سلطان یاقوت

ترخیص اسپری بدن از گمرک

ترخیص اسپری بدن از گمرک

یکی از محصولات آرایشی بهداشتی پرکاربرد امروزی، اسپری بدن یا بادی اسپری است. نیاز بازار مصرفی کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد و به همین منظور قصد داریم تا در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص اسپری بدن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. اسپری بدن متشکل از عصاره‌های معطر گیاهی، ادویه‌ها، روغن‌ها، پروپان، بوتان و آب و الکل است. اسپری بدن و بادی اسپلش، هر دو برای اسپری روی پوست بدن و معطرسازی و آب‌رسانی به آن طراحی شده‌اند؛ ولی یک تفاوت عمده با هم دارند. در اسپری بدن ،از مقداری گاز استفاده می‌شود که موجب پخش بوی بیشتر این محصول نسبت به بادی اسپلش‌هاست. از مزایای مصرف اسپری بدن می‌توان به خاصیت ضدتعریق، افزایش رطوبت بدن، آب‌رسانی به پوست، ضد التهاب، خنک کننده ،ضد عفونی کننده، افزایش شادابی پوست و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اسپری بدن از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات اسپری بدن در ایران

اسپری بدن جزو کالاهای آرایشی بهداشتی است که مصرف آن در کشور ما جاافتاده و تقاضا برای خرید آن بالا رفته است. مشتریان همواره خواهان خرید برندهای معروف اسپری بدن هستند. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان ایرانی هر ساله در زمینه واردات اسپری بدن فعال بوده و مقادیر زیادی ارز برای این قبیل فعالیت‌ها از کشور خارج می‌گردد. درصد زیادی از اسپری‌های بدن موجود در بازار مصرفی کشورمان از نوع وارداتی و از برندهای گوناگون هستند.

عمده واردات اسپری بدن در ایران، از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، فرانسه، فیلیپین، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، چین و … صورت می‌گیرد. البته همانطورکه می‌دانید حدود بیش از یک دهه است که تحریم‌های سنگینی علیه کشور ما اعمال شده است و همین امر سبب محدود شدن مبادلات تجاری ایران با کشورهای اروپایی و آمریکایی بوده است. از این رو مبداء وارداتی ایران برای کالاها و محصولات گوناگون از جمله اسپری بدن، به کشورهای چین و امارات متحده عربی محدود شده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص اسپری بدن از گمرک

ترخیص اسپری بدن از گمرک، از جمله امور تجاری و بازرگانی است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار نیاز دارد. فعالان تجاری کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که می‌خواهد به نمایندگی از واردکنندگان، اقدام به ترخیص اسپری بدن از گمرک نماید، باید برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار برای تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص اسپری بدن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اسپری بدن برابر 33072000 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسپری بدن از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با بهره‌مندی از سابقه چند دهه فعالیت مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار زبده و کاربلد به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص اسپری خوشبو کننده بدن از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بادی اسپری از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص اسپری بدن داو از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن نیوآ از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن دیگری از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن رکسونا از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن اکس از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن باباریا از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن ژیلت از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن آدیداس از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن فا از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن کریستال از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن ایموشن از گمرک
 • ترخیص اسپری بدن شی از گمرک