سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک

ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک

امروزه نظافت شخصی و رهایی از مواهای زائد به یکی از دغدغه‌های اساسی افراد جامعه تبدیل شده است. استفاده از دستگاه‌های لیزری برای از بین بردن موهای زائد راهکاری است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و در بازار داخلی نیز از طرفداران پروپاقرصی برخوردار است. مضر نبودن اشعه دستگاه لیزری موبر، به اثبات رسیده و افراد دیگر نگرانی از بابت آسیب ناشی از اشعه‌های این دستگاه‌ ندارند و همین دلیل سبب شده تا در اکثر آرایشگاه‌ها و مراکز بهداشتی و حتی بیمارستان‌ها، بخش مجزا برای ارائه خدمات لیزری جهت از بین بردن موهای زائد در نظر گرفته شود. عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که نور لیزر، روی ملانین‌های موجود در مو متمرکز شده و با ایجاد حرارت منجر به نابود شدن ریشه‌ی مو می‌گردد. متقاضیان دریافت خدمات دستگاه لیزر موهای زائد در کشور ما، بر روی نوع دستگاه و کیفیت آن تاکید دارند و از طرفی دیگر به دلیل حساسیت بالای این دستگاه، تمام تجهیزات لیزری موجود در کشور ما وارداتی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

دستگاه لیزر موهای زائد

در روش از بین بردن موهای زائد توسط دستگاه لیزری، نقاط مختلف بدن در تماس با تابش نور لیزر و پالس‌های نوری آن قرار گرفته که منجر به از بین رفتن فولیکول مو و در نتیجه از بین رفتن موهای آن بخش می‌شود. دستگاه لیزر انواع مختلفی دارد که روش کار تمام آن‌ها نورگرمایی به اشکال گوناگون است.

اکنون می‌خواهیم نحوه نابودی فولیکول‌های مو توسط دستگاه لیزر را شرح دهیم. رنگ‌دانه‌هایی به نام ملانین در پوست و موی ما وجود دارند و مقدار زیادی از آن‌ها نیز در ریشه مو و اطراف فولیکول ها تجمع یافته‌اند که سبب استحکام مو می‌شوند. حرارت بالای ملانین، باعث تخریب فولیکول نیز می‌شود و وقتی نور لیزر به دانه‌های ملانین که قابلیت جذب این پالس‌های نوری را دارند تابیده می‌شود، انرژی در ملانین بالا رفته و سبب افزایش دمای آن می‌شود. از بین رفتن فولیکول ریشه مو فرآیندی است که به دنبال گرم شدن ملانین‌های اطراف آن رخ می‌دهد. پس از اینکه عملیات تخریب فولیکول در یک بخش خاص از بدن با موفقیت انجام شد، رشد مو در آن ناحیه متوقف می‌شود.

تاثیر بیشتر اشعه‌های این دستگاه، بر روی رنگ پوست روشن و موی ضخیم تیره کاملا مشهود است. هر دستگاه لیزر موهای زائد، ابزارهایی جهت تنظیم طول موج نور و طول مدت پالس‌ها دارد که اپراتور لیزر باید پس از کنترل رنگ پوست و نوع مو، این مقادیر را تعیین نماید. هدف اصلی و نهایی از این کار آسیب رساندن به فولیکول مو و از بین بردن آن بدون اثر گذاری بر بافت‌های اطراف و ایجاد هر گونه التهاب و عوارض جانبی است.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

در حال حاضر، انواع مختلفی از دستگاه‌های لیزر موهای زائد طراحی و تولید شده‌اند که نوع دستگاه مورد استفاده هر بیمار باید پس از بررسی و کنترل نوع پوست و موی زائد، توسط پزشک متخصص در این زمینه مشخص شود.

برخی از معروف‌ترین و کاربردی‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد در کشور ما عبارتند از:

  • دستگاه لیزر الکساندرایت
  • دستگاه لیزر دایود
  • دستگاه لیزر روبی
  • دستگاه لیزر ND : YAG
  • دستگاه لیزر آی پی ال IPL
  • دستگاه لیزر ترکیبی soprano ice platinum

 

واردات دستگاه لیزر موهای زائد

واردات دستگاه‌های تجهیزات پزشکی در کشور ما به طور گسترده از کشور چین و شهر دبی واقع در امارات صورت می‌گیرد. چین دومین بازار تجهیزات پزشکی در جهان است و به سبب روابط تجاری خوبی که با کشور ما دارد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مبداءهای وارداتی دستگاه لیزر موهای زائد به شمار می‌رود.

با اینکه امارات در زمینه تولید تجهیزات پزشکی جایگاه قابل توجهی در دنیا ندارد، اما دبی یکی از نکات استراتژیک برای واردات دستگاه لیزر موهای زائد به ایران محسوب می‌شود. مهم‌ترین مزیت واردات تجهیزات پزشکی از دبی، نزدیکی به کشور ما و سهولت در حمل و نقل ان است. ترکیه، کانادا و فرانسه نیز کشورهایی هستند که در زمینه صادرات تجهیزات پزشکی به کشور ما فعالیت می کنند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک

برای ترخیص  دستگاه‌های موبر لیزری از گمرک، اخذ مجوزات زیر الزامی است:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصرف انسانی
  • مجوز ارزی دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری-تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد

کد تعرفه جهت ترخیص موبر لیزری از گمرک برابر 85103000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 می‌باشد. شرح این تعرفه به صورت زیر است:

  • دستگاه‌های موزدایی،‌ توأم شده با موتور برقی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک

ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک جمهوری اسلامی ایران، نیازمند اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه از جمله مجوز سازمان بهداشت است. شما واردکنندگان محترم می‌توانید با سپردن صفر تا صد مراحل ترخیص دستگاه لیزر موهای زائد از گمرک به شرکت سلطان یاقوت، خاطر خود را از بابت عدم بروز مشکلاتی از قبیل تاخیر در صدور مجوز خروج و یا هزینه‌های مازاد، آسوده کنید. جهت انجام مشاوره رایگان و بهره‌مندی از خدمات ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)