سلطان یاقوت

ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک

ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک

ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک از جمله عملیات‌های مهم و رایج تجاری در کشور ما به حساب می‌آید که جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. تقاضای جهانی برای انواع شوینده‌ها از جمله شامپوها، انواع مختلف صابون شامل پودری، مایع و جامد، خمیر دندان، روشور و انواع لکه برها، مایع ظرفشویی، پودر لباسشویی، قرص ظرفشویی و … روز به روز در حال افزایش است. کشور ما در زمینه تولید و صادرات شوینده‌های بهداشتی قوی عمل کرده است؛ به طوری که سالانه حجم زیادی از این محصولات در کارخانجات داخلی تولید و علاوه بر تامین بخشی از نیازهای داخلی، وارد مرحله صادرات به کشورهای همسایه نیز می‌شود. همچنین بخشی از تقاضای بازار مصرفی کشور ما از طریق واردات شوینده‌های بهداشتی از کشورهای مطرح در این زمینه تامین می‌گردد. ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک، باید توسط ترخیص کار رسمی گمرک و در چهارچوب قوانین گمرکی صورت بگیرد. جهت اطلاع از نحوه تجارت این محصولات در ایران و جهان و همچنین نکات لازم جهت ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات و صادرات شوینده‌های بهداشتی در ایران

در کشور ما کارخانه‌های زیادی به تولید انواع مواد شوینده مشغولند و محصولات آن‌ها از کیفیت و تنوع بالایی برخوردار است. همین امر سبب شده تا نمودار صادرات مواد شوینده در داخل کشور ما روند صعودی طی کند و مشتریان زیادی را از سمت کشورهای همسایه جذب نماید. کشورهایی همچون چین، ترکیه، هند، آذربایجان، ترکمنستان، عراق، قزاقستان، ازبکستان، پاکستان و افغانستان از مقاصد صادراتی مواد شونده در ایران به شمار می‌روند. به سبب نیاز روزافزون و تقاضای بالا در کشورهای منطقه به مواد شوینده، کشور ما باید زیرساخت‌های لازم جهت افزایش صادرات اینگونه محصولات را ایجاد نماید.

پرطرفدارترین مواد شونده صادراتی از ایران به کشورهای همسایه شامل انواع مختلف پاک کننده‌ها و صابون‌های دستشویی مانند صابون مایع، صابون بچه، پودر صابون، صابون طبی، صابون رختشویی، الکیل بنزن سولفونه، پاک کننده، مواد شوینده پودری، مایع گرانول جهت شست و شوی دستی و ماشینی، دترجنت، قرص ژل، کنسانتره برای شست و شو و … می‌شوند.

با وجود تولیدات فراوان، کارخانجات داخلی قادر به تامین نیاز بازار مصرفی داخلی به مواد شونده بهداشتی نمی‌باشد. به همین دلیل بخشی از تقاضای داخلی به این محصولات از راه واردات از کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، فرانسه و چین تامین می‌شود.

تجارت شوینده‌های بهداشتی در جهان

استفاده از شوینده‌های بهداشتی باکیفیت در سراسر کشورهای جهان از اهمیت بالایی برخورار بوده و مبادلات تجاری مربوط به آن سالانه با حجم بالایی صورت می‌گیرد. بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده و صادرکننده شوینده‌های بهداشتی در جهان شامل آلمان، آمریکا، بلژیک، فرانسه و چین می‌باشند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک

ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک، جزو فعالیت‌های تجاری تخصصی و رایج در کشور ماست که مشروط به اخذ مجوزات تعیین شده از سمت اداره گمرک می‌باشد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک با داشتن کارت بازرگانی معتبر، موظف است برای ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک، نسبت به اخذ مجوزات زیر اقدام نماید:

  • اخذ مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • اخذ مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • اخد مجوز فنی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار
  • اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار – تخصیص ارز برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی

کد تعرفه جهت ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص خمیردندان از گمرک برابر 33061000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص شامپوها از گمرک برابر 33051000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص نخ دندان از گمرک برابر 33062000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص دستمال مرطوب بهداشتی و آرایشی از گمرک برابر 33079020 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کلایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص بوزداهای بدن و ضد ترشح عرق از گمرک برابر 33072000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص فرآورده‌ها برای قبل از اصلاح،‌حین اصلاح و بعد از اصلاح صورت از گمرک برابر 33071010 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص املاح معطر و سایر فرآورده‌ها برای استحمام از گمرک برابر 33073000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص صابون حمام و دستشویی از گمرک برابر 34011110 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص صابون رختشویی از گمرک برابر 34011150 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص مایع رخت شویی از گمرک برابر 34012010 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص پودر رختشویی از گمرک برابر 34012040 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص اسپری پاک کننده وسایل الکتریکی و الکترونیکی از گمرک برابر 38249910 است دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پودر، مایع، گرانول، قرص، ژل، کنستانتره و سایر فرآورده‌های همانند، در بسته بندی بیشتر از 5 کیلوگرم مناسب برای شست و شو یا پاکیزگی دستی و ماشینی برابر 34029010 است دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص محصولات و فرآورده‌های آلی تانسیو اکتیو که به منظور شست­ و شوی پوست بدن در نظر گرفته شده‌اند، به شکل مایع یا کرم، بسته‌بندی شده برای خرده فروشی حتی اگر حاوی صابون باشند برابر 34013000 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دترجنت قالبی، پودر، مایع، گرانول، قرص، ژل، کنستانتره و سایر فرآورده‌های همانند با بسته بندی حداکثر 5 کیلوگرم و کمتر مناسب استفاده در ماشین‌های شست و شو برابر 34025010 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک

شوینده‌های بهداشتی از تنوع بالایی برخوردار بوده و ذکر تعرفه گمرکی همه آن‌ها در این مقاله ممکن نیست؛ بنابراین شما تاجران و بازرگانان گرامی می‌توانید برای کسب اطلاع دقیق از کد تعرفه کالای مورد نظر خود و قوانین گمرکی حاکم بر آن با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس حاصل نمایید. ترخیص شوینده‌های بهداشتی از گمرک را با صرف کم‌ترین هزینه و کوتاه‌ترین زمان ممکن، به ما بسپارید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034