سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه‌های اصلاح مو برقی از گمرک

ترخیص دستگاه‌های اصلاح مو برقی از گمرک

ترخیص ماشین‌های اصلاح مو برقی و دستگاه‌های مو زدائی از گمرک، از جمله امور تجاری مهم و رایج در کشور ما به شمار رفته و در دایره خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. انسان‌ها در طول زمان از ابزارهای دستی و برقی مختلف و روش‌های گوناگونی برای رهایی از موهای زائد و داشتن پوستی صاف و یکدست بهره برده‌اند که هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب و همچنین طرفداران خاص خود را دارد و همین مسئله سبب شده تا هیچ کدام از این روش‌ها منسوخ نشوند و همچنان کاربرد خود را حفظ کرده باشند. از انواع روش‌های اصلاح مو با کمک دستگاه‌های برقی می‌توان به ماشین اصلاح سر و صورت، ریش تراش برقی، اپیلیدی یا اپیلاتورها، دستگاه‌های اپیلاسیون و انواع دستگاه‌های موزدائی لیزری اشاره کرد. نوعی دستگاه برقی برای زدن پشم حیوانات مختلف از جمله گوسفندها نیز اختراع شده است که در صنعت دامداری مورد استفاده گسترده قرار گرفته و دستگاه پشم‌چین برقی نام دارد. تمام کالاهای ذکر شده در زیرشاخه دستگاه‌های اصلاح مو برقی قرار گرفته و برندهای معتبر جهانی به تولید آن‌ها مشغول می‌باشند. در کشور ما نیز این قبیل دستگاه‌ها بسیار شناخته شده بوده و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده‌اند. در ادامه مقاله به جنبه تجاری و بازرگانی این محصولات و همچنین ترخیص ریش تراش، ماشین موزنی و دستگاه‌های موزدایی توأم شده با موتور برقی از گمرک خواهیم پرداخت.

واردات و صادرات دستگاه های اصلاح مو برقی در ایران

در کشور ما انواع ماشین‌های اصلاح و دستگاه‌های موزدایی برقی عمدتا وارداتی بوده و از این طریق سود خوبی نصیب تاجران و بازرگانان می‌گردد. استفاده از ماشین‌ها و دستگاه‌های برقی برای از بین بردن موهای زائد در سال‌های اخیر در کشور ما مورد استقبال گسترده عموم قرار گرفته است و این تجهیزات، جایگزین ابزارهای دستی و سنتی شده‌اند. به همین دلیل تقاضا جهت انواع ماشین‌ها و دستگاه‌های باکیفیت و درجه یک به سبب حساسیت پوست بالا بوده و اکثر مصرف‌کنندگان به خرید و استفاده از دستگاه‌های به‌روز و مدرن خارجی تمایل دارند. حتی امروزه شاهد انواع مراکز لیزر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اکثر شهرهای ایران هستیم و این خود دلیلی برای ضرورت واردات این قبیل دستگاه‌ها به شمار می‌رود.

سالانه مقادیر ارز بالایی برای خرید انواع ریش تراش، ماشین موزنی و دستگاه‌های موزدایی برقی از کشور خارج شده و واردات این محصولات عمدتا از دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه های اصلاح مو برقی از گمرک

ترخیص کالاهای گوناگون از گمرک، شامل مراحل مختلفی است که به مجموع آن‌ها تشریفات گمرکی گفته می‌شود. شخصی که از طرف اداره گمرک و با کسب نمره قبولی در آزمون حق‌العمل‌ کاری، مجاز به فعالیت تجاری به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان در کشور ما می‌باشد را ترخیص کار رسمی اداره گمرک می‌گویند. این شخص با داشتن کارت بازرگانی و وکالت نامه از فعالان تجاری، به امور گمرکی به‌صورت تخصصی و ماهرانه رسیدگی می‌کند. از مراحل ترخیص کالا، دریافت مجوزهای خاصی است که از روی کد تعرفه کالای مورد نظر قابل تشخیص بوده و سازمان‌های خاصی نیز مسئولیت صدور این مجوزها را برعهده دارند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص ماشین اصلاح مو و ماشین‌های موزنی برقی از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز، مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری دریافت نموده و برای اخذ شناسه کالا نیز اقدام کند.

همچنین برای ترخیص دستگاه‌های موزدایی از جمله دستگاه‌های لیزری از گمرک، علاوه بر موارد ذکر شده قبلی، ترخیص کار باید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی نیز مجوز دریافت کرده و به اداره گمرک ارائه نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه‌های اصلاح مو برقی

بطورکلی شماره تعرفه گمرکی برای ترخیص ریش تراش، ماشین موزنی و دستگاه‌های موزدایی توأم شده با موتور برقی، ذیل ردیف 8510 قرار می‌گیرند.

کد تعرفه جهت ترخیص ریش تراش از گمرک برابر 85101000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص ماشین موزنی حیوان (پشم چینی) از گمرک برابر 85102010 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص سایر ماشین‌های موزنی از گمرک برابر 85102090 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص دستگاه‌های موزدایی از جمله دستگاه‌های لیزر از گمرک برابر 85103000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص اجزاء و قطعات ریش تراش، ماشین موزنی و دستگاه‌های موزدایی،‌ توأم شده با موتور برقی از گمرک برابر 85109000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌باشد و حقوق ورودی آن برحسب واحد Kg محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه‌های اصلاح مو برقی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با بیش از دو دهه تجربه در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان محترم کشورمان می‌باشد. در صورت تمایل به برخورداری از مشاوره رایگان با کارشناسان ماهر و کاربلد این شرکت و همچنین ثبت درخواست همکاری، با شماره‌های درج شده در انتهای همین مقاله تماس بگیرید.

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه‌های اصلاح مو برقی از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص ریش‌ تراش برقی از گمرک
 • ترخیص ریش تراش چرخشی از گمرک
 • ترخیص ریش تراش فویلی از گمرک
 • ترخیص اپیلیدی از گمرک
 • ترخیص اپیلاتور موچینی (Tweezer)از گمرک
 • ترخیص اپیلاتور چرخشی (Rotating disc)از گمرک
 • ترخیص اپیلاتور فنری (Spring)از گمرک
 • ترخیص ماشین اصلاح موی بدن از گمرک
 • ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک
 • ترخیص دستگاه اپیلاسیون از گمرک
 • ترخیص ماشین اصلاح موی سر و صورت از گمرک
 • ترخیص دستگاه پشم‌چین برقی از گمرک

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034