سلطان یاقوت

ترخیص رول کیج (roll cage) از گمرک

ترخیص رول کیج roll cage)) از گمرک

خودروسازان برای افزایش ایمنی راننده و سرنشینان خودرو، همواره راهکارهای گوناگونی ارائه می‌دهند. برخی از قطعات ایمنی خودروها مانند کمربندایمنی و کیسه هوا، به‌صورت ثابت درون آن‌ها تعبیه می‌شوند؛ اما برخی از تجهیزات ایمنی خودرو هستند که در موارد خاص و بنابر نیاز می‌توان نسبت به نصب آن‌ها درون خودرو اقدام کرد. موضوع امروز مقاله ما ترخیص رول کیج از گمرک است که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و تجارت در زمینه صادرات و واردات این محصول در کشور ما رواج دارد. رول کیج و رول بار به مجموعه‌ای از قطعات فلزی گفته می‌شود که به شکل لوله یا پروفیل هستند و برای کاربردهای خاص درون خودروها قرار می‌گیرند. این قطعه دارای انواع گوناگونی است که بنابر نوع اتومبیل و کاربرد آن و همچنین سطح امنیت مورد نیاز، طراحی و نصب می‌شوند. کاربرد رول کیج در هنگام وجود احتمال چپ شدن خودرو و یا وارد شدن ضربه حاصل از واژگونی آن به سرنشینان است. ساختار این وسیله به شکل یک اسکلت یا چهارچوب فلزی است که سبب افزایش استحکام خودرو و جلوگیری از آسیب به راننده و سرنشینان می‌گردد. معمولا از رول کیج یا رول بار در هنگام آف رودینگ و یا رالی استفاده می‌شود که احتمال واژگونی خودرو بالاتر است. رول کیج و رول بار هر دو یک کاربرد را دارند با این تفاوت که اتصال میان قطعات رول بار از نوع پیچ و مهره بوده ولی این قطعات در رول کیج به هم جوش داده می‌شوند و به شکل یک قفس ایمنی یک‌دست درمی‌آیند. معمولا استفاده از رول بار در خودروهای شهری و استفاده از رول کیج در اتومبیل‌های مسابقه‌ای بیشتر رواج دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص رول بار از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت رول کیج در ایران

صادرات و واردات دو اصل مهم تجارت در سراسر جهان محسوب می‌شوند. تاجران و بازرگانان نیازها و کمبودهای صنایع و بازار مصرفی کشور خود به محصولات مختلف را از طریق واردات تامین می‌کنند. از طرفی تولیدکنندگان محصولات گوناگون د ریک کشور، در صورت تامین نیاز بازار مصرفی کشور خود، قادر به عرضه محصولات خود به بازار مصرفی کشورهای متقاضی و کسب درآمد از این طریق می‌باشند.

رول کیج یا رول بار در کشور ما هدف صادرات و واردات واقع می‌شوند و تاجران و بازرگانان به فعالیت در این زمینه مشغول می‌باشند. سالانه مقادیری ارز به سبب تجارت این محصول میان کشور ما و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد.

صادرات رول کیج از ایران عمدتا به مقصد کشورهای عراق، ترکمنستان، سوریه، آذربایجان، ازبکستان، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای همسایه صورت می‌گیرد. از طرفی کمبود بازار مصرفی به این محصول از طریق واردات آن از کشورهای اسپانیا، ترکیه، چین، آلمان، امارات متحده عربی و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص رول کیج از گمرک

کلیه کالاها و محصولات ازجمله رول کیج خودروها، پس از ثبت سفارش و ورود به مرز کشور و یا صدور به کشور خارجی ابتدا باید از اداره گمرک تایید بگیرند. به همین منظور اداره گمرک قوانین و مقررات متعددی برای ترخیص کالاهای تجاری وضع کرده و فعالان تجاری باید در چهارچوب این قوانین عمل نمایند تا در نهایت مجوز خروج کالای خود از انبارهای گمرک را دریافت نمایند. در این مسیر پر پیچ و خم، ترخیص کار معتبر و باتجربه می‌تواند بهترین راهنما و یار تاجران و بازرگانان بوده و به عنوان نماینده قانونی ایشان نسبت به طی مراحل ترخیص کالا اقدام نماید. یکی از این مراحل، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است که نقش بسزایی در ترخیص به‌موقع کالا از گمرک خواهد داشت.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص رول کیج از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص رول کیج

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص رول کیج از گمرک برابر 73089090 است که شامل حقوق ورودی 7% و اولویت کالایی 23 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رول کیج از گمرک

ترخیص کالا شامل مراحل پر پیچ و خمی است که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. تنها ترخیص کار دارای مهارت و تجربه بالا بر این مراحل و دستورالعمل‌های آن تسلط داشته و می‌تواند بدون ایجاد مشکلات کوچک و بزرگ، مجوز خروج کالا از گمرک را اخذ نماید. به همین دلیل برگزیدن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین امور مربوط به فعالان تجاری است. شما عزیزان پس از درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی با خاطری آسوده به کارشناسان ترخیص کار این شرکت سپرده و از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری نمائید. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص رول کیج از گمرک، کافیست با شماره‌های ذکر شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)