمرک بپردازیم.

تفاوت میان پوکه آمپول و ویال چیست؟

پوکه آمپول و ویال‌ها که معمولا از جنس شیشه ساخته می‌شوند، نقش اساسی در ذخیره و نگهداری مایعات و کپسول‌های دارویی و محتویات مشابه دارند.

پوکه آمپول به کپسول شیشه‌ای یا پلاستیکی بی منفذ اطلاق می‌شود که در ناحیه گردن بسته شده و به منظور نگهداری یک یا چند دارو بصورت محلول استفاده می‌شود. برای استفاده از آمپول، باید آن را از ناحیه گردن شکاند و به همین دلیل نمی‌توان از ظرف آن مجددا استفاده کرد و باید دور ریخته شود. محتویات داخل پوکه را می‌توان پس از باز کردن، در یک ویال استریل و مهر و موم شده نگهداری کرد. دلیل شکل ظاهری این پوکه‌ها، ایجاد محیطی غیر قابل نفوذ و ایمن در برابر آلودگی‌ها، چه از محیط به درون محتویات پوکه و چه از محتویات آلوده شده‌ی آن به هوا می‌باشد. از پوکه آمپول‌ها در داروسازی، دندان پزشکی،دامپزشکی، کمک‌های اولیه،صنعت آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

ویال به ظرف شیشه‌ای کوچکی می‌گویند که با درپوش از جنس پلاستیک پوشیده شده و برای نگهداری داروهای مایع یا پودری کاربرد دارد. ویال‌ها در انواع گوناگونی از جمله ویال یک دوز و ویال‌های چند دوز موجود هستند که اغلب در گرید داروئی کاربرد دارند. در ویال‌ها به دلیل آسیب ندیدن محفظه شیشه‌ای میتوان مجددا از آن استفاده کرد و علاوه بر کاربرد دارویی و صنعتی، در آزمایشگاه‌های شیمی، تجزیه و تحقیقاتی نیز کاربرد دارند.

کارتریج شیشه‌ای آمپول چیست؟

کارتریج‌های سرنگ (آمپول‌های سرنگ استوانه‌ای) شیشه‌ای به عنوان بسته‌بندی اولیه با کاربرد گسترده، به ویژه برای داروهای بیهوشی در زمینه دندانپزشکی استفاده می‌شوند؛ اما در اتوانژکتورها و سیستم‌های قلم نیز کاربرد دارند. با این حال، عیب شناخته شده این ماده بسته بندی، شکستگی و ترکیدن در خطوط پرکننده است.

واردات و صادرات شیشه آمپول در ایران

در کشور ما تولیدات دارو و مواد اولیه دارویی به صورت گسترده رواج دارد و تا حدودی در این صنعت به خودکفایی رسیده‌ایم. تحریم‌های گسترده علیه ایران و همچنین شیوع ویروس کرونا دو عاملی هستند که سبب تقاضای بالای صنعت دارویی برای مواد اولیه دارویی شدند.

انواع شیشه و محفظه برای نگه‌داری محتویات دارویی در کشور ما مورد اهداف تجاری قرار میگیرند. واردات این محصولات از جمله پوکه آمپول، ویال و کارتریج آمپول از کشورهایی نظیر چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد و به صنایع دارویی داخلی تزریق می‌گردد.

همچنین تولیدکنندگان محصولات دارویی در کشور ما، پیشرفت چشم‌گیری در زمینه عرضه محصولات خود در بازار جهانی داشته‌اند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص شیشه آمپول از گمرک

ترخیص شیشه آمپول از گمرک، امری تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارد. به همین جهت، تاجران و بازرگانان کشورمان با دادن وکالت به ترخیص کار، او را به عنوان جانشین و نماینده قانونی خود جهت انجام تشریفات گمرکی استخدام می‌نمایند. از وظایف ترخیص کار می‌توان به انجام مرحله سخت و پیچیده‌ی اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد که نقش سرنوشت سازی در زمان ترخیص کالا دارد.

مجوزهایی که جمع آوری و ارائه آن‌ها به اداره گمرک جهت ترخیص شیشه آمپول از گمرک ضرورت دارد ،عبارتند از:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از صنایع معدنی جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص شیشه آمپول از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص انواع پوکه آمپول، ویال و کارتریج از شیشه (گرید دارویی) برابر 70101010 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سایر آمپول‌های شیشه‌ای برابر 70101090 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیشه آمپول از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در زمینه ترخیص انواع محفظه‌های شیشه‌ای جهت نگه‌داری محصولات دارویی از گمرک می‌باشد. برای کسب مشاوره رایگان و همچنین همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و ماهر این شرکت، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیشه آمپول از گمرک، شامل موارد زیر می‌باشد:

ترخیص آمپول از گمرک

ترخیص پوکه آمپول از گمرک

ترخیص ویال از گمرک

ترخیص کارتریج آمپول از گمرک

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034