سلطان یاقوت

ترخیص اهرم ترمز دستی خودرو از گمرک

ترخیص اهرم ترمز دستی خودرو از گمرک

سیستم ترمز خودروها از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، اهرم ترمز دستی نامیده می‌شود. ترمز دستی خودروها را با اسامی همچون ترمز توقف یا ترمز پارک نیز می‌شناسند. انواع قطعات خودروها از جمله اهرم ترمز دستی در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص اهرم ترمز دستی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. قدرت ترمز دستی از ترمز پایی کمتر است و هدف از استفاده از آن، حرکت نکردن خودرو در سراشیبی‌ها هنگام پارک کردن آن و اطمینان از ثابت ماندن خودرو می‌باشد. از سیستم ترمز دستی خودروها تنها به هنگام توقف خودرو و یا در سرعت‌های بسیار پایین می‌توان استفاده کرد. عموما از ترمز دستی در هنگام متوقف و جهت پارک کردن و ترک خودرو استفاده می‌شود و مدار عملکرد این ترمز از ترمز پایی کاملا مجزا می‌باشد. در اهرم ترمز دستی، یک دکمه یا ضامن قرار داده شده که از آن جهت فعال کردن یا آزاد کردن ترمز دستی و همچنین بالا و پایین بردن اهرم ترمز دستی استفاده می‌شود. اگر این ضامن یا دکمه رها شود، اهرم ترمز دستی در جای خود ثابت می‌ماند. توجه به ضامن آزادسازی و حرکت ترمز دستی پس از فشردن ضامن در طول عمر این سیستم تاثیر زیادی دارد. نیروی اعمال شده در ترمز دستی، تنها بر چرخ‌های عقبی خودرو تاثیر می‌گذارد؛ این بدان معناست که وقتی ترمز دستی کشیده می‌شود، چرخ‌های عقب خودرو قفل شده ولی چرخ‌های جلویی آزاد هستند. انتقال نیرو از سیستم ترمز دستی به چرخ‌های عقب خودرو توسط سیم‌های فلزی صورت می‌گیرد. راننده برای آنکه نیروی نگه‌دارندگی بطور کامل در ترمز دستی ایجاد شود، باید اهرم آن را به میزان کافی به سمت بالا بکشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اهرم ترمز پارک از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات اهرم ترمز دستی خودرو در ایران

هر خودرو از قطعات و اجزاء بسیار زیادی تشکیل شده است که هر کدام در یک قسمت خاص و جهت انجام وظایف مشخص به کار می‌روند. اهرم ترمز دستی خودرو یکی از اجزاء مهم سیستم ترمز است. صنعت خودروسازی در کشور ما جزو صنایع استراتژیک و مهم محسوب می‌شود و تامین نیاز این صنعت به اجزاء و قطعات خودروها، در اولویت واردکنندگان قرار دارد. فعالیت در زمینه واردات قطعات خودروها و عرضه آن‌ها در صنایع و بازار مصرفی داخلی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات اهرم ترمز دستی خودروها در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ژاپن، ترکیه، آلمان ،هند، کره و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور ما خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان اجزاء و قطعات خودرو در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص اهرم ترمز دستی خودرو از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحلی که باید مطابق دستورالعمل‌های اداره گمرک گذرانده شوند و از طرفی موفقیت در این امر به دانش و تجربه بالا نیاز دارد. زیرا عدم آگاهی درست از پیچ و خم‌های این مسیر ممکن است مشکلات غیرقابل جبران به همراه داشته باشد. در نتیجه فعالان تجاری همواره در پی یافتن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان و بهره‌مندی از خدمات ایشان می‌باشند. یکی از مراحل ترخیص کالا، مرحله دریافت مجوزات مربوط به کالا از سازمان‌های داخلی است که جمع‌آوری و ارائه آن‌ها جزو اقدامات موثر در تعیین زمان خروج کالا از گمرک است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص اهرم ترمز دستی از گمرک را دارد باید برای اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اهرم ترمز دستی خودرو

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص اهرم ترمز دستی ذیل ردیف 870830 جای می‌گیرد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: ترمزها و ترمزهای خودمهار (servo-brakes)؛ قطعات مربوطه.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اهرم ترمز دستی خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص اهرم ترمز دستی خودرو از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)