سلطان یاقوت

ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک

ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک

ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک، از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و جزو تجارت‌های رایج و مهم در کشور ما به شمار می‌رود. ماهی‌گیری به عمل صید آبزیان با کمک ابزارهای خاص اطلاق می‌شود و بطور عمده با 2 هدف تجاری و یا ورزشی صورت می‌گیرد. هدف از ماهی‌گیری تجاری، کسب درآمد از طریق این راه بوده و شامل دو روش سنتی و صنعتی می‌شود. در ماهی‌گیری ورزشی، هدف از انجام این کار بیشتر جنبه سرگرمی و تفریحی ماهی‌گیری است و معمولا ماهی‌ها را پس از صید، به آب‌های آزاد بازمی‌گردانند. در ماهی‌گیری ورزشی از انواع گوناگون ابزارهای خاص بهره برده می‌شود. از جمله این تجهیزات می‌توان به قلاب ماهی‌گیری، چوب ماهی گیری، شناور، وزنه، هرز گرد، طعمه ماهی‌گیری، ریسه، قلاب درآور و … اشاره کرد. هر کدام از وسایل ذکر شده، کاربرد مخصوص به خود را در ورزش ماهی‌گیری ایفا کرده و روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند. مقاله‌ای که مشغول مطالعه آن هستید، یک مقاله تجاری-بازرگانی است و ما قصد داریم در ادامه به موضوع نحوه تجارت و ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک بپردازیم.

واردات تجهیزات ماهی‌گیری در ایران

واردات جزو مهم‌ترین فعالیت‌های تجاری در هر کشوری به حساب می‌آید که به خرید کالاها از کشورهای دیگر و تزریق آن‌ها به بازار مصرفی داخلی اطلاق می‌گردد. دلیل واردات، عدم امکان ساخت یا تولید برخی کالاها درون یک کشور و یا عدم صرفه اقتصادی برای تولید کننده آن محصول می‌باشد. در این شرایط، نیاز کشور به این کالاها از طریق واردات تامین می‌گردد. در کشور ما روز به روز افراد بیشتری به سمت ورزش‌های گوناگون جذب می‌شوند که البته برای انجام این فعالیت‌ها به تجهیزات و وسایل خاصی نیاز دارند. کشور ایران دارای دریاهای پهناوری در شمال و جنوب می‌باشد و افراد زیادی در این مناطق برای کسب درآمد و یا تفریح به ماهی‌گیری مشغول هستند.

تولید تجهیزات ماهی‌گیری در کشور ما صورت می‌گیرد؛ اما این وسایل روز به روز از سمت برندهای معتبر جهانی در حال پیشرفت و ارتقاء هستند و مصرف کنندگان در داخل ایران نیز به خرید این تجهیزات به‌روز و باکیفیت تمایل دارند. به همین دلیل واردات تجهیزات ماهی‌گیری از سود مناسبی برای واردکنندگان کشور ما برخوردار است و تاجران زیادی به این امر مشغول می‌باشند.

واردات تجهیزات ماهی‌گیری در ایران، عمدتا از کشورهای چین، آلمان، ترکیه و امارات متحده عربی صورت گرفته و ارز زیادی از این طریق از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک

در تمام کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک را دارد، باید برای تخصیص ارز در این زمینه مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق دریافت نماید.

همچنین ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، نیاز به اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت دارد.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک

شماره تعرفه گمرکی جهت ترخیص چوب‌های ماهیگیری، قلاب ماهیگیری و سایر ادوات برای ماهیگیری با قلاب؛ تور ماهیگیری دسته‌دار، تورهای پروانه‌گیری و تورهای همانند؛ پرنده مصنوعی و سایر طعمه‌‌ها برای جلب شکار و لوازم همانند صید یا شکار ذیل ردیف 9507 قرار می‌گیرد.

کد تعرفه جهت ترخیص چوب‌های ماهیگیری از گمرک برابر 95071000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص قلاب‌های ماهیگیری، حتی متصل به زه کوتاه ماهیگیری از گمرک برابر 95072000 است که که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص قرقره‌های ماهیگیری از گمرک برابر 95073000 است که که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص سایر کالاهای مربوط به این ردیف برابر 95079000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک

تجهیزات ماهی‌گیری شامل وسایل گوناگونی است که شرکت سلطان یاقوت، قابلیت ترخیص تمامی این کالاها از گمرک را دارا بوده و آماده خدمت رسانی به واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان می‌باشد. در صورتی که قصد ترخیص تجهیزات ماهی‌گیری از گمرک را دارید، کافیست با تلفن‌های درج شده در انتهای مقاله تماس گرفته و برای مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، درخواست نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034