سلطان یاقوت

ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک

ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک

یکی از دستگاه‌های مهم وارداتی در کشور ما، اتوکلاو دندانپزشکی نام دارد و همانطورکه از نامش پیداست، مربوط به صنعت دندانپزشکی می‌باشد. اتوکلاو‌های دندانپزشکی در کشور ما یا از طریق واردات از کشورهای خارجی و یا از طریق تولیدات داخلی تامین می‌شوند. از این رو قصد داریم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالا شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. کاربرد ماشین اتوکلاو، استریل و تمیزکردن تجهیزات و ابزارهای دندانپزشکی به کمک ایجاد بخار و فشار بالاست که قادر است کلیه میکروارگانیسم‌های مضر را از سطح این وسایل پاک کند. وجود دستگاه اتوکلاو در هر مطب دندانپزشکی یک امر ضروری است و دندانپزشکان و دستیاران ایشان وظیفه دارند تا نسبت به استریل‌کردن کلیه ابزارهای ترمیمی، معاینه و درمانی اقدام نمایند. ابزارها و تجهیزات دندانپزشکی به 3 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از غیربحرانی، نیمه بحرانی و بحرانی. به غیر از ابزارهای غیربحرانی، سایر تجهیزات دندانپزشکی پس از استفاده باید به شکل اصولی و با کمک بخار اشباع پاک‌سازی و ضدعفونی شوند. بهترین گزینه برای استریل کردن وسایل نیمه بحرانی و بحرانی در دندانپزشکی، استفاده از دستگاه اتوکلاو است. عملکرد و توان این دستگاه بسیار بالاست و قادر است تمامی میکروارگانیسم‌های مضر از قبیل ویروس‌ها، کپک‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها و هر نوع میکروب زنده‌ای که بر روی سطح ابزارهای دندانپزشکی نشسته‌اند را در مدت زمان کوتاه از بین برده و برای استفاده مجدد آماده کند. نکته قابل توجه این است که ابزارهای استفاده شده را قبل از قرار دادن درون دستگاه اتوکلاو، باید با آب شسته تا عاری از هرگونه لکه خون، بزاق و … باشند. مهم‌ترین مزیت دستگاه اتوکلاو، پاک‌سازی تجهیزات و ابزارها به کمک تولید بخار اشباع و با انرژی بالا است که به‌راحتی به تمام فضای دستگاه نفوذ کرده و کلیه وسایل را ضدعفونی و استریل می‌کند. شرکت‌ها و برندهای زیادی در دنیا به تولید و عرضه دستگاه اتوکلاو مشغول هستند که از میان آن‌ها می‌توان به اتوکلاو FTZ و اتوکلاو اشترن وبر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات اتوکلاو دندانپزشکی در ایران

صنعت پزشکی و دندان‌پزشکی از مهم‌ترین صنایع هر کشوری است که مستقیما با حفظ سلامت و جان افراد جامعه در ارتباط است. از این رو تامین نیاز صنعت دندانپزشکی به تجهیزات و دستگاه‌های گوناگون، جزو اولویت تامین‌کنندگان می‌باشد. تاجران و بازرگانان به واردات تجهیزاتی که امکان تولید آن‌ها در کشور وجود نداشته و یا نیاز صنعت دندان‌پزشکی به آن محصول بیش از میزان تولیدات داخلی باشد، می‌پردازند. فعالیت در این زمینه از سود خوبی برای ایشان برخوردار است.

واردات اتوکلاو دندانپزشکی در کشور ما رواج داشته و عمدتا از مبداء کشورهای ایتالیا، آلمان، کانادا، چین، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

قوانین مربوط به واردات اتوکلاو دندانپزشکی در ایران

ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی، مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4 درصد به 1 درصد (موضوع مفاد جزء 2 بند (ه) تبصره 7 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی تا حجم 24 لیتر برابر 84192010 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت چند دهه است که در امور تجاری و بازرگانی همراه تجار عزیز ایران بوده و از سابقه مفید و درخشانی در جلب رضایت و اعتماد مشتریان برخوردار شده است. شما فعالان تجاری گرامی با سپردن امور تجاری و بازرگانی خود به کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دیگر نگرانی از بابت بروز مشکلات رایج در این زمینه نخواهید داشت. شرکت سلطان یاقوت به شما این اطمینان را می‌دهد که حتی در صورت بروز مشکل، اولویت کاری تیم این شرکت در جهت رفع آن خواهد بود. اگر تمایل دارید صفر تا صد مراحل ترخیص ماشین اتوکلاو دندانپزشکی از گمرک را به ما بسپارید، می توانید با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)