سلطان یاقوت

ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک

ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک

در صنعت نساجی و خیاطی که یکی از مهم‌ترین صنایع در کشور ما محسوب می‌شود از ابزارهای گوناگون پلاستیکی برای اهداف مختلف استفاده می‌شود. انواع قرقره، دوک و ماسوره، تکیه‌گاه‌هایی هستند که نخ به دور آن‌ها پیچیده شده و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. انواع گوناگون قرقره‌، دوک و ماسوره‌ها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی و لوازم اولیه در صنعت نساجی به شمار رفته و به همین دلیل پرداختن به موضوع ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک، که در دسته خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد، برای تاجران و بازرگانان عزیز کشور ما بسیار مهم و حائز اهمیت است. قرقره برای بسته‌بندی نخ‌های نازک با طول کمتر از دوک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتیکه از دوک برای نگه‌داری نخ‌های ضخیم و بادوام با طول‌های نسبتا زیاد استفاده می‌شود. ماسوره پلاستیکی نیز نوعی قرقره در سایز کوچک است که در چرخ‌های خیاطی به کار برده می‌شود. ماسوره پلاستیکی نسبت به ماسوره فلزی، شکننده‌تر، سبک‌تر، دارای دوام کوتاه‌تر و همچنین امکان تغییر رنگ و فرسودگی بالاتر است. با این حال از ماسوره پلاستیکی نیز در صنعت نساجی به طور گسترده استفاده می‌شود. در ادامه این مقاله‌ی تجاری، قصد داریم به موضوع نحوه واردات این ابزارها در ایران پرداخته و همچنین اطلاعات مفیدی در خصوص ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک را در اختیار شما علاقمندان قرار دهیم.

واردات قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی در ایران

در صنعت نساجی، نخ از جمله مهم‌ترین کالاها به شمار می‌رود که به طور گسترده برای تولید پارچه از جنس‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنعت نساجی در کشور ما جزو صنایع قدیمی بوده و از اوضاع خوبی برخوردار است. واردات پوشاک در ایران از سال 1397 به بعد برای راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های نساجی و حمایت از تولید داخلی ممنوع اعلام شد. پس از آن حجم نخ تولیدی در کشور بالا رفت که برای نگه‌داری آن‌ها به تکیه‌گاه‌های پلاستیکی همچون قرقره، دوک، ماسوره و … نیاز است. بخش عمده تکیه‌گاه‌های پلاستیکی نام برده شده در کشور ما جزو محصولات وارداتی به شمار رفته و تامین نیاز صنایع داخلی از طریق خرید از کشورهای خارجی صورت می‌گیرد. مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک، سالانه ارز زیادی برای واردات قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از کشور خارج می‌شود.

ترکیه در سال‌های گذشته بیشترین آمار واردات قرقره، دوک، ماسوره و سایر تکیه‌گاه‌های پلاستیکی را از آن خود کرده است. پس از ترکیه، آلمان بیشترین سود را از فروش این محصولات به تاجران و بازرگانان ایرانی کسب کرده است. کشورهای ایتالیا، امارات متحده عربی، چین و سوئیس نیز از صادرکنندگان این محصولات پلاستیکی به کشور ما محسوب می‌شوند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای گذراندن مراحل گمرکی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری دریافت نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص قرقره، دوک و ماسوره

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص قرقره، دوک و ماسوره و تکیه‌گاه‌های همانند از پلاستیک برابر 39234000 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک

ترخیص قرقره، دوک و ماسوره پلاستیکی از گمرک، امری تخصصی و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند پیامدهای جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان کسی که بر تمام این پیچ و خم‌ها مسلط باشد و خاطر تاجران و بازرگانان را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034