سلطان یاقوت

ترخیص کفش ضد آتش از گمرک

ترخیص کفش ضد آتش از گمرک

ترخیص کفش ضد آتش از گمرک، یکی از فعالیت‌های تجاری مهم و رایج در ایران است که در حوزه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. افرادی که در حوزه مشاغل پرخطر فعالیت می‌کنند با تهدیدهایی همچون آتش، برق و … سروکار دارند که می‌تواند جان انسان را با آسیب جدی مواجه کند. به همین دلیل لباس و تجهیزات خاص با جنس مواد اولیه مقاوم طراحی شده‌اند که انواع و کاربردهای گوناگونی دارند. از جمله مهم‌ترین این تجهیزات، کفش‌های ایمنی هستند که ظاهری همانند کفش‌های معمولی داشته ولی بخش‌های مختلف آن از مواد اولیه با مقاومت بالا تولید می‌شوند تا پاها، این عضو مهم و حیاتی در بدن انسان، در حین انجام مشاغل سخت آسیب نبینند. این کفش‌ها از بخش‌های مختلفی همچون سرپنجه، رویه، کفی، زیره و … تشکیل شده‌اند که جنس آن در کفش‌های ضد حریق یا ضد آتش معمولا از چرم می‌باشد. کفش‌های ضد آتش از سوختن پاها در برابر حرارت بالا و شعله‌های آتش محافظت می‌کنند. کفش و پوتین مبارزه با حریق از جمله مهم‌ترین تجهیزات عملیات آتش نشانی می‌باشد که باید توسط کارکنان آتش نشانی مورد استفاده قرار گیرد تا آن‌ها بتوانند بدون این که خطری پاهایشان را تهدید کند در جاهای حساس حضور پیدا کنند. این کفش‌ها علاوه بر مقاومت بالا در برابر حرارت و دمای بالا باید در مقابل خطراتی نظیر افتادن اشیا سنگین، برخورد با اشیا تیز و برنده، لغزش و سرخوردگی، برق گرفتگی و … مقاوم باشند. کفش ضد آتش باید همچنین در برابر مواد شیمیایی، بنزین، سوخت‌های صنعتی از پاها محافظت نمایند و حداکثر راحتی را برای آتش نشانان برای انجام عملیات فراهم نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کفش ضد حریق از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات کفش ضد آتش در ایران

واردات تجهیزات و لوازم ایمنی و آتش نشانی از جمله کفش ضد آتش یا کفش ضد حریق در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیری از این محصولات توسط فعالین تجاری و برای جبران کمبودهای موجود در بازار مصرفی داخلی، از کشورهای خارجی خریداری شده و به داخل عرضه می‌گردد.

مبداء وارداتی برای این قبیل محصولات در ایران، شامل دو کشور چین و امارات متحده عربی می‌باشد. دلیل اینکه واردکنندگان این 2 کشور را به سایر کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در جهان ترجیح می‌دهند، نزدیکی و مهم‌تر از آن، بی‌توجهی این کشورها به ممنوعیت‌های مربوط به مبادلات تجاری با ایران است که در اثر تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا به وجود آمده‌اند.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کفش ضد آتش از گمرک

بدون شک یکی از پیچیده و حساس‌ترین پروسه‌های تجاری، ترخیص کالا از گمرک است که نیاز به تخصص و مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارد. این شخص به خوبی با چهارچوب و دستورالعمل‌های اداره گمرک آشنایی داشته و راهنما و یار تاجران و بازرگانان در طی مراحل این امر می‌باشد. اداره گمرک تنها به ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر اجازه اقدام برای ترخیص کالا را داده و این شخص باید از فعالان تجاری، وکالت نامه قانونی داشته باشد تا به عنوان نماینده آن‌ها حضور پیدا کند. اخذ و جمع‌آوری مجوزها از سازمان‌های مربوطه، از مراحل تشریفات گمرکی برای ترخیص کالا است و نقش تعیین کننده‌ای ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کفش ضد آتش از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک اقدام نماید.

همچنین برای ترخیص کفش ضد آتش از گمرک، نیاز به شناسه کالا می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص کفش ضد آتش

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کفش ضد آتش برابر 64011010 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کفش ضد آتش از گمرک

ترخیص کفش ضد آتش از گمرک، شامل چالش‌ها و سختی‌های زیادی است که در صورت عدم داشتن تجربه و مهارت کافی ممکن است با شکست و از دست رفتن سرمایه برای تاجران و بازرگانان مواجه شود. برای جلوگیری از این مشکلات، استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر مانند شرکت سلطان یاقوت برای راهنمایی و همراهی در تمام مراحل ترخیص کالا توصیه می‌شود. این شرکت با تعهد کامل از ابتدای مسیر ترخیص کفش ضد آتش از گمرک تا رسیدن کالا در مقصد مورد نظر شما، همراه و راهنمای شما عزیزان خواهد بود. برای کسب مشاوره رایگان و همچنین همکاری با متخصصان ترخیص کار زبده و کاربلد این شرکت،می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کفش ضد آتش از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص چکمه ضد حریق آلومینیومی
 • ترخیص چکمه لاستیکی ضد حریق
 • ترخیص چکمه عملیات آتش نشانی
 • ترخیص کفش ایمنی ضد اسید
 • ترخیص کفش ایمنی ضد لغزش
 • ترخیص کفش ایمنی ضد آب
 • ترخیص کفش ایمنی ضد برق
 • ترخیص کفش ایمنی جوشکاری
 • ترخیص کفش ایمنی حفاری
 • ترخیص کفش ایمنی ساق بلند
 • ترخیص کفش ایمنی مهندسی
 • ترخیص کفش ایمنی کار